Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Ziņas

Ģimenes ārsts varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, no trešdienas, 8. aprīļa, arī ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus pēc konkrētiem kritērijiem uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

RSU sāk pētījumus par Covid-19(2)

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki uzsākuši pētījumus par slimību Covid-19. Pētnieku mērķis ir noskaidrot, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19, portālam Diena.lv pavēstīja RSU pārstāvji.

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(6)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Atkārtoti uzsver iedzīvotāju pašu atbildību veiksmīgā cīņā ar Covid-19 © DIENA

Latvijā saslimušo skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 joprojām aug mērenā tempā. Valstī strauji nekāpj arī mirušo iedzīvotāju skaits, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tomēr speciālisti uzsver – lai arī skaitļos Latvija izskatās samērā labi, tas nenozīmē, ka uzreiz būtu jāatceļ visi pašlaik ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi.

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies? © DIENA(18)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna un Slimību profilakses un kontroles centra Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne.

Arī trešdiena būs saulaina un silta

Trešdien Latvijā saglabāsies saulains laiks, gaisa temperatūra nepakāpsies tik augstu kā otrdien, taču vējš būs lēnāks, prognozē sinoptiķi.

Otrdiena - siltākā diena kopš oktobra

Otrdienas pēcpusdienā valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra pakāpusies līdz +18..+21 grādam, un tik silts laiks Latvijā ir pirmo reizi kopš oktobra, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.