Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Politiska deklarācija piespiedu kārtā © DIENA

Līdz šim Latvijas ārpolitikas veidotāji armēņu genocīda sakarā ir ieturējuši neitrālu un līdzsvarotu pozīciju. Notikumu traģiskums nav ticis noliegts, un tas uzsvērts arī sarunās ar Armēnijas kolēģiem, iepriekš norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Jaunajiem konservatīvajiem Jura Juraša (JKP) vadībā iesniedzot savu, iespējams, apzināti nekorektu deklarāciju par armēņu genocīda atzīšanu, Saeimas Ārlietu komisija bija spiesta izstrādāt savu versiju, lai gan komisijā, kur par šo starptautiski jūtīgo tēmu sāka spriest jau marta vidū, nebija atbalsta tūlītējam šī jautājuma atrisinājumam.

Apdraudējums zīdaiņiem © DIENA

Latvijas mediķi vērš uzmanību, ka arvien vairāk bērnu saslimst ar garo klepu, un ir iespēja, kā to laikus novērst, bet speciālistu rekomendācijas nerod politiķu atbalstu. Grūtnieču vakcinācija var apturēt mirstību no garā klepus un saslimstību jaundzimušo un zīdaiņu vidū, taču līdz šim tā nav iekļauta grūtnieču aprūpes programmā un nav valsts apmaksāta.

Valdības partijas no Kariņa gaida piedāvājumu kopā strādāšanai(3)

Dažādas nesaskaņas valdību veidojošo partiju starpā nonākušas tik tālu, ka no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tiek gaidīts risinājums valdības kopā saturēšanai. Lielākie nemiera cēlāji ir partija KPV LV, kas sava vājuma dēļ nule kā zaudējusi vienu ministru, un Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas tagad apšauba koalīcijas līguma spēkā esamību, šovakar ziņo LTV raidījums De Facto. Paredzams, ka partiju sarunas notiks nākamnedēļ.

Būtiski starpgadījumi saistībā ar 9. maija svinībām nav konstatēti

Saistībā ar Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmēšanu Latvijā svētdien būtiski starpgadījumi nav konstatēti, bet par sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi gan Rīgā, gan Daugavpilī, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte.

Policija liedz tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā; klātienē ierodas Ģirģens un Ruks

Valsts policija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā, Pārdaugavā, kur parasti šajā dienā pulcējas Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmētāji, novēroja aģentūra LETA. Lai pārbaudītu dienestu gatavību uzraudzīt kārtību, klātienē ieradās arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Levits dosies audiencē pie pāvesta Franciska(4)

Atzīmējot Latvijas un Svētā Krēsla attiecību simtgadi, šodien un rīt plānota Latvijas prezidenta Egila Levita un kundzes Andras Levites vizīte Vatikānā un audience pie pāvesta Franciska, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Iekšlietu ministrs un Valsts policijas priekšnieks apsekos Uzvaras parku

Šodien plkst.9 iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks un citas policijas amatpersonas klātienē Uzvaras parkā, kur tradicionāli pulcēsies 9.maija svinētāji, pārliecināsies par dienestu gatavību uzraudzīt kārtību, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Pēcpusdienā Kurzemē nedaudz līs; saulainākā svētdiena būs austrumu novados

Naktī uz svētdienu gaisa temperatūra vietām valsts centrālajā un austrumu daļā noslīdēja trīs grādus zem nulles, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Svētdien Latviju no rietumiem sasniegs siltā atmosfēras fronte, tādēļ Kurzemē debesis apmāksies un pēcpusdienā nedaudz līs, prognozē sinoptiķi.