Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Netīro naudu skalo arī caur milžiem © DIENA

Naudas atmazgāšanas problēma nav tikai Latvijas banku nozarei unikālas galvassāpes. Daudzviet Eiropā šāda rakstura skandālos iesaistīti pat nozares līderi. Tos nopietni soda, taču necenšas gremdēt kā Latvijā.

Piektdien saulains, bet vēsāks laiks

Naktī uz piektdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, bet nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Piektdien atkal spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Zolitūdes traģēdijas lieta: Apsūdzētais būveksperts Gulbis vainu noliedz(3)

Zolitūdes traģēdijas tiesas sēdē apsūdzētais sagruvušās Maxima ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis savās liecībā noliedza savu vainu, skaidrojot, ka ēkas sagrūšanu izraisīja divdaļīgā kopne, kas nebija iekļauta projektā, kuram viņš veica ekspertīzi. Gulbis tiesai skaidroja, ka viņš savu ekspertīzi Būvvaldei nodeva 2009. gada 4. novembrī, savukārt pirmie rasējumi, kuros parādās divdaļīgā kopne ir datēti ar 2010. gada 30. decembri, tādējādi viņš nevar būt atbildīgs par ēkas sagrūšanu, jo viņa veiktajā ekspertīzē nemaz nebija šādu divdaļīgo kopņu mezglu.

Jaundzimušo skaits turpina kristies(19)

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 14 680 bērni – ir par 1267 jeb 8% mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

NBS piegādāti pirmie 18 taktiskie spēkrati no ASV(5)

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Mazināt atkarību riskus © DIENA(6)

Pusgada laikā, kopš Bērnu slimnīcas fonds (BSF) sācis pilotprojektu, atbalsts dažādu atkarību pārvarēšanā sniegts vairāk nekā 40 jauniešiem. BSF Pusaudžu resursu centrā uzsver – šādas problēmas jauniešu vidū ir pietiekami nopietnas un tās nevar atstāt bez ievērības. Tādēļ programmas īstenotāji cer uz turpmāku atbalstu ne vien jauniešiem, bet arī viņu ģimenēm. Tāpat tiek meklēti risinājumi, lai šāds pakalpojums būtu pieejams ne tikai Rīgā, bet arī reģionu centros.

Citadeles lietas anatomija: Pārbaude par slaveno Gruzijas braucienu bijusi formāla © DIENA(27)

Jūs sakāt, ka neko par AS Citadele banka pārdošanu nerunājāt, ne par kādu korupciju neko nezināt un jūsu kompānija braucienam uz Gruziju savācās pilnīgi nejauši? Tad jau viss kārtībā! Tieši tik pamatīga ir bijusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktā pārbaude par šo braucienu, kam sabiedrības acīs ir bijusi īpaša loma notikumos ap Citadeles akciju sadales procesu. Diena turpina 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī kārtoto iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām par Ņujorkas un Latvijas tiesu materiāliem, kas izgaismo rūpīgi slēptās vienošanās beigas, un to, kā pašmāju uzņēmēji tikuši izmantoti un faktiski "uzmesti".