Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Saskaņa šoruden grib palielināt pārstāvniecību Saeimā(14)

Partijas Saskaņa mērķis Saeimas vēlēšanās ir iegūt pirmo vietu un palielināt pārstāvniecību parlamentā, aģentūrai LETA sacīja partijas līderis Nils Ušakovs. Saskaņa sestdien kongresā neplāno nosaukt sarakstu līderus un partijas premjera kandidātu vēlēšanām. Ušakovs aģentūrai LETA teica, ka tas arī nebija plānots, un līderu apstiprināšana paredzēta jūnijā.

No karstuma piektdien cietuši 11 cilvēki

Latvijā vakar mediķi slimnīcā nogādājuši 11 cilvēkus, kuri ilgstoši uzturējušies saulē, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Piektdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši 16 cilvēki

Aizvadītajā diennaktī satiksmes negadījumos uz Latvijas autoceļiem cietuši 16 cilvēki, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā operatīvā informācija. Valstī kopumā reģistrēti 90 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 16 negadījumi bijuši ar cietušajiem, bojāgājušo nav.

Vēsture Dienā: Kā rūdījās muita © DIENA(7)

Šodien mēs ikdienā par muitu neko daudz nedomājam, dažs labs šīs struktūras eksistenci atceras tikai tad, ja izlasa tādas ziņas kā, piemēram, par vecākā muitas uzrauga Vladimira Vinokurova apbrīnojamo veiksmi azartspēlēs – algā 2017. gadā saņēmis 13 236 eiro un vēl 1123 eiro saņēmis kā pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, azartspēlēs viņš, kā liecina valsts amatpersonas deklarācija, laimējis 52 200 eiro. Tā kā līdzīga veiksme Vinokurovam smaidījusi arī iepriekšējos gadus (2014. gadā Vinokurovs azartspēlēs laimējis 157 571 eiro, 2015. gadā – 187 196 eiro un 2016. gadā – 238 628 eiro), nav nekāds brīnums, ka skauģi un neveiksminieki nevar mierīgi nosēdēt, Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvalde pat ierosinājusi kriminālprocesu pret Vladimiru Vinokurovu.

Sestdiena būs saulaina un karsta

Sestdien Latvijā pārsvarā gaidāms saulains un karsts laiks, vairāk mākoņu būs Kurzemē, kur vietām - galvenokārt reģiona dienvidrietumos - iespējams lietus un pērkona negaiss.

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Mirdza Jansone atrasta

Valsts policija informē, ka iepriekš bezvēsts prombūtnē izsludinātā Mirdza Jansone veiksmīgi atrasta. Sieviete 23. maijā izgāja no savas dzīvesvietas Ventspilī, Sarkanmuižas dambī, un kādu laiku viņas atrašanās vieta nebija zināma. Policijai izdevies sievieti atrast. Likumsargi izsaka pateicību visiem, kas dalījās ar informāciju un sekmēja Mirdzas Jansones atrašanu.

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Nadežda Gontarika veiksmīgi atrasta

Valsts policija informē, ka bezvēsts prombūtnē izsludinātā Nadežda Gontarika atrasta sveika un vesela. Iepriekš tika vēstīts, ka sieviete izgāja no mājām Kuldīgas novada Pelču pagastā 24. maija vakarā un kādu laiku viņas atrašanās vieta nebija zināma. Policija izsaka pateicību visiem, kas dalījās ar ziņu un sekmēja sievietes atrašanu.

VID: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū(15)

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā veido 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, piektdien preses konferencē informēja VID, kā arī vērsa uzmanību uz to, ka narkotiku lietošana kļūst aizvien izplatītāka jauniešu vidū.

Cauri parkam par maksu © DIENA(4)

Daļai rīdzinieku neapmierinājumu arī šogad izraisījis fakts, ka no 23. līdz 27. maijam Rīgā, Vērmanes dārzā notiek pasākums Latvianbeerfest. Lai gan šis pasākums notiek jau astoto reizi un piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus, īslaicīga ieejas maksas pieprasīšana par ieeju Vērmanes dārzā ir radījusi arī zināmu neizpratni.