Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Piektdienas pēcpusdienā gaiss iesils līdz +25 grādiem

Piektdienas rītā Latvijā mākoņi daļēji klāj debesis un nav ievērojamu nokrišņu, bet vietām - galvenokārt Kurzemē - izveidojusies migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Pēcpusdienā Latvijā gaisa temperatūra sasniegs +20..+25 grādus, prognozē sinoptiķi.

Ķekavas apvedceļa iepirkumā par uzvarētāju izraudzīta personu apvienība Kekava ABT(1)

VAS "Latvijas valsts ceļi" tiesības slēgt publiskās un privātās partnerības (PPP) līgumu par Ķekavas apvedceļa projektēšanu, būvēšanu un uzturēšanu piešķīrusi personu apvienībai "Kekava ABT", kuras sastāvā ir Luksemburgā reģistrēts investīciju fonds "Transport Infrastructure Investment Company 2 S.C.A. SICAR" ("TIIC 2 S.C.A., SICAR"), kā arī AS "A.C.B." un SIA "Binders", informēja "Latvijas valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova.

Valsts ģimnāzijām būs jaunas prasības © DIENA

Patlaban Latvijā ir 30 valsts ģimnāziju, kurās mācās vairāk nekā 15% no visas skolēnu saimes. 1. septembrī šim pulkam pievienosies Limbažu novada ģimnāzija un Rīgas Klasiskā ģimnāzija. Savukārt Gulbenes Valsts ģimnāzija to zaudēs, jo reorganizācijas procesā tikusi apvienota ar Gulbenes 2. vidusskolu.

Latvija atbalstīs sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām(35)

Ņemot vērā, ka vardarbība pret mierīgajiem protestētājiem Baltkrievijā turpinās un politiskā dialoga trūkumu, Latvija atbalstīs individuālo sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām, kuras atbildīgas par protestu apspiešanu un vēlēšanu viltošanu, mikroblogošanas vietnē Twitter paziņojis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Tele2 pētījums: Internetā visvairāk kritizē politisko pārliecību, izskatu, seksuālo orientāciju un nodarbošanos(4)

Mobilo sakaru operatora Tele2 #sekosev sociālās kampaņas ietvaros veiktais pētījums atklāj, ka gandrīz puse (47%) Latvijas iedzīvotāju ir saņēmuši negatīvus komentārus interneta vidē par sevi, saviem ierakstiem, nodarbošanos vai hobijiem. Visvairāk negatīvos komentārus internetā saņem jaunieši vecumā no 18-25 gadiem – tos saņem vairāk nekā puse jeb 54%, par veikto pētījumu Tele2 informē portālu Diena.lv.

Vai Dziesmu svētki klusumā? © DIENA(6)

Situācija nozarē ir kritiska un visgrūtāk klājas tieši lielajiem uzņēmumiem, tā uzsver Dienas aptaujātie pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumi. Ir sākusies darbinieku atlaišana, jo jūlijā beidzas dīkstāves pabalsti. Bez valsts atbalsta iztikt nevarēs.

Rimšēvičs atbrīvojies no piejūras zemes kāpu zonā © DIENA(13)

Korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs īpatnējā darījumu ķēdē atbrīvojies no sev piederējušajiem astoņiem hektāriem zemes Baltijas jūras kāpu zonā Jūrkalnē, izpētot publiskos reģistrus, noskaidroja Diena. Prokurore Viorika Jirgena, kas tiesā uztur apsūdzību pret Rimšēviču un viņa korupcijas lietā iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu, Dienai uzsver, ka lietā arests uzlikts vēl citiem vērtīgiem īpašumiem, tādēļ notikušais neizslēdz iespēju Rimšēvičam notiesājoša sprieduma gadījumā kā papildu sodu piemērot mantas konfiskāciju.