Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Ziņas

Maxima Latvija brīdina par viltus loteriju

Pēdējo dienu laikā ir fiksēti gadījumi, kuros iedzīvotāji saņem it kā Maxima vārdā izsūtītas īsziņas par laimētu balvu. Šī ir krāpnieciska aktivitāte ar mērķi iegūt lietotāju datus un aicināt pierakstīties maksas pakalpojumiem. Maxima Latvija nekādā veidā ar aptauju nav saistīta un aicina ziņojumus ignorēt, informē Maxima Latvija komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Armiju iesaistīs patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) devis rīkojumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, nosūtot zemessargus papildus patrulēšanai uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, sociālajā tīklā Twitter paziņojis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Latvijā pašreiz jūtas drošāk © DIENA(11)

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pagaidām pieaug salīdzinoši lēnā tempā un vienmērīgi. Pretēja aina Eiropā paveras Itālijā un Spānijā, kur saslimušo skaits ik dienas joprojām pieaug par vairākiem tūkstošiem. Arī citviet pasaulē Covid-19 izplatība šobrīd ir visai grūti kontrolējama. Šādos apstākļos vairāki ārvalstu studenti, kuri šajā semestrī Latvijā studēja apmaiņas programmā Erasmus+ , izvēlējušies palikt šeit, nevis atgriezušies dzimtenē. Lai gan pašreiz nav zināms, kad tiks atjaunoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, daudzi ārvalstu studenti šādu lēmumu pieņēmuši, jo uzskata, ka Latvijā šobrīd ir drošāk

Pārvadātāji saņems valsts atbalstu © DIENA(2)

Transporta nozare ir viena no visvairāk skartajām Covid-19 izraisītajā ekonomiskajā krīzē. Piemēram, starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apstājušies pilnībā, tāpēc valsts un pašvaldības sniegs nopietnu atbalstu gan privātajiem, gan valsts un pašvaldību pārvadātājiem, uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Baltijas valstis ar Covid-19 cīnās līdzīgi © DIENA(10)

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai ir izstrādātas starptautiski vienotas vadlīnijas un ieteikumi, tomēr katrā valstī ierobežojumu un drošības pasākumu kopums atšķiras. Zināmā mērā tas, kādus ierobežojumus un drošības pasākumus izvēlas ieviest katra valsts, atkarīgs no tā, cik lielā mērā koronavīruss ir skāris attiecīgo valsti.

Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta(12)

Covid-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, trešdien lēmusi finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.