Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vismaz pusei vidusskolēnu skaidrības nav © DIENA

"Arī man 10. klasē nebija skaidrs, ko es darīšu pēc vidusskolas. Atceros tās sajūtas, kad īsti nezini, kas tevi interesē. Varētu to vai varbūt to… Man gan bija skaidrs, ko es pavisam noteikti negribu," atminas Latvijas Universitātes (LU) Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis un secina, ka tas jau bijis solis virzienā uz "ko es gribu". Tieši tāpēc šodien viņš par ļoti vērtīgām sauc visas tās aktivitātes, kas skolēniem palīdz izzināt dažādas profesijas un darbavietas: Ēnu dienu, ekskursijas vai atvērto durvju dienas uzņēmumos, pat sarunas ar vecākiem par viņu darba ikdienu. Tas viss jaunietim ļauj veidot kaut minimālu izpratni un darba tirgus realitātes izjūtu, kā arī saprast, kurā virzienā savu karjeru veidot pašam.

S&P Latvijas kredītreitingu saglabājusi A- līmenī

Starptautiskā reitingu aģentūra S&P Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabājusi līdzšinējā A- līmenī, nosakot pozitīvu nākotnes perspektīvu, teikts aģentūras publiskotajā paziņojumā.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021. gadu

Kultūras ministrija (KM) sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021. gadā, mediju pārstāvjiem piektdien sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Vecrīgas grautiņos apsūdzētais Bērziņš šovakar varētu ierasties Latvijā(20)

2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, iespējams, šodien plkst.22.40 tiks nogādāts Latvijā ar lidmašīnas reisu no Prāgas, liecina informācija Bērziņa sociālā tīkla Facebook profilā, kurā jau agrāk sniegtas ziņas par viņa gaitām.

Latvijā vidēji katru gadu no tuberkulozes mirst 60 cilvēki(1)

Kā liecina statistikas dati, Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes, portālam Diena.lv pavēstīja Euroaptieka pārstāvji.

Mazgājoties pirtī, divi mazi bērni saindējas ar tvana gāzi(1)

Vakar Vidzemē pēc mazgāšanās pirtī diviem maziem bērniem palika slikti, tāpēc viņi tika nogādāti slimnīcā, kur viņiem konstatēja saindēšanos ar tvana gāzi, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Elīna Jurēvica.