Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Alternatīvie režīmi jāatceļ © DIENA(5)

Latvijā mazināt nabadzību un nevienlīdzību iespējams tikai, palielinot finansējumu sociālajai aizsardzībai, kas procentos no IKP mums ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (ES). Savukārt naudas avots minētajam palielinājumam meklējams nodokļu sistēmā. Tās ir vienas no būtiskākajām atziņām Latvijas Bankas (LB) rīkotajā diskusijā Ar valsts budžeta svirām pret nabadzību un nevienlīdzību.

ĀM brīdina bankas par sadarbības risku ar Ventspils brīvostas pārvaldi(16)

Pēc tam, kad pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Ventspils brīvostas pārvaldi un trīs Latvijā reģistrētām biedrībām ir noteiktas ASV sankcijas, jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus šīm personām, arī var tikt pakļauts ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankcijām, brīdina Latvijas Ārlietu ministrija.

ASV nosaka sankcijas Lembergam(62)

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pirmdien, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Aizdomās par smagu noziegumu izdarīšanu aiztur divas personas(3)

2.decembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas Kriminālzimeklēšanas pārvaldes darbiniekiem aizturēja divas sevišķi bīstamas personas, 1979.gadā un 1982. gadā dzimušus vīriešus, kuri iepriekš tika izsludināti meklēšanā par smagu noziegumu izdarīšanu Ludzā un Daugavpilī, portālu Diena informēja policijā.

LZA konsilijs iesaka atlikt novadu reformu un sagatavot vispusīgu analīzi(11)

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) konsilijs iesaka atlikt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ieviešanu līdz brīdim, kad reformas virzītāji būs sagatavojuši vispusīgu analīzi un izskaidrojuši sabiedrībai pierādījumos balstītus priekšlikumus, aģentūru LETA informēja LZA sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Stengrevica.

Diena.lv konkurss: Laimē ielūgumus uz koncertu Gregoriskie dziedājumi. Carmina(1)

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars ir sarūpējusi īpašu klasiskās mūzikas programmu. Svētku piedāvājumā gan starptautiski novērtēti pašmāju mākslinieki –Andrejs Osokins, māsas Balanas, Guntars Prānis ar Schola Cantorum Riga, Sinfonietta Rīga, gan arī pasaules zvaigznes – Brodska kvartets no Lielbritānijas un Arte dei Suonatori Piano Quartet no Polijas.

Portāls Diena.lv līdz ceturtdienas, 12.decembra, pusnaktij aicina piedalīties konkursā, kurā starp pareizo atbilžu autoriem tiks izspēlēti trīs ielūgumu komplekti - katrā pa diviem ielūgumiem - uz koncertu Gregoriskie dziedājumi. Carmina 4. janvārī plkst.17 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.

Internets neatvieglos vēlēšanu procesu © DIENA

Līdztekus vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/P) paziņojumam par Rīgas domes atlaišanu un iespējamām ārkārtas vēlēšanām galvaspilsētā piektdien eksperti Latvijas Universitātes (LU) telpās dalījās pieredzē, pārdomās un spriedumos par vēlēšanām Latvijā kā procesu. Konferences dalībnieku un viesu redzeslokā bija vairāki vēlēšanu procesa aspekti – vēlētāju motivācija, jaunākās paaudzes informēšana un spēja uzrunāt to.

Tuvākās dienas būs vēsākas un sausākas

Otrdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, aiz tās ieplūdīs vēsāks un sausāks gaiss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

Rīgas satiksmes konkurss: reputācijas risku dēļ izslēgti arī divi pagaidu valdes locekļi(3)

Šonedēļ kļuva skaidrs, ka šī Rīgas domes( RD) sasaukuma dienas ir skaitītas, tāpēc jo aizdomīgāk izskatās straujās izmaiņas pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme (RS), kura vadība šobrīd tiek meklēta konkursā. Jaunais vicemērs Druvis Kleins, kurš pārstāv bez partijām palikušo deputātu bloku Rīgai!, atlaida par konkursa gaitu atbildīgos RS padomes locekļus. Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēsta, ka no konkursa jau pirmajā kārtā tika izslēgti divi tagadējie pagaidu valdes locekļi – Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins. Tomēr Jakrins, kuram bijusi aktīva loma jaunās Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunās, joprojām sevi uzskata par labu pretendentu darbam RS pastāvīgajā valdē.