Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Rīgas satiksmes konkurss: reputācijas risku dēļ izslēgti arī divi pagaidu valdes locekļi(3)

Šonedēļ kļuva skaidrs, ka šī Rīgas domes( RD) sasaukuma dienas ir skaitītas, tāpēc jo aizdomīgāk izskatās straujās izmaiņas pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme (RS), kura vadība šobrīd tiek meklēta konkursā. Jaunais vicemērs Druvis Kleins, kurš pārstāv bez partijām palikušo deputātu bloku Rīgai!, atlaida par konkursa gaitu atbildīgos RS padomes locekļus. Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēsta, ka no konkursa jau pirmajā kārtā tika izslēgti divi tagadējie pagaidu valdes locekļi – Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins. Tomēr Jakrins, kuram bijusi aktīva loma jaunās Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunās, joprojām sevi uzskata par labu pretendentu darbam RS pastāvīgajā valdē.

LLU fondu projekta īstenošanai izvēlas rektores ģimenes uzņēmumu(1)

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Eiropas fondu projekta īstenošanai kā vienu no sadarbības partneriem piesaistījusi akciju sabiedrību Ziedi JP, kas pieder universitātes rektores ģimenei, bet pati rektore – Irina Pilvere, ir uzņēmuma padomes locekle, ziņoja raidījums de facto. Lauku atbalsta dienests (LAD), kas vērtē publiskajam atbalstam pieteiktos projektus, pamatojumu projekta noraidīšanai nav saskatījis.

KPV LV atbalstītājs Memory water iegūst sociālā uzņēmuma statusu partijas pārvaldītajā LM(16)

Finanšu institūcijā Altum ir pieejami 12 miljoni eiro Eiropas naudas, uz kuriem var pretendē sociālie uzņēmumi. Tie nav kredīti, bet granti, saņemtā nauda nav jāatdod. 133 000 eiro pirms pusotra gada ieguva firma Memory water. Uzņēmums slavu ieguvis ne vien ar to, ka savam ūdenim piedēvē brīnumainas, neiespējamas īpašības, bet arī ar partijas KPV LV atbalstīšanu pirms Saeimas vēlēšanām, par ko izpelnījās KNAB sodu. Uzņēmums atkal vēlas saņemt Eiropas naudu, lai uz to pretendētu, firmai jāiegūst sociālā uzņēmuma statuss. Eksperti uzskatīja, ka Memory water statusam neatbilst, jo tikai formāli izpilda Sociālo uzņēmumu likuma prasības un tā darbība nedod prasīto pozitīvo sociālu ietekmi. Labklājības ministrijas vadība ekspertu viedokli neņēma vērā un statusu tomēr piešķīra, ziņo raidījums Nekā personīga.

Raidījums: Latvijas kasei iet garām desmitiem miljonu reklāmas naudas no Facebook un Google(15)

Daudzviet Eiropā domā, ka ASV interneta milži Facebook, Google, Linkedin, Spotify un daudzi citi strādā negodīgi, tāpēc tiem jāievieš digitālais nodoklis. Par to sākušās runas arī Latvijā. Pie mums ir doma šo nodokli izmantot vietējo mediju darba stiprināšanai, jo daudzmiljardu kompānijas, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk lietotāju, izmanto arī mediju radīto saturu, par ko tās nemaksā, skaidroja raidījums Nekā personīga.

Nākamgad nedaudz pieaugs valsts nodrošināto uzturlīdzekļu apmērs(5)

Saistībā ar valsts nodrošināto uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās algas, no 2020.gada nedaudz pieaugs valsts nodrošināto uzturlīdzekļu apmērs, izriet no uz nākamo valdības sēdi iesniegtajiem noteikumiem par izmaksājamo uzturlīdzekļu apmēru no Uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Pirmdiena būs rudenīgi silta

Svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu, pūšot spēcīgam dienvidu, dienvidrietumu vējam, gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +5..+8 grādus, vietām var krist siltuma rekordi, prognozē sinoptiķi.

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem(20)

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54%, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurus otrdien, 10.decembrī, plānots skatīt valdībā. Līdz ar to kopējais pašvaldību deputātu skaits valstī varētu būt 750 deputāti.

Svētdien starp mākoņiem parādīsies saule

Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks un starp mākoņiem daudzviet uzspīdēs saule, tomēr palaikam līs, Vidzemē un Latgalē gaidāms arī slapjš sniegs, prognozē sinoptiķi.

Vēsture Dienā: Sliktāk par alkoholu © DIENA(3)

Azartspēļu vietas pirms 25 gadiem Rīgā tikai sāka vērsties plašumā, kamēr tagad to skaits jau ir sarucis, acīmredzot vairums to, kam vajadzēja savu naudu nospēlēt, to jau ir izdarījuši. 1994. gadā vēl nebija neviena pazīstama mākslinieka, mūziķa vai režisora, kas presei būtu atzinies azartspēļu atkarībā un, nosaukdams aptuvenu kazino atstāto summu, netieši arī atklātu, cik populāri mūziķi nopelna, ja čakli strādā.

Upēs kāpj ūdens līmenis

Lietus un izkusušā sniega ietekmē Latvijas upēs paaugstinās ūdens līmenis, un šī tendence turpināsies arī nākamnedēļ, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.