Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Kaimiņš savā kabinetā uzgājis aizdomīgu ierīci(12)

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) savā kabinetā atradis galdam piestiprinātu aizdomīgu elekronisku ierīci. Viņam ir aizdomas, ka tā paredzēta, lai noklausītos kabinetā notiekošo, otrdien vēstīja LNT ziņas.

Policija aicina uzmanīties no viltus Latvijas Gāzes darbiniekiem

Šomēnes reģistrēti vairāki gadījumi, kad viltvārde, uzdodoties par akciju sabiedrības Latvijas Gāze darbinieci, iekļuvusi senioru dzīvokļos Rīgas mikrorajonos un nozagusi naudu un dārglietas. Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi un notiek izmeklēšana. Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un pārbaudīt personas identitāti pirms ielaist svešinieku savā dzīvesvietā.

Nākamgad mediķiem vidējā darba samaksa pieaugs par 20%(3)

Otrdien, 18.decembrī, valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus, kas paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra ārstniecības personu vidējā darba samaksa pieaugs par 20% salīdzinājumā ar 2018.gadu, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Ameriks negribot taisnoties © DIENA(20)

Par atkāpšanos no amata paziņojis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai, GKR). To viņš esot darījis Rīgas domes (RD), partijas un paša reputācijas vārdā. Tikmēr domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa) amatu atstāt negrasās, jo gribot nodrošināt stabilitāti pašvaldībā.

Meklē bezvēsts pazudušo Edgaru Kamerovski(1)

Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknis meklē 1987. gadā dzimušo Edgaru Kamerovski, kurš 11. decembrī izgāja no savas dzīvesvietas Rīgā, Stiebru ielā 6, un līdz šīm brīdim nav atgriezies, kā arī nav zināma viņa atrašanās vieta.

Teju puse no PTAC pārbaudītajiem liftiem ir bīstami

Saistībā ar pēdējos gados notikušajām smagajām liftu avārijām Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) bīstamo iekārtu tehniskās uzraudzības jomā ir veicis plānveida pārbaudes lietošanā esošajiem liftiem. Liftu avāriju cēloņi bija tieši saistīti ar liftu neatbilstošu tehnisko stāvokli - ilgtermiņā (gadiem ilgi) pakāpeniski veidojies mehānismu nolietojums, kam par iemeslu ir liftu neatbilstoša uzturēšana. Tā rezultātā notikuši smagi negadījumi, atsevišķos gadījumos diemžēl ar letālām sekām.

Vēlas izskaust nelegāļus azartspēļu nozarē © DIENA(5)

Gan Latvijā, gan visā pasaulē azartspēļu nozares aktuālākā problēma ir nelegālā tirgus pastāvēšana, kas aizņem lielu daļu no valsts tirgus, turklāt nelegālo azartspēļu operatoru gūtā peļņa aizplūst no valsts. Pat kaimiņos esošā attīstītā Zviedrija piedzīvo arvien lielāku nelegālo tirgus dalībnieku ietekmi, un Zviedrijas valsts kapitālsabiedrības Svenska Spiel datu salīdzinājums starp 2009. un 2016. gadu parāda satraucošu tendenci nelicencēto operatoru īpatsvara pieaugumā sporta derību sektorā.

Nozares eksperti akcentē, ka tā ir kļuvusi jau par nopietnu globālu problēmu, ko nepieciešams steidzami risināt, un kā potenciāli, turklāt samērā vienkārši īstenojami pasākumi tās likvidēšanai tiek norādīta gan nelegālo operatoru ierobežošana, gan arī legālas alternatīvas izvēle tiem, kuri izmanto azartspēļu piedāvātos pakalpojumus.

Nedaudz paaugstinātas temperatūras gadījumā aicina sazināties ar ģimenes ārstu nevis NMPD

Sākoties ziemai tipisko elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, iesnām, klepu un galvassāpēm, pieaudzis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits. Saaukstēšanās un paaugstinātas temperatūras dēļ NMPD šobrīd saņem ap simts izsaukumu dienā, lai gan šajos gadījumos pacientiem būtu jāvēršas pie ģimenes ārsta. Lielākā daļa izsaukumu saņemta tieši Rīgā kur ir visplašākās palīdzības saņemšanas alternatīvas, uzsver dienests.