Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Vairums trešdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti Rīgā un Latgalē

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 930 Covid-19 inficēšanās gadījumiem vairāk nekā 55% reģistrēti Rīgā un Daugavpilī, bet salīdzinoši straujš saslimstības kāpums bijis arī Latgalē kopumā un Pierīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

LPIA aicina valdību pārskatīt aizliegumu tirgot drukātos preses izdevumus brīvdienās un svētku dienās

Ministru kabinets lēma, ka no šā gada 5. decembra brīvdienās un svētku dienās varēs darboties tikai aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, un veikali, kuros drīkstēs tirgot tikai pirmās nepieciešamības preces - pārtikas preces, higiēnas preces un degvielu. Tas nozīmē, ka nedēļas nogalēs un svētku dienās pārtikas veikalos nedrīkstēs tirgot drukātos preses izdevumus.

Rīgas ostā top ekskluzīva peldoša sala, kur atradīsies pludmales klubs(2)

Pēc franču kompānijas Smart Island Riviera pasūtījuma uzņēmuma Latitude Yachts ražotnē Rīgas ostā šoruden top ekskluzīvs kuģa projekts - 1700 m2 plaša peldoša sala, kuru nākotnē viesu uzņemšanai plānots noenkurot Francijas Rivjērā netālu no Kannām. Uz peldošās salas atradīsies pludmales klubs ar restorānu, bāru un peldbaseinu, un uz tā vienlaikus varēs uzņemt līdz pat 400 viesiem.

Koordinatora personā uztver valsti © DIENA(2)

"Mans darbs ir daudzpusīgs ne tikai informatīvā ziņā, bet arī profesionālā un praktiskā nozīmē. Tas ir administratīvs un noteikti - arī ļoti emocionāls un personīgs darbs," atzīst Vidzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Ija Groza. Šajā amatā viņa ir kopš 2018. gada marta, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un plānošanas reģioni sāka īstenot projektu Reģionālais reemigrācijas koordinators.

Laulības reģistrēšanā varēs piedalīties divi liecinieki(1)

No šodienas visās pašvaldībās, slēdzot laulību, dzimtsaraksta nodaļā varēs atrasties jaunlaulātais pāris un divi liecinieki, informēja Tieslietu ministrijas (TM) komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa.

Maskas būs jāvelk jau 1. klasē © DIENA(1)

Pašlaik aizsargmaskas skolā nēsā tikai pieaugušie un skolēni, kuriem ir 13 gadu. Jaunās drošības prasības paredz – no 4. janvāra tās būs vajadzīgas visiem 1.–4. klašu skolēniem, kuri turpinās mācības klātienē. Skolu direktori uzskata, ka to nebūs iespējams izpildīt. Jau skolotājiem strādāt tādā ekipējumā ir mokoši grūti – kur nu vēl bērniem. Ne vienam vien skolas direktoram jau tagad nācies uzklausīt vecāku viedokļus par to, ka nekas tāds bērniem nebūtu jādara.

2021. gada budžeta pretrunas © DIENA(19)

Saeimas vairākumam – 63 deputātiem – balsojot par, bet 32 – pret, ir apstiprināts nākamā gada budžets, kura izskatīšana parlamentam prasījusi vēsturiski ilgāko laiku – 78 stundas.