Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pētīs Latvijas iedzīvotāju imunitāti pret Covid-19(7)

Lai noskaidrotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā un iedzīvotāju imunitāti pret šo vīrusu, valsts zinātniskā institūta BIOR vadošie pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un Rīgas Stradiņa universitāti uzsākuši pētījumu.

Pēc Ryanair prasības no lidostas Rīga piedzen 1,6 miljonus eiro(6)

Rīgas apgabaltiesa ir atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas nolēmumu, ar kuru apmierināts Īrijas komersanta Ryanair Ltd. pieteikums, un lidostai "Rīga" būs jākompensē zaudējumi un tiesāšanās izdevumi 1,6 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Mediji kā ķīlnieki informācijas gūzmā © DIENA(18)

Uzticības līmenis medijiem Latvijā vienmēr bijis mainīgs, tomēr nu jau vairāku aptauju dati rāda, ka patlaban tas krītas. Covid-19 krīzes laikā jo īpaši spilgti iezīmējās tendence, ka salīdzinoši liela sabiedrības daļa tā dēvētajiem tradicionālajiem medijiem vairs netic.

Nākamgad par vienu procentpunktu samazinās sociālās iemaksas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, kā arī nosaka minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem.

Lokalizēts plašais ugunsgrēks ražošanas ēkā Zasulaukā

Glābējiem pēc vairāku stundu darba izdevies lokalizēt ugunsgrēku trīsstāvu ražošanas ēkā industriālajā teritorijā Zasulaukā, Rīgā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pētījums atklāj, ka 70% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 laikā skatās TV un video, lai nomierinātos(1)

Galvenā vajadzība, kas motivē Latvija iedzīvotājus skatīties TV un video saturu, ir vēlme nomierināties – to atzīst lielākā daļa jeb 70% iedzīvotāju, atklāj mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais TV un video satura patēriņa pētījums. Turklāt visbiežāk video saturu skatās ar mērķi nomierināties, braucot sabiedriskajā transportā (83%) un atrodoties mājās (82%).

Naudas tēriņi pēc bankas ieskata © DIENA(13)

Kādas Latvijas komercbankas klients, kārtojot ikgadējās nodokļu saistības pret valsti, secināja, ka viņam bankā noteiktais vienas dienas maksimālais pārskaitījumu limits internetbankā neļauj nodokļos maksājamo summu veikt vienā maksājumā, tāpēc maksājamā summa tika sadalīta vairākās vienādās daļās un attiecīgi samaksāta nedēļas garumā. Taču banka pret to izturējusies aizdomīgi un tikai pēc mēneša to atļāvusi darīt. Būtībā cilvēks tā pa īstam nevar brīvi rīkoties ar savu naudu pēc saviem uzskatiem.