Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Piektdiena, 19. augusts
Melānija, Imanta

Ziņas

IeM resors sola rūpīgi izvērtēt uzturēšanās dokumentu anulēšanu vai saglabāšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem

Stājoties spēkā grozījumiem Imigrācijas likumā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sadarbībā ar citām iekšlietu iestādēm rūpīgi izvērtēs katru Krievijas un Baltkrievijas pilsoņa gadījumu par uzturēšanās dokumentu nepagarināšanu vai saglabāšanu, aģentūrai LETA atzina Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Latvijas Nacionālā kūdras biedrība atjauno nacionālo komiteju Starptautiskajā kūdras savienībā

Šī gada 15. un 16. augustā notika Starptautiskās kūdras savienības (IPS) un Latvijas Nacionālās kūdras biedrības (LNKB) tikšanās. Starptautiskā kūdras savienība ir nevalstiska organizācija, kurā piedalās 48 valstis un kuras mērķis ir sekmēt mitrzemju aizsardzību un to resursu ilgtspējīgu izmantošanu: to pārstāvēja tās prezidents Marko Pomerancs un izpilddirektore Suzanna Varneke. Pēc Latvijas kūdras sektoram būtiskās tikšanās LNKB vienojās par kopēju sadarbību ar IPS, izpildot divus būtiskus mērķus – nostiprināt biedrības pozīciju starptautiski un atjaunot nacionālo komiteju.

Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem varētu aizliegt nēsāt vai glabāt šaujamieročus Latvijā

Iekšlietu ministrija (IeM) gatavo likuma grozījumus, lai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem aizliegtu nēsāt vai glabāt šaujamieročus Latvijā, un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija ir gatava tos iespējami tuvākajā laikā izskatīt un virzīt tālākai apstiprināšanai Saeimā, sarunā ar aģentūru LETA pauda komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (K).

Piektdien vietām Kurzemē īslaicīgi līs

Piektdien debesīs būs mainīgs mākoņu daudzums un turpināsies liels karstums, bet pēcpusdienā vietām Kurzemē gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams arī pērkona negaiss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Trešdien pārkarsuši vairāki mazi bērni

Trešdien mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem maziem bērniem ar nopietnām pārkaršanas pazīmēm, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Ventspils Augstskolas studenti Liepājas Universitātei: paliksim tikai draugi

Ventspils Augstskolas (VeA) Studentu padome ir nobažījusies par Liepājas Universitātes (LiepU) ideju apvienot abas augstākās izglītības iestādes, veidojot vienu – Kurzemes Universitāti. Ventspils Augstskolas Studentu padome saredz vairākus riskus šai idejai, tādēļ šobrīd LiepU varētu piedāvāt tikai vienu “attiecību” variantu – labāk paliksim tikai draugi.

Neilgā laikā avārijās ar lauksaimniecības tehniku bojā gājuši trīs cilvēki

Pēdējo divu nedēļu laikā ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīta lauksaimniecības tehnika, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki. Pašreiz, labības novākšana laikā valsts autoceļus intensīvāk izmanto lauksaimniecības tehnika un autobraucējiem, lai pārvietotos droši, ir jābūt vēl uzmanīgākiem, informē Satiksmes ministrija.

Reirs: mājsaimniecībām un uzņēmējiem krīzes laikā sniedzam vēsturiski lielāko valsts atbalstu

Pēdējos gados pasaules un arī Latvijas ekonomiku satricinājusi gan globālā pandēmija, gan Krievijas izraisītā karadarbība Ukrainā, kas novedusi pie strauja energoresursu cenu kāpuma. Visos gadījumos valsts sniegusi gan finansiālu, gan cita veida atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Atbalsts sasniedzis Latvijas vēsturē vēl nebijušus apjomus, norāda Finanšu ministrija.