Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Sestdien gaiss iesils līdz +21 grādam

Sestdien daudzviet Latvijā mākoņu kļūs mazāk un spīdēs saule, bet vietām - galvenokārt valsts austrumos - gaidāms lietus, arī pērkona lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Ar Sporta loteriju tiek atklāta aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīva Kustība, kas vieno(1)

Šā gada 14. maijā VAS Latvijas Loto oficiāli atklāj jaunu nacionāla mēroga loteriju projektu ar sabiedriskā labuma mērķi – Sporta loteriju, kas ievada kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) īstenoto aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvu Kustība, kas vieno. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam.

Covid-19 pacientu skaits slimnīcās sarucis līdz 663

Pagājušajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietots 71 Covid-19 pacients, no tām izrakstīti 59, līdz ar to kopumā slimnīcās ārstējas 663 ar Covid-19 sirgstošie, kas ir par trīs pacientiem vairāk nekā vakar, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

KPV LV ekonomikas ministra amatam virza Šmidres kandidatūru(11)

KPV LV šodien tikšanās reizē ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un viņa pārstāvēto Jauno Vienotību ir izvirzījusi savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartejisko uzņēmēju Pēteri Šmidri, aģentūru LETA informēja KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

Turpmāko gadu ceļa karte sporta politikā © DIENA

Nākamā cikla (2021.–2027. gadā) sporta politikas pamatnostādnēs kā galvenā prioritāte ir noteikta bērnu un jauniešu sporta attīstība, akcentu liekot ne tikai uz profesionālās ievirzes sportu, bet arī interešu izglītību. Būtisks ir ne tikai augstu sasniegumu sports, bet arī plašākas sabiedrības iesaiste fiziskās aktivitātēs. Diemžēl statistika rāda – sabiedrība kļūst arvien mazkustīgāka: Eiropas Savienībā vidēji 40% iedzīvotāju vismaz pāris reižu nedēļā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, bet Latvijā – tikai 28%.

No Eiropas bez pašizolācijas © DIENA

Latvijā pakāpeniski tiks ieviestas priekšrocības vakcinētām personām. Sākotnēji tās būs samērā ierobežotas, taču prognozējami, ka jūnija beigās, kad vakcinēti būs ap 40% iedzīvotāju, šīs priekšrocības kļūs arvien plašākas, ieskaitot dažādu pasākumu apmeklēšanu. Šādu lēmumu vakar pieņēma valdība.

Pret Covid-19 vakcinētām personām pēc ceļošanas nebūs jāievēro pašizolācija

Pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, ceturtdien nolēma valdība.