Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Visā valstī atgriezies sals

Agrā piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā vidēji ir -1..-6 grādi, Vidzemes ziemeļrietumos līdz pat -8 grādiem, un valsts lielākajā daļā tā turpina pazemināties, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 23,3% iedzīvotāju(24)

Latvijā 2017. gadā nabadzības riskam bija pakļauti 446 tūkstoši jeb 23,3% iedzīvotāju, kas ir par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2018.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.

Znotiņa: Biedē tendence par ziņojumu skaita mazināšanos nefinanšu sektorā(11)

Ir ļoti biedējoša tendence, ka šobrīd samazinās ziņojumu skaits Kontroles dienestam no nefinanšu sektora. Tas šobrīd ir vājais ķēdes posms, kur vēl nepieciešams liels izglītošanas darbs, ceturtdien Latvijas radio raidījumā Krustpunktā norādīja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. Raidījumā notika diskusija par svarīgākajiem organizācijas Moneyval norādīto trūkumu izpildes darbiem.

Ziņu aprite sociālajos tīklos: Valda emocijas, ne fakti © DIENA(29)

Iedzīvotāji sociālajos medijos bieži dalās ar tām ziņām, kuras izraisījušas viņos kādas spēcīgas emocijas, tomēr par tālāk nodotās informācijas patiesumu ne vienmēr pārliecinās. Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele Dienai atzīst, ka daļa jauniešu ne tikai nezina, kā noteikt, cik uzticams ir informācijas avots, bet viņus nemaz neinteresē valstī notiekošie procesi. Šādu jauniešu uzmanība tiek pievērsta ar skaļiem virsrakstiem, kas balstās uz emocijām, un nepatiesā informācija tiek nodota tālāk.

Policija meklē Rīgā bezvēsts pazudušu puisi

Valsts policijas Rīgas Centra iecirknis meklē 2006. gadā dzimušo Jevgeniju Karpačovu, kurš šī gada 16. janvārī izgājis no savas dzīvesvietas Rīgā, Tallinas ielā, un līdz šim brīdim nav atgriezies un nav zināma viņa atrašanās vieta.

Brīvpusdienas par atzīmēm un līdzīgi bonusi var palielināt spriedzi skolā © DIENA(19)

Lai gan labāko skolēnu materiāla atalgošana ir ilgstoša prakse daudzviet Latvijā, Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzraudzības departamenta direktors Uģis Zīvarts, komentējot sociālajos tīklos plaši apspriesto Krimuldas novada domes lēmumu piešķirt brīvpusdienas labākajiem skolēniem, norādīja, ka šāda veida bonusi skolā var radīt nevajadzīgu spriedzi starp skolēnu, viņa vecākiem un skolotāju.

Arī Rīgas Dzemdību namā nosaka apmeklējuma ierobežojumus

Saistībā ar gripas epidēmijas sākumu un akūtu augšējo elpceļu slimību izplatības pieaugumu, no pirmdienas, 21. janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs Rīgas Dzemdību namā noteikti ierobežojumi, portālu Diena.lv informēja Dzemdību nama preses sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Auzāne.