Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Aicina premjeru nepieļaut iejaukšanos LU lēmumos(6)

Vairāku augstskolu un institūtu vadošās amatpersonas parakstījušas Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) adresētu vēstuli ar aicinājumu nepieļaut politisku iejaukšanos augstskolu demokrātiski pieņemtos lēmumos, tai skaitā arī lēmumā par Indriķa Muižnieka ievēlēšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā.

airBaltic plāno sadarboties ar citām kredītiestādēm Pilotu akadēmijas studentu mācību maksas segšanas nolūkā

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic, kuras Pilotu akadēmijas studentiem darbību pārtraukusī PNB banka bija apstiprinājusi studiju kredītus 1,1 miljona eiro apmērā mācību maksas segšanai, turpmāk šajā nolūkā plāno sadarboties ar citām kredītiestādēm, aģentūrai LETA pastāstīja airBaltic pārstāve Alise Briede, konkrētas kredītiestādes neatklājot.

Vēsture Dienā: Ārpilsētas fauna © DIENA(1)

Pabeidzam ieskatu pagājušās pirmdienas Dienā sāktajā jaunajā zvēru sistemātikā. Tur tika apskatīti pilsētas zvēri, tagad ķersimies pie zvēriem ārpus pilsētas, to iedalījums un grupējums bija publicēts 1994. gada 8. jūlija Dienas pielikumā Stils. Vispirms gan atgādināsim vispārējo ainu 90. gadu pirmajā pusē. Visbriesmīgākie zvēri tolaik plosījās nevis mežos, lai gan to bija vairāk nekā šodien, bet pilsētās, laimīgā kārtā vairāk bendēdami nost viens otru un tikai retu reizi nejaušus garāmgājējus – lai atceramies Tyrannosaurus paradaugaviensis un dažus citus monstrus. Bebri tikai sāka savu uzvaras gājienu pilsētās un neatjaunotajā Rīgas kanālā nejutās droši, lāču mežos vispār vairāk nebija nekā bija, un šakāļi arī vēl nebija parādījušies, kamieļus un strausus varēja redzēt tikai Rīgas zoo. Toties vēl nebija skaidrs, vai Latvijā ir pavisam izzudušas lidvāveres.

Peldvietās līdz +20 grādiem silts ūdens

Ūdens temperatūra Latvijas peldvietās jūrā, upēs un ezeros ir no +15 līdz +20 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un pašvaldību sniegtā informācija.

Rīgas svētku laikā virs Rīgas noteikti gaisa telpas ierobežojumi(2)

Sestdien, 17. augustā, Rīgas pilsētas svētkos notiks aviācijas skate Riga Fly-in 2019, kas norisināsies no nesertificētā Spilves lidlauka, tāpēc, lai nodrošinātu drošu aviācijas skates izpildi, Civilās aviācijas aģentūra (CAA) ir izveidojusi vairāku ierobežotu lidojumu zonas laika posmā no plkst.12 līdz 18, aģentūru LETA informēja CAA.

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar GKR(7)

Neatkarīgo deputātu frakcija (NDF) parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai! (GKR), tādējādi solot Oļegam Burovam (GKR) savu atbalstu pirmdien, 19. augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās, aģentūrai LETA apstiprināja NDF vadītājs Valērijs Petrovs.

Pensiju indeksācija šogad provizoriski izmaksās 41,6 miljonus eiro(2)

Pensiju un atlīdzību indeksācija šogad provizoriski izmaksās 41,6 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa. Šī gada 1. oktobrī tiks indeksētas vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas vai pārrēķinātas līdz šī gada 30. septembrim, tā rezultātā pensiju un atlīdzību apmēram palielinoties.

Apturēts PNB Bankas biedra statuss biržā Nasdaq Riga(22)

Uz nenoteiktu laiku apturēts AS PNB Bankas biedra statuss biržā Nasdaq Riga, aģentūru LETA informēja biržā. Nasdaq Riga valde lēmumu pieņēma šodien un tas stājās spēkā uzreiz. Tāpat tiks dzēsti visi aktīvie biedra uzdevumi ar kodu NRK.

Piektdienas rīts vēl vēss, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +25 grādiem(1)

Piektdienas saullēktā Vidzemes, Latgales un Zemgales lielākajā daļā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz +6..+9 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Piecos rītā zemākā gaisa temperatūra bija +5,9 grādi Zosēnos. Siltākais rīts ir Kurzemē, kur mākoņu sega neļāva gaisa temperatūrai nokrist zemāk par +10..+14 grādiem.