Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Latvija aicina ANO dalībvalstis stiprināt starptautiskās ķīmisko ieroču aizlieguma normas(1)

Otrdien, 23. oktobrī, Ņujorkā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas Pirmās komitejas dalībvalstu debatēs par masu iznīcināšanas ieročiem Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs pauda stingru nosodījumu ķīmisko ieroču izmantošanai Sīrijā, Irākā, Malaizijā un Apvienotajā Karalistē pēdējo gadu laikā. Vēstnieks uzsvēra, ka šie noziegumi rupji pārkāpj Ķīmisko ieroču konvenciju, tie apdraud starptautisko kārtību un globālos masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas un atbruņošanās centienus. Pildegovičs aicināja visas ANO dalībvalstis ievērot un stiprināt starptautiskās normas un noteikumus saistībā ar ķīmisko ieroču aizliegumu.

LU Botāniskajā dārzā ieklīdusi lapsa

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza darbinieki pirmdien notvēruši dārzā ieklīdušu lapsu, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Klapkalne: Gandrīz visus VK ieteikumus Latvijas Radio jau izpildījis vai uzsācis to ieviešanu

Valsts kontroles (VK) revīzijas secinājumi ir nepatīkami, bet ne pārsteidzoši – tomēr konstatētās nepilnības par 2016. un 2017. gadu ir bijušas Latvijas Radio valdes dienaskārtībā jau kopš stāšanās amatā pērnā gada oktobrī, un lielākā gaļa ieteikumu jau izpildīti vai uzsākta to ieviešana, portālam Diena.lv, atbildot uz VK revīzijas secinājumos pausto, informēja Latvijas Radio vadība.

VK: Sabiedriskā pasūtījuma izpildei piešķirtie miljoni netiek labi pārvaldīti(2)

Sabiedriskais pasūtījums, kura nodrošināšanai sabiedriskajiem medijiem ik gadu no valsts budžeta piešķir vairāk nekā 20 miljonus eiro, realitātē netiek labi pārvaldīts un nebalstās vispusīgi izpētītās sabiedrības vajadzībās, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Sabiedriskā pasūtījuma nodrošināšanai finansējums tiek piešķirts no valsts budžeta. 2017. gadā Latvijas Radio tika piešķirti 7,4 miljoni eiro, bet Latvijas Televīzijai (LTV) - 14,5 miljoni eiro.

VVD vadītāja Koļegova tiesā neatzīst sev izvirzītās apsūdzības(2)

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova otrdien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā neatzina viņai izvirzītās apsūdzības par vairāk nekā 300 000 eiro vērtu darījumu nenorādīšanu savā valsts amatpersonas deklarācijā. VVD vadītāja arī iebilda pret mediju video ierakstīšanu krimināllietas izskatīšanas procesā.

Sieviete nopietni traumē plaukstu ar ripzāģi

Vakar Zemgalē, zāģējot malku ar elektrisko ripzāģi, 50 gadus veca sieviete nopietni traumējusi plaukstu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Elīna Jurēvica.

Tele2: Par aptuveni 70% audzis mobilā interneta patēriņš Latvijas reģionos

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 apkopotie dati, gada laikā ievērojami audzis patērētais mobilo datu apjoms Latvijas pilsētās un novados. Vidēji Latvijā tas audzis par teju 70%, savukārt Rīgā pieaugums ir zem vidējā rādītāja un ir 56%. Straujākais mobilā interneta datu pieaugums novērojams Saulkrastos, kur tas palielinājies par 180%, portālam Diena.lv pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Cert.lv trešajā ceturksnī reģistrējis 193 669 apdraudētas unikālās IP adreses

Latvijā šogad trešajā ceturksnī reģistrētas 193 669 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, kas ir par 11 233 unikālajām IP adresēm vairāk nekā otrajā ceturksnī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.