Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

LTV: Ar Meroni saistīta kompānija iesūdz tiesā valdību

Ar advokātu no Šveices Rūdolfu Meroni saistīta kompānija Media Support nav mierā ar Latvijas valdības tai noteikto aizliegumu pirkt Radio SWH akcijas. Media Support iesūdzējusi Ministru kabinetu tiesā, noskaidrojis LTV raidījums de facto. Valdība vēl nav paspējusi noformēt savu pozīciju tiesā, taču koalīcijas partijas KPV LV līderis Artuss Kaimiņš kopā ar Media Support vadītāju nesen apmeklējis koncertu.

de facto: Rigvir zāles nav izturējušas pirmo pārbaudes posmu(5)

Veselības inspekcija (VI) un Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pērn rudenī nolēma pārbaudīt pretvēža preparātu Rigvir. Rezultāti par vienu no zāļu sērijām izrādījušies graujoši, ziņo LTV raidījums de facto. ZVA Rigvir šķidruma paraugu nosūtīja uz neatkarīgu laboratoriju Lielbritānijā. Tās atbilde - Rigvir vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, šķidrumā ir daudz mazākā apjomā nekā apsolījis ražotājs.

Pirmdien brīžiem gaidāmi nokrišņi

Pirmdien no rīta un dienā Latvijā brīžiem gaidāmi dažādi nokrišņi, prognozē sinoptiķi. Lielākā daļa nokrišņu būs lietus un slapjš sniegs, vietām gaidāma krusa un īslaicīgi stipri nokrišņi, iespējams arī kāds pērkona dārds.

Mainīs Kontroles dienesta nosaukumu(6)

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienests) plānots pārdēvēt par Finanšu izlūkošanas dienestu, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Vēsture Dienā: Sniegs, sāls, lāstekas, smiltis, dubļi – smagā ziema Rīgas ielās © DIENA(3)

Īsts latvietis, kurš kļūst nervozs, ja no savas druvas tuvāk par kilometru redz citu latvieti, bauda ziemas burvību laukos, vērodams apsnigušus pakalnus, sarmotus kokus, zaķu pēdas sniegā un visu citu jaukumu, tomēr dzīves īstenība diemžēl ir cita – šodien lielākā daļa latviešu dzīvo pilsētās. Te nu var izjust, ka vērojums "senāk teica – ziema, tagad saka – stihija" nav radies gluži tukšā vietā bez pamata.

LVC brīdina: Uz grants autoceļiem daudzviet šķīdonis(1)

Plānojot savus braucienus, autovadītājiem ir jāņem vērā, ka pavasara atkušņa un nokrišņu laikā atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.