Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Ziņu aprite sociālajos tīklos: Valda emocijas, ne fakti © DIENA

Iedzīvotāji sociālajos medijos bieži dalās ar tām ziņām, kuras izraisījušas viņos kādas spēcīgas emocijas, tomēr par tālāk nodotās informācijas patiesumu ne vienmēr pārliecinās. Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele Dienai atzīst, ka daļa jauniešu ne tikai nezina, kā noteikt, cik uzticams ir informācijas avots, bet viņus nemaz neinteresē valstī notiekošie procesi. Šādu jauniešu uzmanība tiek pievērsta ar skaļiem virsrakstiem, kas balstās uz emocijām, un nepatiesā informācija tiek nodota tālāk.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 23,3% iedzīvotāju(2)

Latvijā 2017. gadā nabadzības riskam bija pakļauti 446 tūkstoši jeb 23,3% iedzīvotāju, kas ir par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2018.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.

Policija meklē Rīgā bezvēsts pazudušu puisi

Valsts policijas Rīgas Centra iecirknis meklē 2006. gadā dzimušo Jevgeniju Karpačovu, kurš šī gada 16. janvārī izgājis no savas dzīvesvietas Rīgā, Tallinas ielā, un līdz šim brīdim nav atgriezies un nav zināma viņa atrašanās vieta.

Brīvpusdienas par atzīmēm un līdzīgi bonusi var palielināt spriedzi skolā © DIENA(19)

Lai gan labāko skolēnu materiāla atalgošana ir ilgstoša prakse daudzviet Latvijā, Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzraudzības departamenta direktors Uģis Zīvarts, komentējot sociālajos tīklos plaši apspriesto Krimuldas novada domes lēmumu piešķirt brīvpusdienas labākajiem skolēniem, norādīja, ka šāda veida bonusi skolā var radīt nevajadzīgu spriedzi starp skolēnu, viņa vecākiem un skolotāju.

Arī Rīgas Dzemdību namā nosaka apmeklējuma ierobežojumus

Saistībā ar gripas epidēmijas sākumu un akūtu augšējo elpceļu slimību izplatības pieaugumu, no pirmdienas, 21. janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs Rīgas Dzemdību namā noteikti ierobežojumi, portālu Diena.lv informēja Dzemdību nama preses sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Auzāne.

IeVP: Aizliegtās vielas cietumos nogādā ar arbaletiem un droniem(2)

Aizliegti priekšmeti un vielas Latvijas cietumos tiek iešautas ar lokiem, arbaletiem un "kartupeļu lielgabaliem", trešdien notikušajā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde pavēstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks.

Policija: Trešdaļa bojāgājušo uz ceļiem ir seniori(3)

Valsts policijas veiktajā padziļinātajā pētījumā iezīmējas būtiskas atšķirības starp smagi cietušajiem gājējiem vecumā virs 60 gadiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem. Vairāk nekā trešdaļa jeb 38% smagi cietušo gājēju ir vecumā virs 60 gadiem, turklāt no tiem gājējiem, kuri izraisījuši negadījumus, 30% ir šajā vecuma grupā. Par šīm problēmām pirmo reizi Latvijā tiek uzsākta informatīva drošības kampaņa gājējiem senioriem “Strauja sirds, bet kājas lēnas”, vēsta Valsts policija.

Meklēs Rīgas satiksmes uzraugus © DIENA(7)

Tuvāko mēnešu laikā galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmumam Rīgas satiksme plānots no jauna izveidot padomi. Tās uzdevumi būšot uzraudzīt Rīgas satiksmes valdes darbu un vērtēt uzņēmuma stratēģiskos darbības procesus. Padomes ziņā būs arī jaunā valdes sastāva izveide. Uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss (Saskaņa) pagaidām gan vēl nevarot pateikt, vai piekristu darbu valdē turpināt pastāvīgi, ja šāda iespēja viņam tiktu piedāvāta.

Astoņu gadu laikā termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji Latvijā ieguldījuši 1,47 miljardus(10)

Laika posmā no 2010. gada 1. jūlija līdz 2018. gada 30. jūnijam nerezidentu ieguldījumi, kas saistīti ar termiņuzturēšanās atļauju (TUA) saņemšanu, bija 1,473 miljardi eiro, liecina informatīvais ziņojums par Imigrācijas likuma 23. panta pirmās daļas 3., 28., 29., 30. un 31. punktā paredzēto noteikumu īstenošanas gaitu un rezultātiem, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Gripas dēļ vairākās slimnīcās ierobežotas iespējas apmeklēt pacientus

Gripas epidēmijas dēļ atsevišķās slimnīcās noteikta karantīna jeb ierobežojumi pacientu apmeklēšanai, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā pastiprināti infekciju kontroles pasākumi pret gripu noteikti jau kopš pagājušās nedēļas, savukārt Preiļu slimnīcā gripas karantīna ieviesta no otrdienas, bet Vidzemes slimnīcā karantīna tiks noteikta no trešdienas.

LSPA rektora amatā apstiprina Juri Grantu

Ministru kabinets otrdien Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektora amatā apstiprināja augstskolas zinātņu prorektoru Juri Grantu. Grants LSPA rektora amatā ievēlēts pērn decembrī.