Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Saskaņa aptur savu darbu Rīgas domes koalīcijā(9)

Partijas Saskaņa Rīgas domes frakcija nolēmusi apturēt savu darbu koalīcijā līdz brīdim, kamēr Gods kalpot Rīgai! (GKR) pieņems lēmumu par turpmāko sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju, ceturtdien pēc sanāksmes ar partijas biedriem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja Anna Vladova (S).

RTU sāk pētījumus, lai klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu pārvērstu degvielā(10)

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai.

No nākamā gada bezdarbnieka pabalstu izmaksās astoņus mēnešus(15)

No 2020. gada bezdarbnieka statusu piešķirs un pabalstu izmaksās astoņus mēnešus līdzšinējo deviņu mēnešu vietā. To paredz Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 14. novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, kas iekļauti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Vai ārkārtas vēlēšanu otrais dubls? © DIENA(5)

Rīgas domes (RD) koalīcijas starpā jau kādu laiku bija jūtams saspringums, un šonedēļ tas vairs netika slēpts. RD Saskaņas frakcija paziņoja, ka sastrādāties ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF) vairs nav iespējams, tādēļ centīsies panākt Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika (NDF) atsaukšanu no amata. Viņš ir arī Rīgas brīvostas valdē un vairāku pašvaldībai piederošu uzņēmumu kapitāldaļu turētājs domē.

Nozare kritizē Viņķeles priekšlikumu © DIENA(21)

Nākamgad ārstiem rezidentiem minimālās mēnešalgas likme varētu pieaugt par 20%, bet pārējam medicīnas personālam – par 10%. Tāds ir veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) piedāvātais mediķu darba samaksas atalgojuma palielināšanai atvēlēto 60,2 miljonu eiro sadalījums, kuram atbalstu pauda arī valdība.