Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Ziņas

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt(1)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) domā par centralizēto eksāmenu neatcelšanu, jo sevišķi 12.klasēm, šodien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Jautājums par visu iedzīvotāju apgādāšanu ar maskām vēl tiek apspriests © DIENA(15)

Medicīnas aizsarglīdzekļi, tajā skaitā roku dezinfekcijas līdzekļi un ķirurģiskās aizsargmaskas, jau labu laiku pirms Covid-19 krīzes sākuma kļuva par deficīta precēm, un risinājumus, kā nodrošināt tos, izmantojot vietējos resursus, sākusi meklēt valdība. Aizvadītās nedēļas beigās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) veicināt medicīnisko aizsarglīdzekļu ražošanu Latvijā, lai mazinātu to deficītu valstī. Ministru prezidenta preses sekretārs Sandis Sabajevs Dienai norāda, ka premjera skatījumā tādējādi būs iespējams arī nodrošināt Latvijas lielāku neatkarību no iepirkumiem citās valstīs un zināmā mērā veicinās ekonomisko attīstību.

Nodokļu parāds nav šķērslis © DIENA(1)

Šā gada 3. aprīlī Covid-19 izraisītās krīzes dēļ dīkstāves pabalsti saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju piešķirti 817 uzņēmumiem un izmaksāti 3708 darbiniekiem par kopējo summu 990 547 eiro. Savukārt nodokļu brīvdienas piešķirtas 949 uzņēmumiem par kopējo summu 14 336 650 eiro apmērā.

Pašvaldībām jādomā, kā Covid-19 dēļ neatstāt skolēnus tukšiem vēderiem © DIENA(8)

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, mācībām skolās turpinoties attālināti, aktuāls kļuva arī jautājums par skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu šādos apstākļos. Iespēja skolās saņemt bezmaksas ēdienreizi valstī ir aktuāla daudzās ģimenēs. Tā kā šobrīd ēdināšana klātienē izglītības iestādēs nav iespējama, valdība pirms nedēļas nolēma, ka brīvpusdienas šādos apstākļos jāturpina nodrošināt maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro(32)

Covid-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Kanāls Tava klase tiešsaistē pirmajā dienā skatīts 50 valstīs(3)

Jauno izglītojošo TV kanālu Tava klase pirmajā darbības dienā līdz plkst. 14 tiešsaistē skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm, liecina vietnes www.tavaklase.lv nodrošinātāja Telia Latvija veiktā Google Analytics datu analīze, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).