Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Meroni varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās(1)

Advokāts no Šveices Rūdolfs Meroni, kuram prokuratūra uzticējusi glabāt, iespējams, Aivara Lemberga ģimenei piederošo mantu, varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās, svētdien ziņoja LTV raidījums de facto. Meroni darbošanās likumību pašlaik pārbauda Valsts policija, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un noziedzīgas naudas legalizāciju.

Pētnieks noraida baumas: Čekas maisos Imanta Kalniņa vārda nav(6)

Pretēji iepriekš publiski paustajām aizdomām Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartotēkā jeb tā dēvētajos čekas maisos komponista Imanta Kalniņa vārda nav, tā svētdien raidījumam “LNT Ziņu TOP 10” atklāja VDK dokumentu izpētes komisijas pētnieks, vēsturnieks Ojārs Stepens.

Bunkus ģimene: policijas izmeklēšana norit pārāk gausi(6)

Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā tiesisko palīdzību Latvijas policijai sniedz Lietuva, Polija, Vācija un vēl divas valstis, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga. Tikmēr nogalinātā advokāta ģimene par likumsargu darbu ir kritiska.

Svētdienas rītā daudzviet migla, bet diena būs saulaina

Svētdienas rītā teju visā valstī ir pasliktināta redzamība, vietām miglā nevar redzēt tālāk par simts metriem, liecina meteoroloģiskā informācija. Savukārt priekšpusdienā vietām Latvijā saglabāsies migla, bet valsts lielākajā daļā gaidāma saulaina diena, prognozē sinoptiķi.

Vēsture Dienā: Kopīgs nē, bet ne jā © DIENA(3)

30 gadu jau ir vēsture, 2018. gada 12. oktobra SestDienā saka vēsturnieks Gatis Krūmiņš, vaicāts par Latvijas Tautas frontes 30 gadu jubilejas konferenci. Desmit gadu vēsturei ir par īsu, toties jubilejas svinēšanai gan der. Latvijas Tautas frontes desmitgadei 1998. gada rudenī Dienā tika veltīti vairāki lieli raksti. 1998. gada 9. oktobrī Tautas frontes vēsturisko misiju izvērtēja LTF pirmās domes valdes loceklis, garīdznieks Juris Rubenis. Viņa rakstā atrodamas arī aiz auss liekamas atziņas visiem tiem, kas vēl nav pārliecināti par to, ka demokrātiskas vēlēšanas ir nevis veids, kā paātrināt mannas biršanu no debesīm, bet asinsizliešanas alternatīva cīņā par varu.

Aicina pārbaudīt VDK dokumentu izpētes komisijas tēriņu lietderību(3)

Līdz ar Valsts prezidenta lēmumu izsludināt likumu, kas paredz Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartotēkas publicēšanu, darbu oficiāli beigusi VDK dokumentu izpētes komisija. Zinātnieki vēlas pētniecību turpināt, bet vienlaikus parādījušies aicinājumi vērtēt, cik efektīvi komisija tērējusi tai atvēlēto finansējumu - 744 727 eiro, sestdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Ražotāju vainas dēļ Latvijā aptrūcies difterijas vakcīnu pieaugušajiem

Latvijā aptrūcies difterijas vakcīnu pieaugušajiem - to krājumi samazinājušies ražotāja piegāžu pārtraukuma dēļ. Tāpēc pagaidām noteikts ierobežojums difterijas un stinguma krampju kombinētās vakcīnas izmantošanai un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicinājis atlikt pieaugušo revakcināciju pret difteriju – sestdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Pircējus samulsina personificētās biļetes uz Eda Šīrana koncertu; 70% izpirkuši leiši un igauņi(4)

Problēmas piedzīvojis pirmais mēģinājums Latvijā tirgot personificētās koncertu biļetes – LNT Ziņām daudzi cilvēki sūdzējušies, ka biļetes uz Eda Šīrana nākamgad plānoto uzstāšanos Rīgā nav varējuši iegādāties uz viņiem vēlamās personas vārda. Koncerta rīkotāji skaidro, ka vainīgi paši pircēji, kuri neesot pilnībā iepazinušies ar informāciju pirms pirkuma veikšanas, sestdien vēstī raidījums LNT Ziņas.