Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Var nākties iztikt bez īstermiņa aizdevumiem © DIENA(4)

Valsts prezidenta izsludinātie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā ne vien ir savstarpēji pretrunīgi, bet arī no patēriņa kreditēšanas tirgus izslēdz īstermiņa aizdevumus, kurus līdz šim sniedza nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi, norādījis Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) vadītājs Gints Āboltiņš. Tomēr vairāku jaunajā Saeimas sasaukumā ievēlēto politisko spēku izteiktie paziņojumi liek domāt, ka likuma normu mīkstināšana, visticamāk, nenotiks.

Nozīmīga darbaspēka rezerve © DIENA(2)

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) nesen – no 17. līdz 28. septembrim – visos Latvijas reģionos rīkoja akciju Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos. Akcijas mērķis ir sekmēt šādu cilvēku iekļaušanos darba tirgū, un pasākums notika jau otro gadu, pērn tajā iesaistījās 62 darba devēji un 207 personas ar invaliditāti.

Latvietim par narkotiku kontrabandu Lielbritānijā desmit gadi cietumā(2)

Lielbritānijas tiesa 39 gadus vecam Latvijas pilsonim par narkotiku kontrabandu piespriedusi desmit gadus cietumā, vēsta tīmekļa izdevums KentOnline un citi britu mediji. Apsūdzētais īpašas konstrukcijas degvielas tvertnē vedis kokaīnu 1,4 miljonu sterliņu mārciņu (1,6 miljonu eiro) vērtībā.

Aptauja: Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus

Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas zaļais punkts pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Mazāk lieku papīru saziņā ar valsti © DIENA(1)

Oktobrī sācies oficiālās elektroniskās adreses (e-adreses) pilotprojekts, lai saprastu, vai un kādi trūkumi sistēmā novēršami, pirms to oficiāli varēs sākt lietot iedzīvotāji elektroniskai saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm. Projekta testēšana plānota līdz nākamā gada 1. janvārim, un tās laikā sabiedrības pārstāvji un iestādes aicinātas iesniegt ierosinājumus un atsauksmes. Savukārt iedzīvotāji e-adresi varēs lietot brīvprātīgi no 2019. gada 2. janvāra.

Cīņa par Citadeli: Amerikāņu un latviešu partnerības gals © DIENA(42)

Kurzemes apgabaltiesa 22. oktobrī izskatīs civillietu, par kuru oficiālajā tiesu kalendārā atrodams tikai lakonisks ieraksts: "Informācija nav izpaužama." Šī būs jau kārtējā tiesu instance, kurā nonākusi pašmāju uzņēmējiem piederošās SIA Callidus Capital, iespējams, pat 60 un vairāk miljonus eiro vērtā prasība pret tagadējiem oficiālajiem Citadele bankas saimniekiem Ripplewood Advisors LLC. Atbildētāju – ASV ārzonā Delaverā reģistrēto kompāniju – lietas materiāli parāda nelabvēlīgā gaismā, detalizēti izklāstot, tieši kā pašmāju uzņēmēji cīņā par bankas kontrolpaketi pirms četriem gadiem tikuši izmantoti un faktiski "uzmesti".

VID: Izbijusi augsta ranga Valsts policijas darbiniece palīdzējusi legalizēt noziedzīgi iegūtus miljonus(19)

Bijusī Valsts policijas augsta ranga amatpersona atzīta par aizdomās turamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzsāktajā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā un par iespējamu izvairīšanos no vairāk nekā 200 000 eiro nomaksas nodokļos. Tāpat šī persona atbalstījusi kādu grupējumu, kas valstij nodarījis vairāk nekā trīs miljonu eiro zaudējumus, vēsta VID.