Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Ziņas

airBaltic aprīlī un maijā izpildīs speciālos reisus no Amsterdamas un Frankfurtes(2)

Pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas pieprasījuma un ar Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas atļauju lidsabiedrība airBaltic izpildīs papildu speciālos reisus no Amsterdamas un Frankfurtes uz Rīgu, kā arī atpakaļ. Ar katru no šiem reisiem vienā virzienā būs iespējams atceļot līdz 140 pasažieriem, portālu Diena informēja uzņēmuma pārstāvji.

SPRK izsaka brīdinājumu Conexus par sertificēšanās prasību neizpildi noteiktā termiņā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izteikusi brīdinājumu Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram AS Conexus Baltic Grid (Conexus) par sertificēšanas lēmuma neizpildi noteiktajā termiņā, informēja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone. Vienlaikus SPRK uzdevusi kompānijai līdz 1.oktobrim nodrošināt operatora atbilstību Enerģētikas likuma prasībām.

Rīgas ostā būtiski kāpis pārkrauto labības produktu un dažādu kokmateriālu produktu apjoms(1)

Šī gada pirmajā ceturksnī no Rīgas brīvostas nosūtīts 583,8 tūkst. tonnu labības un labības produktu, kas ir par 65,1% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī, un tas ir lielākais apgrozījuma kāpums starp visiem ostā pārkrauto kravu veidiem. Gandrīz pusi jeb 271,1 tūkst. tonnu no visa apjoma Rīgas ostas termināļi eksportējuši tieši martā – laikā, kad visā pasaulē uzliesmojusi Covid-19 epidēmija, turklāt viss šis apjoms ir Latvijā izaudzētā labība, informē Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 53 kūlas ugunsgrēki(1)

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 53 pērnās zāles ugunsgrēki, kā arī 10 meža ugunsgrēki, portālu Diena.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Tāpat trešdien no ugunsgrēka Rīgā izglābti divi cilvēki.

Iekārtu pietiek, skaits nav izpaužams © DIENA(31)

Lai gan Covid-19 pandēmijas attīstība šobrīd Latvijā, šķiet, ir nedaudz piebremzēta dažādu ierobežojumu un īstenoto piesardzības pasākumu rezultātā, tomēr ar infekciju sasirgušo cilvēku skaits turpina palielināties, turklāt jau trīs inficētos cilvēkus ar smagu slimības gaitu nācies pieslēgt pie plaušu mākslīgās ventilācijas aparāta.

Pedagogi TV projektu Tava klase kopumā vērtē atzinīgi, bet nepieciešami uzlabojumi © DIENA(3)

"Ideja ir laba un skaista. Taču man kā pedagoģei sāp, ka viss notiek haotiski un fiksi, atkal skolotāju nostādot tautas kalpa – šoreiz nācijas glābēja – lomā." Tā par televīzijas projektu Tava klase, kas šonedēļ sāka darboties divos televīzijas (TV) kanālos veiksmīgākai attālinātā mācību procesa organizēšanai, teikusi kāda skolotāja nelielā Neatkarīgās izglītības biedrības (NIB) pedagogu aptaujā, kas tapa pēc Dienas uzdotajiem jautājumiem.

Ceturtdien būs apmācies un lietains laiks

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā nedaudz īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi. Debesis būs visai mākoņainas, pievakarē no valsts ziemeļrietumiem tās skaidrosies.

Latvijā ik nedēļu nepieciešami virs 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru(4)

Latvijā ik nedēļu nepieciešamas virs 600 000 ķirurģisko masku un 200 000 respiratoru, trešdien preses konferencē pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUDG) priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis. Tāpat vajadzīgi aptuveni 100 000 kombinezoni nedēļā, bet pārējie individuālie aizsarglīdzekļi ir nepieciešami mazākos apjomos, teica Baltmanis.

VM atgādina, ka Lieldienās ciemošanās ir aizliegta(13)

Šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti, atgādina Veselības ministrija (VM).

ZM: Arī olu ražošanas nozarē Covid-19 dēļ ir kritiska situācija(2)

Lauksaimniecības un pārtikas preču ražotāji Covid-19 krīzes laikā izjūt papildu grūtības, ko izraisa pasaulē ieviestie pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai, un kritiska situācija patlaban ir ne tikai piena pārstrādē, bet arī olu ražošanā, informēja Zemkopības ministrija (ZM).