Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Valdība atbalsta Ķekavas apvedceļa būvniecību(2)

Valdība otrdien atbalstīja Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu Baltijā, kas tiks īstenots pēc "projektē-būvē-uzturi-finansē" modeļa, preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Jaunnedēļ iekštelpās pulcēties varēs līdz 1000 cilvēkiem; tiks mazināti arī citi ierobežojumi(2)

No 17.augusta iekštelpās vienlaicīgi varēs pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, pašreizējo 500 vietā, kā arī tiks mazināti ierobežojumi ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem un arī kultūras, sporta, reliģiskās darbības vietām, paredz otrdien valdības atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Valdība pieņem noteikumus izlietotā iepakojuma depozīta sistēmas darbībai

Šodien Ministru kabinets pieņēma Depozīta sistēmas darbības noteikumus, kas nosaka depozīta iepakojuma pieņemšanas, savākšanas, pārstrādes, sagatavošanas un nodošanas atkārtotai izmantošanai procentuālo apjomu un termiņus, depozīta iepakojuma speciālās norādes paraugu un lietošanas nosacījumus un virkni citu ar sistēmas darbību saistītu jautājumu.

Baltkrievija uz svaru kausiem © DIENA(23)

"Katliņš vārās," tā par notikumiem Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko, saka vairāki Dienas uzrunātie ārpolitikas eksperti. Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu augstākās amatpersonas izplatījušas paziņojumus, nosodot spēka pielietošanu pret miermīlīgiem protestētājiem un aicinot Baltkrievijas valdību un tiesībsargājošās iestādes respektēt vietējo iedzīvotāju tiesības brīvi paust viedokli. Valsts prezidents Egils Levits arī aicinājis EDSO un citas starptautiskās organizācijas izmeklēt nupat notikušo vēlēšanu procesu

Ekonomikā krietni cerīgāks skats © DIENA(3)

Gada otrais ceturksnis Latvijas tautsaimniecībai bija dramatiskākais kopš iepriekšējās finanšu krīzes. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ātro novērtējumu Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn ir krities par 9,8%.

Sliktāka kvalitāte un dārgāks pakalpojums © DIENA

"Strādājot vairāk nekā desmit gadu namu apsaimniekošanas nozarē Rīgā, tādas nekārtības ar atkritumu izvešanu kā pašlaik neesmu piedzīvojis. Atkritumu apsaimniekotāji galvaspilsētā uzvedas kā monopolisti," sašutumu pauž namu apsaimniekotāja House Manager direktors Rolands Iesaliņš.