Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Policija pārbaudīs arī noslepkavotā Bunkus ģimenes izplatīto versiju © DIENA(3)

Valsts policija kā vienu no versijām pārbaudīs arī noslepkavotā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes izplatīto informāciju par Bunkus slepkavības apstākļiem. Proti, trešdien Bunkus ģimene medijiem nosūtītā paziņojumā pauda aizdomas, ka Bunkus nāve varētu būt saistīta ar ABLV bankas un bankas klientu interešu aizsardzību. Policija uzsvēra, ka šī lieta ir augstas prioritātes, taču atgādināja, ka izmeklēšanas procesa laikā detalizētu informāciju sniegt nav iespējams, nekaitējot izmeklēšanas gaitai.

Rīt gaidāma nedēļas saulainākā diena

Piektdienas saullēktā Latvijas ziemeļaustrumu daļā var krist 12.jūlija aukstuma rekords, dienā gaisa temperatūra nepārsniegs +20 grādus, prognozē sinoptiķi.

VMD nākamajiem trīs gadiem meža ugunsdzēsībai nepieciešami papildu 9 miljoni eiro(2)

Valsts meža dienestam (VMD) turpmākajiem trijiem gadiem ir nepieciešami papildu 9,757 miljoni eiro atlīdzību nodrošināšanai darbiniekiem, materiāltehniskās bāzes atjaunošanai un uzturēšanai, liecina ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotais informatīvais ziņojums par situāciju VMD meža ugunsdzēsības jomā.

Brauciens, kas beidzās nesācies un sagandēja dienu © DIENA(40)

Ar virsrakstā minēto frāzi var raksturot Gunāra Grabinska nepatīkamo pieredzi Rīgas autoostā - pārvadātājs Lux Express nerada iespēju pakalpojumu sniegt pasažierim riteņkrēslā. Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pirmdien sociālā eksperimenta ietvaros nolēma pārbaudīt sabiedriskā transporta pieejamību cilvēkiem riteņkrēslos. Apvienības biedri Gunārs Grabinskis un Raitis Briedis plānoja doties no Rīgas uz Daugavpili ar kompānijas Lux Express autobusu, taču viņiem pakalpojumu saņemt neizdevās. Notikušais dokumentēts arī video. Tikmēr pārvadātāja pārstāvis pauž nožēlu par situāciju, taču norāda - šādos gadījumos pasažierim pārvadātājs jāinformē 36 stundas pirms plānotā brauciena laika.

ATD sešos mēnešos veikusi 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos

Šā gada pirmajā pusgadā Autotransporta direkcija (ATD) veica 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Pārkāpumi konstatēti 5,5% gadījumu. Izplatītākie ir biļešu tirdzniecības pārkāpumi, un visbiežāk tie konstatēti Pierīgas maršrutos. Papildus reģionālajiem pārvadātājiem šogad tika veiktas novērošanas kontroles arī Rīgas mikroautobusos.

Jauno norēķinu sistēmu izmanto gandrīz simt ārstniecības iestāžu © DIENA(1)

E-kvīšu sistēmas ieviešanas izmaksas ir desmit reižu mazākas nekā jauno kases aparātu prasību ievērošana, jo nav nepieciešamas lielas investīcijas, norāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) direktores vietniece Inese Bindemane. Aizvadītā gada beigās Ministru kabinets veica grozījumus, apstiprinot jaunu norēķinu dokumentu veidu – e-kvīšu ieviešanu – veselības aprūpes sistēmā. Bindemane piebilst, ka e-kvīts ir tāds pats apliecinājums maksājumam par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kā kases čeks vai papīra kvīts. Pašlaik pacienti var izvēlēties, vai, veicot maksājumus, noformēt tos kā e-kvīti, kas ir pieejama arī ieņēmumu dienestam, taču VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme skaidro, ka nākotnē šāds e-norēķinu veids varētu tikt izmantots visā veselības aprūpes sfērā.

Ļauj rīkot izsoli panorāmas rata izveidei Uzvaras parkā(4)

Rīgas dome šodien deva atļauju rīkot apbūves tiesību izsoli ar mērķi atrasts panorāmas rata būvnieku Raņķa dambī, Uzvaras parkā, atbildīgajām amatpersonām norādot, ka pēc būvniecības atļaujas izsniegšanas būvvalde varēs rosināt sabiedrisko apspriedi.

Ceturtdien kļūs nedaudz siltāks

Ceturtdien Latvijā debesis brīžiem skaidrosies un gaisa temperatūra pakāpsies par grādu augstāk nekā trešdien, prognozē sinoptiķi.

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Somijas pilsone atrasta

Atrasta bezvēsts prombūtnē izsludinātā 1946. gadā dzimusī Somijas pilsone Mona Margareta Bakmane. Par sievietes atrašanās vietu trešdien, 10. jūlijā, plkst. 13.06 Valsts policijai paziņoja kāds garāmgājējs, kurš pamanīja sievieti meža masīvā pie Buļļupes. Sievietes dzīvībai un veselībai briesmas nedraud. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Broka, Rāvis un Millers atbrīvoti no izolatora(20)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā atbrīvojis pirmdien par korupciju aizturēto Rīgas domes deputāti, Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci Baibu Broku (NA), kā arī uzņēmējus Ivaru Milleru un Gunti Rāvi, noskaidroja aģentūra LETA.

Augstskolas ne līdz galam apmierinātas ar visām tiesību zinātņu jomas izglītības reformām © DIENA

Augstskolu studenti juriskonsulta kvalifikāciju varēs iegūt vairs tikai līdz 2020. gada beigām. Vismaz tā to ir iecerējusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Tieslietu ministrija (TM), sakot, ka tas tiek darīts tiesību zinātņu jomas izglītības reformas vārdā. Pašas augstskolas, kurās tiek sagatavoti šādi speciālisti, pret to asi iebildušas un sola cīnīties, lai iespēja apgūt šo profesiju netiktu likvidēta. Vairākas no augstskolām joprojām turpina jauno studētgribētāju uzņemšanu programmā, kur var iegūt juriskonsulta kvalifikāciju.

Tiesās vīrieti par personas piekaušanu pēc strīda Facebook(1)

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu pret kādu vīrieti par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu personai pēc konflikta, kas izcēlās sociālajā tīklā Facebook, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.