Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Ceturtdiena solās būt saulaina un silta

Zaļās ceturtdienas nakts un agra rīta stundas Latvijā būs dzestras, bet dienā saule strauji sasildīs gaisu, vien piekrastē saglabāsies pavēss laiks, prognozē sinoptiķi.

Viņķele rosina noteikt konkrētus soļus zāļu cenu samazināšanai

Lai uzlabotu zāļu pieejamību un samazinātu izdevumus par zālēm pacientiem, kā arī panāktu brīvāku un godīgāku konkurenci medikamentu tirgū, iecerēts veikt grozījumus vairākos pašreizējos noteikumos, tā trešdien Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sanāksmē norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!).

Pēdējos gados Latvijā precas biežāk(1)

Pēdējos trīs gados nedaudz pieaug noslēgto laulību skaits – 2018. gadā reģistrēti 13,4 tūkstoši laulību jeb par 200 vairāk nekā 2017. gadā, kad reģistrēts par 148 laulībām vairāk nekā vēl gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

LIZDA padomā trīs iespējamie streika scenāriji(5)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) apsver trīs iespējamos streika laikus, aģentūra LETA noskaidroja arodbiedrībā. Ja līdz 16. maijam netiks atrasts nepieciešamais finansējums pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no šī gada 1. septembra un nebūs veikti grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos, varētu notikt viens no LIZDA izskatāmajiem scenārijiem.

Valsts kontroles revīzijā Atņemtā bērnība skarbi secinājumi(10)

Ne visos gadījumos atbildīgo institūciju darbības ir bijušas tādas, lai ievērotu un prioritāri nodrošinātu bez vecāku gādības palikušo bērnu labākās intereses, secināts Valsts kontrole revīzijā Atņemtā bērnība. Ikvienam bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē.

Tele2 turpmāk savām reklāmām liks klāt brīdinājumu

Tele2 kļūst par pirmo mobilo sakaru operatoru Eiropā, kas savām pakalpojumu reklāmām, līdzīgi kā to dara alkohola un tabakas industrijas, pievienos brīdinājumu, vēršot uzmanību uz atbildīgu un jēgpilnu mobilā interneta un viedierīču lietošanu. Šādu lēmumu uzņēmums pieņēmis, ņemot vērā nozares pētījuma datus*, kas liecina, ka 85% cilvēku viedierīču lietošanu uzskata par jauno atkarības veidu. Turpmāk visām uzņēmuma TV, vides un interneta reklāmām būs pievienots brīdinājums ar tekstu Lieto internetu atbildīgi!.

Valsts prezidents izsludina pretrunīgi vērtētos grozījumus Darba likumā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien izsludinājis 28.martā pieņemtos grozījumus Darba likumā saistībā ar virsstundu apmaksu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā. Vienlaikus Valsts prezidents nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK), kurā aicina parlamentu pievērst lielāku uzmanību Satversmes un labas likumdošanas principa prasību nodrošināšanai likumdošanas procesā, īpaši ievērojot Satversmes tiesas iepriekš nolemto.

Āķis lūpā, lai gūtu pieredzi © DIENA(2)

Pēdējos gados ievērojami pieaugusi interese par Erasmus+ piedāvātajām prakses iespējām. "Kopš 2012. gada ir samazinājies to studentu skaits, kas izvēlas doties apmaiņas studijās uz citām valstīm," stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Dārta Darbiņa. Nedēļas sākumā Eiropas Savienības (ES) mājā notikušajā diskusijā par strādājošo studentu Erasmus+ mobilitātes izaicinājumiem dalībnieki dalījās savā pieredzē un viedokļos šajā jautājumā.

Trešdien vietām gaiss iesils jau līdz +19 grādiem(1)

Trešdien Latvijā, izņemot daļu piekrastes, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15..+19 grādiem, prognozē sinoptiķi. Līdz ar to šī diena kļūs par siltāko pēdējā pusgada laikā. Iepriekš tik silts laiks bija pērn 18. oktobrī, kad gaisa temperatūra sasniedza pat +20 grādus.

Nebaidīties runāt par nejēdzībām © DIENA(31)

Maijā stāsies spēkā Trauksmes celšanas likums, Latvijai kļūstot vienai no nedaudzajām Eiropas valstīm, kurās darbosies šāda veida mehānisms. Darba vietās turpmāk būs jābūt iekšējai trauksmes celšanas sistēmai, taču ikviens par konstatēto pārkāpumu varēs vērsties arī atbildīgajās iestādēs vai kontaktpunktā Valsts kancelejā. Likums garantēs aizsardzību trauksmes cēlējiem un viņu radiniekiem. Vienlaikus būs paredzēti sodi par nepatiesu ziņu sniegšanu.

Čikāgas piecīšiem piešķirs Triju zvaigžņu ordeni(4)

Latvijas Ordeņu kapituls nolēmis par sevišķiem nopelniem valsts labā Triju zvaigžņu ordeni piešķirt 49 personām, tostarp orķestra Rīga direktorei Ilonai Breģei, operdziedātājai Sonorai Vaicei un ansambļa Čikāgas piecīši dalībniekiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Saeimas juristi: NEPLP nevadījās pēc atbilstošajām normām LTV valdes lietā(13)

Rīkojot Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nav vadījusies pēc atbilstošajām likuma normām, tā secinājis Saeimas Juridiskais birojs, vienlaikus uzsverot, ka padomes locekļu atstādināšanai ir jābūt ļoti nopietniem un juridiski pamatotiem iemesliem.

Rīgas 1.slimnīcas lietā aizturēts slimnīcas valdes loceklis Sevastjanovs(3)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par Rīgas 1.slimnīcas iepirkumiem aizturējis slimnīcas valdes locekli un Rīgas domes deputātu Genādiju Sevastjanovu (Saskaņa), noskaidroja aģentūra LETA. Sevastjanova tālrunis kopš pirmdienas ir izslēgts. Ar slimnīcas sabiedrisko attiecību pārstāvi Ivetu Medni kopš vakardienas nav izdevies sazināties.

VARAM apspriešanai nodod plānu emisiju samazināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sabiedriskajai apspriešanai nodevusi Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānu 2019.-2030 gadam. Rīcības plāns izstrādāts, lai samazinātu gaisa piesārņojuma radīto negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī lai samazinātu izmaksas un zaudēto darba laiku, ko veselības problēmu un ārstu apmeklējumu dēļ rada gaisa piesārņojums.

Labklājības ministre norāda uz VBTAI iedibinātā uzraudzības modeļa neefektivitāti

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) iedibinātais uzraudzības modelis nav efektīvs, jo tas nav vērsts uz savstarpēju un mērķtiecīgu sadarbību bāriņtiesu darbības uzlabošanai un bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai, sākot inspekcijas audita pārbaudi, secinājusi labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).