Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

NEPLP: Uz vakancēm LTV valdē ir pieteikušies 38 pretendenti

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi pieteikumus no 38 pretendentiem uz vakantajiem Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem, informē NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete,

EP deputātu kandidātus mudina Briselē neattālināties no Latvijas realitātes(9)

Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā pētījuma Vēlētāju gaidas respondenti, taujāti, kādus ceļavārdus vēlētos teikt EP vēlēšanu kandidātiem no Latvijas, biežāk minēja vēlējumus, kas saistīti ar Latvijas un tās iedzīvotāju pārstāvību EP, un aicināja domāt par valsts un Eiropas Savienības (ES) ekonomikas attīstību. Tāpat izskanējuši veiksmes, drosmes, godīguma, izturības, cilvēcīguma vēlējumi, mudinājumi neattālināties Briselē no Latvijas realitātes, strādāt tā, lai taptu sadzirdēti, ieklausīties vēlētājos, veicināt vienotu Eiropu, kā arī atgādināts, ka "mazs cinītis gāž lielu vezumu" un ka jāatceras – Latvija ir līdzvērtīgs ES dalībnieks.

LVC: 64% valsts galveno autoceļu ir labā tehniskā stāvoklī(6)

Pēc 2018. gadā veiktajiem remontdarbiem valsts autoceļu tīklā 64,1 % galveno autoceļu ir labā un teicamā tehniskajā stāvoklī. Visi valsts galvenie autoceļi ir ar asfaltbetona segumu. 10,3 % valsts galveno autoceļu ir apmierinošā stāvoklī un vēl 25,6 % – sliktā tehniskā stāvoklī, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Latvijas dzelzceļš visa gada garumā atzīmēs uzņēmuma simtgadi

Uzņēmums Latvijas dzezceļš visa 2019. gada garumā atzīmēs 100 gadus kopš tā pirmsākumiem 1919. gada sākumā. Jubilejai tiks veltīti dažādi izglītojoši, kā arī kultūras un biznesa pasākumi, portālu Diena.lv informē uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane.

Nekā personīga: Vilnīša lietā aizdomās tur arī advokāti Ramiņu un vēl kādu bijušo KNAB darbinieku(8)

Bijušo KNAB priekšnieku Normundu Vilnīti, vēl vienu biroja eksdarbinieku Andreju Vasiļeviču un advokāti Ievu Ramiņu policija tur aizdomās par kukuļa piesavināšanos. Kāda Polijā bāzēta kompānija maksāja Vilnīša firmai 135 tūkstošus, lai tā palīdz izkārtot licenci maksājumu iestādes darbībai, taču licenci tā neieguva. Finanšu un kapitāla tirgus komisija to atteica. Bet naudu Vilnīša uzņēmums iztērēja un kādreizējam galvenajam korupcijas apkarotājam lieta var beigties ne vien ar apsūdzībām korupcijas mēģinājumā, bet arī ar detektīvlicences zaudēšanu. Tomēr lietā ir daudz neskaidrību . Policija nav noskaidrojusi to FKTK personu, kurai kukuli bija plānots nodot. Nav arī skaidrs, kāpēc lieta nebija KNAB kompetencē, ziņu TV3 raidījums Nekā personīga.

VID: Ģimenes ārstiem nav pamata satraukties par kvīšu izlietojuma atskaitēm(2)

Ģimenes ārstiem pirmais pārskats par kvīšu faktisko izlietojumu šogad būs jāiesniedz līdz 25.aprīlim, tāpēc nav pamata ārstu paustajam satraukumam par to, ka pagaidām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) nav iespējams iesniegt atskaites par kvīšu izlietojumu, jo pakalpojums būs pieejams no aprīļa sākuma, aģentūrai LETA skaidroja VID.

Latvijā sāk atgriezties pirmie gājputni(2)

Sestdien, 16.februārī, Latvijā fiksēti pirmie atlidojušie gājputni - Skrundas un Saldus novados manīti lauku cīruļi, liecina "Latvijasputni.lv" publiskotā informācija.