Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Meklē bezvēsts pazudušo Jevgeniju Molodcovu

Valsts policijas (VP) Daugavpils iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1949.gadā dzimušo Jevgeniju Molodcovu, kurš šī gada 20.oktobrī ap plkst.11.30 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes ielā, Daugavpilī. Līdz šim brīdim vīrieša atrašanās vieta nav zināma.

Visām sabiedrības grupām pielāgots pilsētvides dizains nav neiespējams © DIENA(1)

Vides pieejamības risinājumiem bieži vien nav nepieciešamas lielas papildu izmaksas un tie ir pavisam vienkārši. Tomēr cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ik dienas jāsaskaras ar to, ka sabiedriskajā telpā nav ievērotas viņu visvienkāršākās pamatvajadzības. Vairāki Dienas uzrunātie cilvēki, kuriem vides pieejamības risinājumi ir aktuāli ikdienā, atzīst – par šiem jautājumiem izpratnes joprojām trūkst ne tikai sabiedrībai kopumā, bet arī atbildīgajām institūcijām un arhitektiem.

Eižena Āriņa balvas datorikā 2018. gada laureāts - Modris Greitāns

Nosaukti laureāti vienam no augstākajiem Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) nozares apbalvojumiem – Eižena Āriņa balvai datorikā. Šogad balvu ieguva Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors Modris Greitāns, kura vadībā ir izstrādātas vairākas viedas sistēmas medicīnas, industrijas un transporta pielietojumiem, tai skaitā izstrādāts pirmā pašbraucošā auto Latvijā risinājums, kas atzīts par vienu no Latvijas zinātnes aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem.

Pirmdiena būs lietaina

Pirmdien Latvijā būs pārsvarā apmācies laiks, palaikam gaidāms neliels līdz mērens lietus, prognozē sinoptiķi.

Meroni varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās(4)

Advokāts no Šveices Rūdolfs Meroni, kuram prokuratūra uzticējusi glabāt, iespējams, Aivara Lemberga ģimenei piederošo mantu, varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās, svētdien ziņoja LTV raidījums de facto. Meroni darbošanās likumību pašlaik pārbauda Valsts policija, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un noziedzīgas naudas legalizāciju.

Pētnieks noraida baumas: Čekas maisos Imanta Kalniņa vārda nav(19)

Pretēji iepriekš publiski paustajām aizdomām Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartotēkā jeb tā dēvētajos čekas maisos komponista Imanta Kalniņa vārda nav, tā svētdien raidījumam “LNT Ziņu TOP 10” atklāja VDK dokumentu izpētes komisijas pētnieks, vēsturnieks Ojārs Stepens.

Bunkus ģimene: policijas izmeklēšana norit pārāk gausi(8)

Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā tiesisko palīdzību Latvijas policijai sniedz Lietuva, Polija, Vācija un vēl divas valstis, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga. Tikmēr nogalinātā advokāta ģimene par likumsargu darbu ir kritiska.