Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sabiedrībā pieaug depresija © DIENA(11)

Pandēmija neatkāpjas, un klāt jau trešais vilnis. Aktualizējies ir jautājums par dažāda vecuma iedzīvotāju psihisko veselību un psiholoģisko noturību, kā arī senioru un bērnu veselību. Latvijas zinātnieki valsts pētījumu programmas projektā par Covid-19 epidēmijas ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselību Latvijā analizēja gan pandēmijas pirmā viļņa laikā, gan arī tikai nesen (novembrī) iegūtos datus. Kopumā piecos pētījumu projektos darbojās 66 epidemiologi, sabiedrības veselības eksperti, psihiatri, psihologi, ginekologi, seksuālās un reproduktīvās veselības speciālisti, pediatri, ģimenes ārsti, pedagogi un citi eksperti.

Ceturtdien vakcinēts rekordliels cilvēku skaits(1)

Ceturtdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 5279 cilvēki, bet otro - 110, tādējādi kopumā tikušas vakcinētas 5389 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Piektdien īslaicīgi snigs

Piektdien Latvijā būs mainīgs mākoņu daudzums, valsts lielākajā daļā īslaicīgi snigs, vietām rietumu un centrālajos novados snigs intensīvi, prognozē sinoptiķi.

Sputnik V vakcīna viedokļu krustugunīs © DIENA(41)

Lietuvas līderi paziņojuši, ka Viļņa nepirks Krievijas populārāko vakcīnu pret Covid-19 – Sputnik V –, pat ja to apstiprinās Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), savukārt Latvija un Igaunija neizslēdz šādu iespēju. Pašlaik vienīgā Eiropas Savienības (ES) valsts, kas jau izmanto Sputnik V, ir Krievijai draudzīgā Ungārija. Par Krievijas vakcīnas iegādi šonedēļ paziņoja arī Slovākija, bet Čehija un Austrija ir izrādījušas interesi par tās pirkšanu un risina sarunas ar Krieviju.

Mazinās uzticība valdībai © DIENA(60)

Cilvēku vēlmei vakcinēties ir tieša korelācija ar uzticību valdībai un tās darba novērtējumu. Ja indivīds uzticas valdības lēmumiem un novērtē tās kompetenci, viņš arī ir gatavs vakcinēties. Šādu sakarību ir novērojis Latvijas Universitātes sociālās psiholoģijas profesors Ivars Austers, kurš kopā vēl ar virkni pētnieku valdības sēdē prezentēja pētījumu par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrības attieksmi pret Covid-19 un vakcināciju. Pētījums ir balstīts uz SKDS aptauju, kas veikta no šā gada 19. līdz 23. februārim, ar interneta starpniecību aptaujājot 1005 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Vidzemes un Latgales upēs turpinās ledus iešana(1)

Vidzemes un Latgales upēs turpinās palu process, kas sākās februāra izskaņā, liecina Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.