Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 11. decembris
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Ziņas

Valsts pārņem divas lielākās ostas © DIENA(9)

Pēc ASV sankciju noteikšanas pret Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un ar viņu saistītiem uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām – Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju, Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju un Ventspils Brīvostas pārvaldi – šodien ārkārtas valdības sēdē tiek skatīti grozījumi Ostu likumā, kas paredz, ka Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldēs vairs nebūs pašvaldību pārstāvju.

Brīdina par iespējamu "melno ledu" uz autoceļiem(1)

VAS Latvijas valsts ceļi aicina autovadītājus mainīgajos laika apstākļos būt piesardzīgiem un brīdina, ka uz ceļa var veidoties tā dēvētais ''melnais ledus'', aģentūrai LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Atbalsta izmaiņas vairākos pacientu līdzmaksājumos(1)

No nākamā gada pacientu līdzmaksājums personām no 65 gadu vecuma pie ģimenes ārsta līdzšinējo 1,42 eiro vietā būs 1 eiro. Vienlaikus līdzmaksājums pieaugs pilngadīgām personām līdz 65 gadu vecumam, apmeklējot ģimenes ārstu – no nākamā gada tas būs 2 eiro, informē Veselības ministrijā.

Premjers: Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas(79)

Pēc ASV Finanšu ministrijas lēmuma vērst sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij) un četrām juridiskām personām, tostarp Ventspils brīvostas pārvaldi, valdība otrdien lēma rīt, 11.decembrī, sasaukt ārkārtas sēdi, kurā izskatīs grozījumus likumā Par ostām, paredzot valsts pārvaldībā pārņemt divas ostas - Ventspils un Rīgas.

IZM: Promocijas darbu izstrāde un aizstāvēšana arī turpmāk notiks latviešu valodā

Arī pēc izmaiņām doktorantūras modelī normatīvajos aktos būs noteikts, ka promocijas darbu izstrāde un aizstāvēšana notiek latviešu valodā, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs.

Sākusies gripas epidēmija

Pagājušajā nedēļā Jelgavā un Rīgā gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, tāpēc no 11.decembra Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Sods nav šķērslis tirgotājiem © DIENA(11)

Pēdējo divu nedēļu laikā LTV raidījuma Aizliegtais paņēmiens operācija Centrāltirgus cigarešu mafija raisījis ne tikai nopietnas diskusijas sabiedrībā par vairāk nekā 20 gadu garumā plaukstošo nelegālo cigarešu biznesu, bet arī par soda mēriem, liekot jautāt, kāpēc atbildīgās personas sauktas pie atbildības tikai tagad.