Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Retro līnijā krekls arī ar kāškrustu?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
rezumē
r
Komunisms un nacisms bija kā divi zābaki no viena pāra. Tikai vienam apavam, kā jau pieņemts, purngals bija vērsts nedaudz pa labi, bet otram nedaudz pa kreisi.
troll detected
t
PSRS internacisms beidzās ar tautu naidu un karu PSRS iekšienē, Kalnu Karabahā, kas arī bija PSRS sabrukuma sākums, nevis Afganistāna. Arī batiešu neatkarības kustībai bija nacionālās atbrīvošanās cīņas raksturs.
Ezis
E
Komunisma simbolus nevar pielīdzināt nacisma simboliem. Pirmkārt, no juridiskā viedokļa - nav starptautiska tiesas sprieduma, kas nosodītu komunismu kā ideoloģiju, atšķirībā no nacisma (Nirnbergas tribunāls). Otrkārt, komunisma idejās nav mizantropiskas nostājas pret kādu konkrētu tautu vai cilvēku grupu. Pamatos tās tieši otrādi ir internacionālas. Cita lieta ir tās, kāda bija konkrētu cilvēku rīcība, brīžiem ačgārni izprotot un realizējot komunisma principus.
troll detected
t
Klasiskais komunisms bija beznacionāls (proletārietim nav tēvijas), Staļina laikos ieguva maskēta lielkrievu šovinisma formu, bet ap 1988. gadu maska nokrita un interfronte jau sludināja atklātu lielkrievu šovinismu. Savukārt nacistiem izdevās piesaistīt savā pusē daudzu tautu pārstāvjus, ieskaitot bijušos sarkanarmiešus. Tā ka iespējas demagoģēt par internacionālisma tēmu ir gan vieniem, gan otriem.
 • 1
 • 1
troll detected
t
Pirmkārt, melīgais komunisteli, Latvijā ir gan komunisteļu ideoloģijas un simbolikas aizliegums, gan tiesas spriedumi komunisteļu noiedniekiem kā rubiks, farbtuhs, kononovs un citi. Otrkārt, komunisteļi apkaroja gan sociālas grupas - turīgos un vidusslāni - gan visas tautas, kuras bija okupējuši. Treškārt, kas traucē neonacistiem paziņot, ka pāris grupenfīreri brīžiem esot ačgārni izpratuši un realizējuši nacionālsociālisma principus, bet citādi idejai neesot ne vainas?
 • 1
 • 1
Trollis JT
T
Karikatūras autors ir ļoti slikti informēts par ornamentu, kurš itkā sastāv no četrām rotējošām izkaptīm. Ja karikatūras autors zina, kas ir izkapts, tad viņam nebūtu grūti atcerēties, ka Nacistu ekspluatētajā ornamentā izkaptis "pļauj" pulksteņa rādītāja virzienā.
strīdnieciņam
s
Tad nelien bezjēdzīgā strīdā, kuru esi jau zaudējis ar maksimālu kaunu. Ja svastiku nosauc citā vārdā, būtība nemainās!
 • 0
 • 0
Es
E
Šai zīmei ir pilnīgi cits nosaukums. Nelauzīsim šķēpus kur tas ir lieki.
 • 0
 • 0
aizliegts viedoklis
a
Tātad tēmu komentēt nespējīgais nacists Trollis JT uzskata, ka, uzzīmējot svastiku kaut vai par milimetru atšķirīgi no trešajā reihā pieņemtajiem standartiem, tā vairs nav svastika? Kāpēc es neciešu nacistus - tā ir idiotu un lūzeru ideoloģija, ko šīs ideoloģijas adepti arī parāda, lienot bezcerīgos strīdos. Pec noziedznieka madžiņza domām aizliegts viedoklis, publicēts ar otro reizi! Noziedzieku madžiņu cietumā!
 • 2
 • 1
Prātnieks
P
Vai varbūt autors apzināti izkaptis uzzīmēja pretējā virzienā, lai karikatūrā neparādītos aizliegtā svastika.
 • 3
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 577


Aktuāli

Cietuma pasts(1)

Aizliegti priekšmeti un vielas Latvijas cietumos tiek iešautas ar lokiem, arbaletiem un "kartupeļu lielgabaliem", pavēstījis Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Māris St...

Infografikas

Vairāk Infografikas


Karikatūrista skats

Vairāk Karikatūrista skats