Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Klajā nāk Marinas Kosteņeckas Vēstules no mājām

Apgāds_ Jumava _laidis klajā rakstnieces un žurnālistes Marinas Kosteņeckas grāmatu Vēstules no mājām.Grāmatu rakstniece ir veidojusi, tajā iekļaujot sava tēva vēstules, ko viņš bija saņēmis no ģimenes, atrodoties Gulaga nometnē. Tās viņš rakstniecei bija saglabājis līdz pat nāves dienai. "Tēvu arestēja 1945.

gadā mēnesi pirms manas piedzimšanas, bet pirmo reizi mēs viens otru ieraudzījām tad, kad man jau nāca vienpadsmitais gads. Kā tēvam izdevās Vorkutas lēģeru apstākļos saglabāt pilnīgi visas mammas vēstules, es nezinu. Taču fakts paliek fakts - tēvs mirstot novēlēja, lai šīs vēstules tiktu man atdotas manas pilngadības dienā, un mamma izpildīja viņa gribu," stāsta M. Kostaņecka.

Šobrīd Marina Kosteņecka strādā Latvijas Radio, kur producē un vada krievu valodas programmu Doma laukums. Viņas karjera kā krievu rakstniecei ir cieši saistīta ar viņas sociālo un politisko darbību Latvijā. Atmodas laikā viņa bija padomes un valdes locekle Tautas frontē. 1989. gadā, saņemot atbalstu no Tautas frontes, viņa tika ievēlēta par PSRS deputāti un vēlāk par PSRS Augstākās padomes locekli.

1994. gada 18. novembrī Marina Kosteņecka saņēma Trīs Zvaigžņu ordeni par kalpošanu Latvijai. Kosteņeckas grāmatas ir publicētas Rīgā, Maskavā, Novosibirskā, Prāgā un Bratislavā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja