Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Gleznotāja Džemma Skulme: Būtībā mēs niekojāmies

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Viedoklis
V
Protams, mākslā nekas nav melnbalts. Bet, domāju, ka A.Hermaņa trumpis ir vai bija viņa relatīvā neatkarība. Ģeniāls bija N.N. un Hermanis ir bijis labs skolnieks.
KULtūras Diena, jeb varas RUPors?
K
Ne Hermani, bet Seņkovu vajag intervēt uz 4 lapām. Ne Skulmi, bet Birutu Baumani. Ne Paulu, bet, mjā ko gan? Akadēmiķi Jāni Stradiņu, Knutu Skujenieku vajag intervēt. Daudzi VēL IR DZĪVI! Par procesiem mūsu dzīvē un mākslā! Blogus rakstīt vajag uzaicināt GUNDEGU REPŠI, ne tos sīkačus, kas pielipuši latviešu apziņai kā lapas pie pakaļas.
Skaisle
S
saproti - mani Seņkova māksla neuzrunā, toties Hermanis ir ģeniāls . Tas ir mans viedoklis , nevis absolūta patiesība. Nu Tev labs ir Seņkovs, nu visu cieņu Man šogad ir plāniņš biežāk iet uz DDT - uz NT gribu aizvest radus uz Kairiša Uguni un Nakti , varbūt vel Antigoni redzēt.
 • 3
 • 0
Skaislei
S
Nav runa tieši un tikai par izrādēm, bet par vēstījuma noskaņu toni- labvēlīgs vai nīcinošs, apliecinošs vai pesimistiski nomācošs. Kad Seņkovs būs Hermaņa vecumā, tad spriedīsim dūšīgāk.
 • 1
 • 0
Skaisle
S
esmu skatījusies Senkova izrādes, ne tuvumā nestāv tam , ko piedāvā Hermanis un JRT. Bet - par Seņkovu tāpat jau ir raktīts un gan jau rakstīs atkal. Arī Skulmi vajag intervēt - varēja vien būt citi jautājumi. Stradiņš ir daudz intervēts,bet piekrītu - noteikti viņam ir gudras domas. Savukārt, pēc tā kā rīkojās un rīkojas VKKF - tā būtu amoralitātes augstā dziesma, ja Repše kritizētu mūsu valsti un sabiedrību , manā vērtējumā - kad viņai no vārdiem bija iespēja pāriet uz darbiem ...... vērtējiet paši kā kundze pirmo ir sakārtojusi savu dzīvi ....
 • 2
 • 1
kas notiek? latvieši, kam d';arga T
k
Skulmei rada uzpeldēšanas apstākļus- augšās, ne tikai dzimšanas dienās, tas par maz, vajadzētu arī vārda dienāPaul;am koncerti ar Jansonu un Garnču-pasaules līmeņa zvaigznēm. Rubenim zipošanas iespējas uz velna paraušanu. Vītolam DT mākslinieciskā vadītāja statusu cenšas nodrošināt. Radzobes ziņā degradētā Spēlamņu Nakts, JRT, Hermaņa dievišķošana. Partijas cīnās par komunistisko uideālu īstenošanu dzīvē līdz galam ar atjaunotni. Ušakovs dzīs tramvaju car kapsētu, kur dus Dieva mierā latvju apgaismības personības- Barons, Auseklis, Valdemārs. TV produkcijas galvgalī Gorodecka ar saviem daudzskaitlīgajiem ražojumiem un antisanitārajiem literārajiem materiāliem. TV izstumta Džīna- LEJIŅA Virdžinija, vienīgais kultūras cilvēks, kam sižeti, filmas par Skalbi,Zāli... Likteņa līdumnieki par tautas likteņgaitām. Tauta tiek dzīta un kodēta muļķībā. Mobilo ierīču un komiksu estētikas kults. Personības kults , kur vien iespējams, ceļot vietās komunistus. Kurp dodamies? vai jaunu maiņu pie teikšanas nelaidīsim, te domāju tagadējos 20 gadniekus, ne 40-gadniekus, kas jau izskaloti. Vai Ļeņins Latvijā paliks mūžam dzīvs? Igaunijā un Lietuvā tā nav, tur ir nacionālā pašapziņa, kas Latvijā tiek nīdēta visiem spēkiem. ĀBOLTIŅA- bez sirdsapziņas un godaprāta, toties ar ambīcijām un zemu intelekta, inteliģences līmeni, mūsu ZĪMOLS. Būs augšāmcelšanās, jūs, nodevēji, to vēl piedzīvosit. AUGSTĀKĀ LIKUMĪBA pastāv!
Skaisle
S
manuprāt, vilciens jau ir aizgājis....
 • 3
 • 1
kad gaidāms Džemas nākamais pašslaa
k
Lūk, jautājumies, kad gals tuvojas arī Pauls trako, ne tikai Fantomass!
Jurģis
J
pat Ojārs Rubenis 100 gr kultūras raidījumā žēlojas , ka šī valsts ir netīra un nožēlojama, tad jau laikam ir ļoti slikti ar mums.
Par to jau ir tas stāsts
P
Tam kokam ir saknes un zari, un viņs zied un ness augļus. Inteliģences atbildība, sodien. Kāpēc klusē kā ūdeni mutē paņēmusi - lūk tēma. Tuksie nami Rīgas centrā - nākosā tēma. Rakstīt un rakstīt, kas to pacels?
Skaisle
S
un kārtējo reizi pats anonīmais pārmet aonimitāti citiem un kārtējo reizi varu apliecināt, ka daudzos portālos ir reģistrētie lietotāji - tas nemaina lietas būtību Galvenais ir ko raksta, nevis - kas raksta - Par otro daļu - par cerībām pieplakt pie pilnajām bļodām - es domāju, ka ja es tādas cerības lolotu, tad tomēr stātos kādā partijā - vai NA, vai ZZS - visi bļodlaižas pirmkārt, ir atdevušies partijām - kurš nu kurai, bet partijām un tā ir īstā caurlaide tikšanai pie siles , lūk
 • 5
 • 0
neklusē
n
jau, šeit anonīmi peras no rīta līdz vakaram, kapēc anonīmi? tapēc, ka bail bišku, čura raustās un ir klusas cerības kādreiz pašiem pie pilnajām bļodām pieplakt. Vējš kādreiz pasaka, to, ko daudzi domā, bet viņš, laikam, vienīgais.
 • 0
 • 3
PĒDĒJIE KAMPIENI
P
Skulme, Pauls, Jansons, Krēmers, Lūsiņa...Gadskaitlis, nevēlēšanās piekāpties vai atkāpties, ko stiprina neiedomājami AMBICIOZITĀTES apmēri.1,2,5. gadījumā Padomijas skola, pieredze, ko cenšas turpināt, svētu mantojumu sargājot.
Piedrazotā mūžība
P
Mūžība risinās. Bet ar bērnu rokām un uz bērnu kamiesiem. Kā sabiedrība ar so mantojumu tiks galā? Nocirtīs saknē vai turpinās malt pa riņķi? Var jau cerēt, ka viņiem būs ne tikai distance, bet arī nežēlos empātiju to mezglu sķetināt. Lai vēsturei tiek vēstures daļa, bet ir parādi, kas jāatdod sodien.
Skaisle
S
nē, nepiekrītu , lielākā daļa uzskata, ka neas nav kārtībā, bet patiesībā nezin, ko darīt, kā rīkoties, lai kaut kas mainītos. Manai draudzenei vīrs ir uzņēmējs laukos, taga arī dēls. Apsviedīgi, izdarīgi cilvēki, bet arī viņu bizness nīkuļo - cilvēki izmirst, aizbrauc - nav , kas pērk preces , nav ienākumu. Pavērojiet, cik Rīas centrā ir tukšu namu, cik tukšs ir Cnetrāltrigus un vienlaicīgi - kāds bardaks nodokļu ziņā ir Centrāltirgū Un tā ir, ka inteliģence no tā norobežojas, norunā tekstu par lumpeņiem , saņem naudu no valsts , jā arī caur piespiedu ziedojumiem valstij un tā visa tā darīšana ... Ne jau tas mazais cilvēks, kuru Vilnis Vējš kaunināja par pakļaušanos ir arī šīs varas uzpirkts un izmantots - nē - tie ir lūk šie mākslinieki, žurnālisti, dzejnieki rakstnieki ... mūsu tautas galva - tā ir tā, kas kustina, darbina tautu ...
 • 8
 • 0
sabiedrība
s
vismaz lielākā daļa, uzskata, ka viss ir kārtībā, neviens neko necirtīs, neviens neko nešķetinās, viss noklusīs un aizmirsīsies, kapēc? tapēc, ka viss turpinās
 • 2
 • 1
FAKTS, ar rīcību, ko nevar padarīt
F
Diženā DŽEMMA, būdama Mākslinieku savienības un komunistiskās partijas biedre, iznīcina- izslēdz no Mākslinieku savienības savu brālēnu JURĢI SKULMI. Pēc gariem gadiem, kuros Jurģim Skulmem bija jācīnās par sava talanta glābšanu, viņa rīcībā atstātajiem, oficiālās varas žēlīgi atļautajiem līdzekļiem , gan parastajā-izdzīvošanas ziņā, gan mākslinieciskā apliecinājuma aplocē. Izlasiet Laimas Slavas 2 sagatavotās grāmatas, kas nākušas klajā par Jurģi Skulmi, pameklējiet arhīva materiālos. Varbūt Skaisle savā viszinīgi naivajā brutālismā varēs iespringt: ģeniāli, mākslinieka personības dziļumus izvērtējot vis, vis, vispilnīgāk. Komentāru sadaļā Skaisles pūliņus šifrēju kā tipiskus bara izpratnes kopotos rakstus.
Skaisle
S
to jau mēs norunājām - ka tie smalkie un izsmalcinātie ir tie, kuri prot iekārtoties uz mūsu visu rēķina, bet tie agresīvie, barbariskie un dumjie ir tie, kuri tam pretojas , to kritizē , nosoda - tā kā - tu neuzrastīji neko jaunu
 • 7
 • 2
Nav
N
jau daudz variantu. Monologs, dialogs... Bet vispirms ir jautājums - kāpēc? Malā stāvētāju nav.
vohomurka
v
Jā... iztapšana varai pilnā mērā attiecas uz Skulmi. Bet man piebilstama viena nianse par Skulmes "dāmīgumu un smalkumu": krietni sen - varētu būt deviņdesmito gadu izskaņā - bija intervija ar Skulmi. Intervija kā intervija - nekā sevišķa, bet acīs dūrās šāda ainiņa: kopā ar pašu Skulmi intervēts tika arī viņas mazdēls. Puisis, protams, kā puisis, bet patiešām mucā audzis un pa spundi barots. Tolaik viņam laikam kādi gadi 17 vai 18 bija. Un, lūk, sēž izgāzies tāds teļš "dāmai" blakus, mice galvā, kaut ko gremo un uzrunāts kaut ko neartikulētu noburkšķ. "Smalkā" māksliniece ar pārlaimes skatienu piekrītoši māj katram mazdēliņa krekšķim tā vietā lai vismaz pirms filmēšanas būtu pateikusi, ka ļobene no galvas pieklājīgā sabiedrībā un vispār - istabā jānoņem... par to atgremošanu vispār nerunāju... Tāds, lūk, man palicis iespaids par Skulmes it kā smalkumu un inteliģentumu. Nav no tā ne vēsts, ja reiz tādu teļu izaudzinājusi... Visādi jau dzīvē notiek, bet, ja patiešām būtu sajēgusi, tad šamo fušieri jau nu kadrā nebūtu laidusi... Taču viss ir tā, kā ir, tāpēc arī par smalku un glaunu Skulmi nosaukt nekādi nevaru.
vohomurka
v
Lūdzu, atvainojiet par pāris drukas kļūdām komentā! Steidzos... :)
 • 2
 • 0
vohomurka >> Skaislei
v
Piekrītu. Turklāt attiecībā uz naudas lietām tas ir ne vien ancuks jeb ārējais glaunums / inteliģence, bet sirdsapziņas un tikuma jautājums. Ostaps Benders taču arī bija lielisks švīts un valodā padevies, bet, redz, blēdis un krāpnieks. Jātzīst, ka viņš jau arī vientiesīgām, trūcīgām tantiņām batonus ausīs nesprauda, lai izkrāptu nabaga grasi. Viņa mērķauditorija bija tādi paši gara radinieki kā viņā, tikai trulāki un neaptēstāki. Benders tomēr iznāk Robins Huds boļševiku nepa mērcē. Mūsu skunstnieki, politiķi u.c. "sabiedriskie darboņi" nemaz nesirgst ar Robina Huda sindromu - profesionāli melo, demagoģē un zog, nešķirodami apdalītos un apdalītājiem.
 • 5
 • 0
Skaisle
S
tur jau tā lieta - ka tas smalkums tāda ļoti nosacīta lieta mūsu inteliģencei jo īpaši - kaut vai literāti - nepilni 100 00 eur notērēti - vai nozagti vai nodzerti es īsti nezinu, bet viņu vairs nav un atbildīgo nav un turpina lasīt un rakstīt dzejas - kā sivēni, kas izvārtās pa dubļiem un tad tie dubļi nožūst un tad noskurinās un tad spalva spīd ar jaunu baltumu un ja teiksiet , ka man skauž - tad iespējams , ka arī skauž, kaut gan vairāk dusmas ir
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Šovakar tāds milzu pusmēness...gribējās tikt līdz kādai pļavai un redzēt kā pār pļavām ceļas migla un tad caurgaismojas. Domāju par saviem mirušajiem ,jā un vispār par dzīvajiem arī. Dāņi paziņojuši,ka ja viņiem vēl liks uzņemt bēgļus,viņi stāsies laukā no ES. Kāpēc dāņi -maza tauta var un drīkst sevi aizstāvēt,bet mēs -latvieši nē? Vai sava daļa atbildības nav ne tikai Skulmei,bet arī Adamaitei? Abas tā čivina it kā viss būtu oki doki,nevis ....sakiet,jūsuprāt būs.kas iet uz LNB vai slaveno Okupācijas muzeja nākotnes namu? Nu labi. Jāmeklē labais. Lai Skulmi tiesā mūžība, es domāju,ka būs par ko.
Klucis
K
Kāpēc es cīnījos par Zaigas Gailes ideju muzeju izveidot Kaļķu ielā (pašreizējā RTU ēkā – aut.)? Lai tur ieietu labākais no padomju laika...... =================================================================== Nāgelieši un neiburgieši savā OM nudien dabūs pasvīst, ja kāds ārzemnieks kā pirmo apmeklēs LMM.
 • 4
 • 0
Skaisle
S
Šovakar tāds milzu pusmēness...gribējās tikt līdz kādai pļavai un redzēt kā pār pļavām ceļas migla un tad caurgaismojas. Domāju par saviem mirušajiem ,jā un vispār par dzīvajiem arī. Dāņi paziņojuši,ka ja viņiem vēl liks uzņemt bēgļus,viņi stāsies laukā no ES. Kāpēc dāņi -maza tauta var un drīkst sevi aizstāvēt,bet mēs -latvieši nē? Vai sava daļa atbildības nav ne tikai Skulmei,bet arī Adamaitei? Abas tā čivina it kā viss būtu oki doki,nevis ....sakiet,jūsuprāt būs.kas iet uz LNB vai slaveno Okupācijas muzeja nākotnes namu? Nu labi. Jāmeklē labais. Lai Skulmi tiesā mūžība, es domāju,ka būs par ko.
Skaisle
S
Labrītiņ Kluci, Klucīti , Klučulīti - lūk šis citāts - "Savā laikā Džemma Skulme to darīja [izsita fondus savējiem] " - tā arī ir atslēga tam ļaunumam , kam līdzdarbojusies ir Džemma Skulme. Kad sākās Atmoda - latviešu tauta gribēja atbrīvoties no padomu okupācijas, kura tīri pratiskā , ikdienišķā dzīvē bija - šī savējo būšana. Tikko bija izstāde Polim - es ļoti rūpīgi šo izstādi apskatīju trīs reizes un izlasīju gan ramatu par viņu, gan rakstus medijos - un tur arī Polis apliecina - jā - es uz Venēciju vai Čikāgu varēju ceļoti tikai savā iztēlē, bet - ja es pakļāvos , ja es samierinājos - čeka man lika mieru .... Lūk - šī čekas sistēma - nopirkt - ar naudu , ar baudu, ar privilēģijām tos, kas uzskatāmi apliecina pakļaušanos sistēmai - Džemma Skulme kā viena no Atmodas līderēm ir transformējusi uz šodienu . Prasīt atbildību tikai no viņas - tas nav ne godīgi, ne taisnīgi - bet - apzināties, ka šī atziņa ir viens no skaidroumiem kāpēc esam tur kur esam - tas gan ir būtiski. Tieši šajā aspektā - Velbeka romāns ir ģeniāls un ģeniāla ir Hermaņa izrāde - cilvēks ir dabas daļa - kurš kuru pakļaus , kurš kuru aprīs ....kurš izdzīvos, kurš nomirs ...
 • 6
 • 0
Klucis
K
" Visu mūsu dzīvi tagad noteic veikals." Raiņa Saeimas runa par kultūru, valsti un veikalnieciskumu, 1925. =================================================================== Kas spēs J.Peteram paskaidrot kultūras menedžeru iztrūkumu naudas totalitārisma apstākļos? Patiesība ir tepat blakus....
 • 0
 • 0
Klucis
K
J.Peters: ".....Savā laikā Džemma Skulme to darīja [izsita fondus savējiem] - gan kā Mākslinieku savienības priekšsēdētāja, gan kā deputāte. Viņa nepadevās. Šodien internetā ņirgājas - ko viņa tur čukst ausī Vosam! Droši vien bija jāčukst. Bet vienlaikus ar sabiedriski politisko darbību bija un ir liela māksliniece. Es varbūt kaut ko nesaprotu - mākslinieku mums ir ļoti daudz, talantu arī, bet menedžerus lielā mērogā nemana. Nav nacionāla mēroga kultūras menedžeru. Ne vienmēr viņiem jābūt māksliniekiem." Kdiena/ Lilit. 2011. gada 9. decembris. ================================================================= Kas bez grēka,- lai pirmais met akmeni! Dž.Skulme un vairākums radošo mākslinieku jau gribēja "kā labāk" - un daudz laba arī izdarīja. Prasīt no viņiem atbildību par kļūdu smago rezultātu jau var, bet tas jau neveicinās ne izpratni, ne arī kļūdu seku izlabošanu. Labāk pamācīties no pēckara paaudzes - galu galā bez ampelēšanās un varas apsmiešanas tai paaudzei izdevās Latviju pēc 2.Pasaules kara atjaunot un pieklājīgā līmenī pacelt.
 • 1
 • 0
Skaisle
S
ne par mums Kluci ir runa. Vai tomēr nav tā , ka mums - sabiedrībai , tautai ir tiesības prasīt atbildību no saviem līderiem , kāda neapšaubāmi ir bijusi Džemma Skulme. Viņa baudīja un bauda milzu privilēģijas kā padlaikos, tā šajos laikos - vai saruna nevarētu būt par to ? Nevienam nav noslēpums, ka būvniecības nozarē valda čekisti - bijušie, protams. Un nevienam nav noslēpums, ka tieši čekistu - bijušo protams, firmas gandrīz vienīgās saņem lielākos un nopietnākos valsts apmaksātos pasūtījumus. Vai tā nav čekistu laiku palieka, ka atbildīgās amatpersonas nogaidīja, ka LNB granīta flīzēm beidzās derīguma termiņš un tā uzreiz KM atradās nauda 45 000 eur to remontam? Mums katru dienu nabadzibas dēļ priekšlaicīgi mirst 17 cilvēki, bet paralēli tam notiek tādas laupīšanas - citādi taču to nenosaukt .... un kārtējā pirmizrāde un visi tie, kas paraksta dokumentus par šo laupīšau, kas saņem stipendijas un honorārus no šīm laupīšanām - iet lepni smaidīdāmi un pozē - kādi dzives veiksminieki, kamēr katru dienu mirst 17 cilvēki, kuriem būtu jādzīvo ... Kas mēs esam par sabiedrību ? Kāpēc nespējam runāt godīgi un atklāti, diskutēt , jo skaidrs, ka patiesība nav ne apaļa bumba, ne aksioma, kurai nevajag pierādījumu. Smagas , ļoti smagas ir manas domas .... protams, lai visiem tiek tie 91 un 100 gadi, bet uri tad būs to ikdienišķo 17 skaitā? ....
 • 8
 • 3
Klucis
K
Lai tev ar' 91. dzimšanas dienas jubilejā viss būtu oki-doki!
 • 4
 • 0
Skaislei
S
Tie nav ... pagātnes greznības liecinieki... Tā ir mūsu kultūras Jānusa seja.
Skaisle
S
o jā - tas tā ļoti smalki un patiesi teikts
 • 4
 • 0
Personība
P
vai nu ir vai nav. Tā pat ir ar mākslu, no nekā uztaisīt kaut ko nav iespējams. No cilvēciskā skatījuma rūgtums ir par tiem talantiem, kas sistēmas aizsegā tika noslāpēti un kam nebija dota iespēja uzplaukt.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja