Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Intervija ar dzejnieku Jāni Rokpelni. Draudzība ar ļaunumu smalki piešmauks

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
dzejai uzticīgais
d
"Tomēr savas dzejas neiznīdējamo grūtsirdību Rokpelnis atzīst." Uzjautrini mani, mana līksmā zoss, Pats es esmu smieklīgs, kas man smieklus dos. Uzjautrini mani drusciņ un mazliet, Miroņkaula tronī mana dziesma dzied. ( apmēram tā) Man patīk minēt, nevācu kaktu ziņas par kādu personību, tomēr mēģinu izburt sev Tēlu- kāds ir tas cilvēks- Dzejnieks, kurš tieši tā uzrakstījis, TĀ jūt. Domāju, ka Rokpelnis nav nekāds pesimists, bet stulbs, nemotivēts optimists pavisam ne. Varētu būt tā: paredzu sliktāko, ja iznāks labāk, tā arī būs tā Laime. Un tāpēc sirds tā sāp, Kad tu pa trepēm kāp... Pamanu šādu rokraksta savdabību: maz ir dzejoļu, ko var lasī-runāt publikai. Lielākā daļā sastāv no lauskām, marginālijām, kur vajag līdzdomāt un izdomāt pašam savu domu un likt klāt.
Skaisle
S
kāda sieviete apgalvoja, ka Pauļuka māte bija visā Rīgā zināma čekas ziņotāja, ar iesauku -škiet Bura, precīzi neatceros. Tas pasākums tika filmēts. Mēgināju pati tagad atrast saiti gan Lipkes muzeja arhīvā, gan Gētes institūta arhīvā - neatradu. Varbūt tam ir kādas īpašumtiesibas, nezinu. Fakts katrā ziņā spilgts. Domāju, ka tas ļoti labi mūs - šodienas latviešus raksturo, kādi esam. Ka savu sarežģīto , tumšo dabu un tumšos darbus tā īsti apzināt un izzināt nemaz negribam.
varis
v
Rokpelnis 60.-80. gadu kultūras dzīvi, pesonības un atsauces pārzina tik labi, ka iespēja, ka viņš nezinātu par " visā Rīgā zināmas ziņotājas" esamību ir 0,001 %.
  • 6
  • 19
Skaisle Jātaļniece
S
u izlasīju ar milzīgu baudu. Neatceros, kad pēdējoreiz tā bija lasot latviešu autora darbu. Es romānu raksturotu tā, ka tajā beidzot satikās gars ar miesu. Izcila valoda, bagāts kultūrvēsturisks materiāls - ne par daudz , ne par maz šodienas laikmetam. Un tā drosme - tas gara spēks uzrakstīt par čekismu latviešu inteliģences sirdīs un prātos, par gleznu - tautas kopējā manotojuma zagšanu un tirgošanu. Tas brīvais drosmīgais gars, ko šīs atsauksmes autors pat neiedrošinās pieminēt. Mans komentārs, par Jāni Pauļuku. Rokpelnis romānā apgalvo, ka ķerta īpatņa reputācija Pauļuku paglāba no čekas, jo iedzēris, Pauļuks mēdzis zākāt padomju iekārtu. Man ir cita versija, par kuru es uzzināju piedaloties Ž.Lipkes muzeja un Gētes institūta rīkotajā sarunu ciklā par Brīvību pagājušā gada pavasarī. Konkrēti tas bija pasākums ar Jāņa Elsberga un Ulda Bērziņa piedalīšanos. Jautājumu un atbilžu daļā ,kāda sieviete apgalvoja, ka
Do
D
Man tuvs ir Jāņa Rokpeļņa traģikomiskais, viegli ironiskais skats uz dzīvi, jūtu pasauli un arī maiga lirika tai piejaucēta klāt, kas Dzejai piešķir savu smaržu, pēc kuras viegli atpazīt, ka rakstītās rindas ir Rokpeļņa kunga. Pazīstu vien Rokpeļņa dzeju un nedaudz dzīves rakstu prozā. Būs interesanti iepazīt meistaru jaunā žanrā. Paldies par par neapsīkšanu!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja