Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pianists Deniss Macujevs: No labi notikuša koncerta nogurt nav iespējams

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nippon
N
Deniss Matsuevs ir izvēlējies, ka Yamaha klavieres vinam patīk labāk.
Vērotājs
V
Lielā aizņemtība māksliniekam un gan netraucēja publiski atbalstīt Krimas okupāciju un Putina izraisīto karu Ukrainā: Деятели культуры России — в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму Матвеев В.Г., народный артист России (Амурская область). Махотин Ю.А., народный художник России (Брянская область). Мацуев Д.Л., народный артист России. Маяровская Г.В., ректор Российской академии музыки им. Гнесиных. Ja Putinam ienāks prātā kāda līdzīga "pozīcija" attiecībā uz Latviju, visticamāk tā arī tiks atbalstīta. Kauns braukt uz Latviju un šeit parazitēt "māksliniekam", protams, nav. Tāpat, ka nav kauna arī Lūsiņai kaut ko tādu reklamēt.
kamertonis
k
Deniss Macujevs radījis aizdomas, labi, paklausieties Danielu Trifonovu: Lista transkripcijas par Baha, Bēthovena un Vāgnera tēmām. Mūsdienu mūzikas parastā nozīmē nav. Klausītāji ceļas kājās, kliedz, ber puķes, pianists no sirds pateicas. Sākumā sēž pie flīģeļa smokingā, tad kreklā. Sviedru lāses no pieres krīt uz rokām, klaviatūras, acīs atspoguļojas mūžības elpa. Wow, cik banāli! Nemūsdienīgi, margināliju nav, šova nav, performances nav, ko nu? " Mana mīlestība uz Latviju, tās publiku, Rīgu un Jūrmalu ir bezgalīga. " Va' nav nožēlojami, ko? " Dzintaru koncertzālē notiek ļoti labi koncerti, taču es vēlos to sapurināt ar visizcilāko klasiku." Vai nav neveiksminieks, ko, nekā laikmetīga? Tradīcijas, mantojums, vot palieka! " Manuprāt, sibīrieši ir īpaša tauta, ļoti labi cilvēki. " Nevar būt, sibīrieši? Tur, kur latviešus deportēja? Fū! " būt par skaņdarba pirmatklājēju un pieskarties instrumentam, kas atceras paša Rahmaņinova rokas! Tas bija mana mūža unikālais notikums." Cik banāli! " Vajag aizbraukt uz Baikālu, ienirt ezerā, un būs daudz spēka! " Vajag mutes bļodā slīcināties, kā Viesturs Kairišs mūsdienīgi atvēlēja Lienai, Prātniekam vajag uz "līdztekām" vingrot, gaļas gabalus no ledusskapjiem krāmēt un dalīt, tā, ka lai katrs saprot, cik briesmīgi, ar pirkstu vēl acī iebakstīt, saudzīgi, lai pavisam akls nepaliek. Silviju Radzobi uz koncertu aizsūtīt, lai recenzē, ja jau operu var, kāpēc klavierkoncertu ne? " Krievijā tagad ir sācies nepieredzēts klasiskās mūzikas bums. Koncertēdams redzu zālēs daudz gados jaunu cilvēku. " Latvijā arī. Ko nu? Modernās mākslas un mūzikas kombaini nerūc pietiekami jaudīgi, vajadzētu vēl vairāk ar spēku un naudu atbalstīt, ne? " Nevaru iedomāties dzīvi bez sporta." Vot, liekulis, ne? Talantam un publikai manās acīs nav tautības, es to nešķiroju bagātajos, nabagajos, prezidentos vai inženieros.(*) Vienmēr un visur spēlēju ar simtprocentīgu pašatdevi. Mūsu uzdevums ir spēlēt, uzstāties.(*) ilgojos pēc vietas, kur nav mobilā telefona un interneta, kur varu no atslēgties no visa, kas traucē ieiet brīnumainajā pārsteidzošajā mūzikas pasaulē. " Piedodiet, es nesaprotu mūsu patriotismu, valstī kur dominē komunistu mantojums, bet kompartija aizliegta, publicē šādu interviju. Kaut kas patoloģisks. Tā ir svētumu graušana! Vai daudzi ir dzirdējuši Denisu Macujevu, redzējuši un dzirdējuši krievu kanālā "Vremja par kultūru, mākslu" lielo interviju, kur Macujevs tiekas ar Pozneru? Un nevajag ar! Rakstīsim komentus no pīļu dīķiem, tos, kas sēž kokos vai kāpj kalnos, apriesim. Tikai mieru, gulēt ir veselīgi!
kad un kas apgraizīja latviešu muzi
k
Tikai Lūsiņa un Jerohomovičs palikuši? Mūzikas akadēmijā muzikologi vairs netiek gatavoti? Kāpēc KD izpaliek citu profesionāļu viedokļi? Kas tad stāv uz komandtiltiņa? Macujeva koncertu tikai Lūsiņa recenzēs?
  • 4
  • 0
UZSAUKUMS
U
Nerakstiet, lūdzu, "indīgus" komentus, esiet kā bars, kas samierinās, netraucējiet ērtības, sevi un citus. "Nelidot augstāk par vistu kūts laktu", "Savu perēkli vienumēr turēt siltu, Ko nevar ar varu, to paņemt ar viltu" Plūdonis jums ir uzticējis, saudzējiet mantojumu, izturieties ar cieņu un godbijību. Es piekrītu, tikai nevaru atrast konversācijas vārdnīcā terminu "sirdsizglītība".
KD slepenajam dienestam:
K
Novāciet visus komentārus pie visiem rakstiem, kur taisna doma vīd, kur viedokļi bez mākslinieciskas saldmes, liekulības, centralizētas miglas pūšanas! Mums, kā runā, esot vārda/ viedokļa brīvība un demokrātija? Tikai atvietotāji, pārtikas piedevas! DIENESTI NESNAUŽ!
rubuļi un visurgājējs
r
Estrādes zvaigzne ar klasiķa ambīcijām!
  • 1
  • 0
Zāļu Vecis- Kāpēc nocirta?
Z
Kāpēc? Tāpēc, ka jaukā ELĪNA iecelta to KĀRTĀ ( Vestards pats arī), kas jāglorificē! Viņi ir talantīgi ļauži, bet nav ģēniji, par kādiem viņus grib taisīt. Mums vajag pieminekļus- kaut ko nedzīvu, UZPŪSTU, ELKUS. Lūsiņai medus maize- mākslinieki, saldais pārītis, glīti, labi izskatās. Presei un daļai sabiedrības par maz! Vajag postamentus-elīnekli un vestardekli savienojot varētu sanākt liels, pompozs VESTARLĪNS ( helovīns). Provinciālisms- labu pataisa par ne tik labu, nepatiesi slavinot, koši mālējot/ izkrāsojot par Bārbiju. Šausmīgs prastums sanāk, pa vīlēm birst laukā. Piemēri: Elīn a dzied Mocartu, labi, bet tehiski jāpiulnveidojas, locījumi, koloratūras tikai daļēji pieveiktas, augstais reģistrs ar spēka un moku šprici veras vaļā. Lūsiņai DOTS RĪKOJUMS, viņa mums ceļ putnubiedēķļus, mēs tie putni- ģeniāla mocartiste! Varbūt būs, bet pagaidām tikai censone, glīta parādība ar profesionāliem trūkumiem. Pārmet, ka palagus rakstā. Bet, ja OFICIĀLIE klīsterus brūvē, kamēr savāc faktus kopā- palags. Kad vējā izžus, būs patīkama smarža, būs LABI! Vestards- Imanta Ziedoņa koncertmeistars. Ar seju braukā ciešanu jūrā, daļai publikas patīk ārišķības, viņš pats arī to apzinās. Ko dara? Uz OPERAS skatuves atskaņo savu uzcepto KLAVIERKONCERTU, ļoti viduvēji, uzceptu bez kompozīcijas, harmonijas priekšmeta zināšanām. Kritika gan pavīlēja, bet tā kā nadziņu, beigās paliekot pie ieskata, ka tas nags galu galā tīri ciešami izskatās, pulierēts. REINIS ZARIŅŠ nemāžojas, bet IR!
vēl vārds
v
Raimonds PAULS- ziepju krāsains burbulis NAV, bet HIMĒRA, kas prot spiest uz bara jutekļiem sanāk. Bezmaz par prezidentu gribējām vēlēt! Tad tik BŪTU! Tagad Elīna Garnča, maestro Jansons ļaujas uzpotēties uz Paula koka. KĀPĒC? Sensācija un, kā domāju, apakšā politika un liela NAUDA!
  • 4
  • 0
Vārds
V
Marina Rebeka nemāžojas, bet IR. Labi pedagogi, nemitīga paškontrole un vakts no malas. Salīdzināsim šos divus lielumus. Kas iznāk? LŪSIŅAS instalācijas- parodija par LIELUMU!
  • 3
  • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Jā. Par pianistiem runājot. Kāpēc diskusija pie intervijas ar pianista Šimkus Vestarda laulāto draudzeni Elīnu tika ne tikai kā ar cirvi nocirsta, bet vispār - kā pie bēru sludinājumiem - SLĒGTA komentāriem un diskusijām???
Vārds
V
tmie vsp atstāj totalitariāņu (visi 2. ģenerācijas posthipiji tādi heh) iespaid
  • 0
  • 0
incanti
i
Nez kāpēc diskusija pie Elīnas intervijas tika kā ar cirvi nocirsta. Vai tad tur kaut kas bija ne tā? Galu galā KD lasītāji taču ir pietiekami kulturēli?!
Zāļu Vecis
Z
Iebildīšu, neuzdrošinās? Daži, varbūt. Nevarības pamatā visās jomās, manuprāt, ir NEIROZES. Ja klasiskā mūzikas pamatu vietā stāda darbīgo haotismu, jūtu un loģikas destrukciju, tālu no dabas likumiem atvasinātu, tad iespējams viedoklis, ka mūsdienu mūzika ir izšķirošs rādītājs. Diezin kāpēc tā nedziedina, bet vēl pamatīgāk kairinot jutekļus, harmonijas vietā pielūdz izšķaidītu pasauli- dzīvē un mākslā.
s
s
Man tomēr pianistā vērtēšanas kritērijs ir tas, kā viņš tiek galā ar mūsdienu mūziku. Jo tā nu tomēr ir pati sarežģītākā un prasīgākā un daudzi pagātnes virtuozi tai neuzdrošinātos pat klāt ķerties. Nav nācies dzirdēt Matsujevu izpildām mūsdienu mūziku.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja