Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Rakstniece Ilze Jansone: Ir arī foršāki dzīvnieki par cilvēku

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skaisle
S
Vēl kā es domāju. Lasiet paši , cik bieži mūsu medijos, tā pati manis piesauktā Vaira Vīķe Freiberga apgalvo , ka Rietumi mūs nesaprot, Rietumi ignorē briesmas no Krievijas, Rietumi to un Rietumi šito. Vienlaicīgi - ko Rietumiem domāt, ja mēs vēlējam naciķus, ja mēs vēlējam saskaņiešus, ja mēs paši vēlējam oligarhus zemsaviešus un vienīgais demokrātiskais spēks Vienotība ir kļuvis dzīvotnespējīgs - sāk izdalīt līķu smaku. Ko Rietumiem domāt, ja mēs esam ES prezidējošā valsts , bet dienas kārtībā nav jautājums par komunistiskās PSRS noziegumu pielīdzināšanu Nacistiskās Vācijas noziegumiem, par deportāciju atzīšanu par noziegumiem pret cilvēci. Ko Rietumiem domāt,ja viena no Latvijas valsts dāvānām ir šņabis. Man gan teica, ka smukas esot arī Lietuvā ražotās dāvanas - linu lakati un linu kaklasaites. Ko Rietumiem domāt,ka latviešu baltais kaķītis runā par brīvību un demokrātiju pilnām mutēm, bet klusībā meklē kakrali , kam visizdevīgāk atdoties un pārdoties. Es atkārtiju vēlreiz - nevajag , neviens neprasa kādu raganu pakārt, bet prasa diskutēt , izvērtēt savu pagātni, galu galā - noteikt savas sabiedrības vērtības. Pavisam cita lieta par Ziedoni būtu bijusi, ja viņš nebūtu izmantojis savas čekas piešķirtās privilēģijas. Ne tikai braucienus , bet arī visas volgas un dārgos dzīvokļus. Vēl cita lieta,park o domāju. Iznāca žurnāls Domuzīmes - kā jau paudu savu viedokli - visi konjunktūristi kā melns uz balta jau priekšā. Kāpēc nevarēja būt kaut kas no Ziedoņa cilvēkarhīva, kaut kas no tā ,kas nekur citur nav publicēts, kāpēc nebija tie cilvēki, kuriem ir daudz vairāk , ko pateikt sabiedrībai , kā tiem, kuri kā bļodlaižas visur jau priekšā? Atkal jautājumu ir vairāk kā atbilžu - kāpēc kāpēc kāpēc Skatos Bjorkas klipus un sasodīti viņu apskaužu - viņas brīvību apskaužu
Gurus
G
Par Vienotību atļaušos nepiekrist, ka tas esot vienīgais demokrātiskais spēks. Ja atceraties, tad sākums Vienotībai bija Jaunais laiks ar Einaru Repši priekšgalā. Un viņu galvenā ideja bija cīņa pret oligarhiem un korupciju. Turklāt, vismaz vārdos, nesaudzīga cīņa. Un to viņi arī vislabākajās boļševiku tradīcijās centās realizēt - kas nav ar mums, tas ir pret mums. Cik pārtrauktu ES fondu projektu tur nebija, kurus vēlāk ļoti klusināti un ar krietni lielākām izmaksām tomēr pabeidza. Un nevarētu teikt, ka Vienotība ir kļuvusi demokrātiska tagad - nebūt ne. Starp citu - par NA un Saskaņu nevajadzētu tik daudz uztraukties, ko par to domā rietumi, bet gan par to ko viņi dara vai nedara. Piemēram, no NA neesmu dzirdējis nevienu!!! ideju par valsts ekonomisko attīstību un uzņēmējdarbību. Ja esmu ko palaidis garām, palabojiet. Savukārt Saskaņa - ja mūsu valstī valdošā kliķe tiešām domātu par valsts attīstību (ne tikai ekonomisko), tad par Saskaņu varētu vispār neuztraukties. Bet ir kā ir un lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nāk no padomju laikiem ar visām to laiku ieražām, ir pieraduši paļauties uz valsti, uzskata, ka viņiem viss pienākas, taču pašiem nekas nav jādara. Ne jau velti Mozus savus izraēļus 40 gadus pa tuksnesi vadāja, lai nomainās 2 paaudzes un vergu domāšana izplēn.
 • 3
 • 0
Skaislei
S
Bet vai tu zini, ka kaiju visiecienītākā barošanās vieta ir atkritumu izgāztuve? Tad kā ar tām kaijām???
 • 2
 • 4
Senais>Skaislei
S
Piedod, sirds, tad jau apskaud nevis brīvību, bet iespējas. Bet brīva Tu esi tik cik vispār brīvs var būt. P.S. Lai arī nedaudz neērtības sajūta par lūrēšanu(to es pārvaru atgādinot, ka , iespējams, mani arī kāds, par kuru neko nezinu, izseko), es reizēm paraugos kā sokas tiem lielajiem putniem un priecājos cik šie brīvi. http://dabasdati.lv/lv/kameras2015
 • 8
 • 2
Skaisle
S
Senais, kā lai neapskauž, nu kā lai neapskauž. Šorīt skatos - kaijas pār Daugavu. Lido lido pretī vējam, tad laižas planēšanā - pa vējam. Kā es apskaudu tās kaijas - to pretī un tad pa vējam, pretī un tad pa vējam. Un pavasara vējš - tā ir mana stihija - tāds -spēcīgs, svaigs, bet ass , bet pilns noslēpumu, gaidu, solījumu , cīņas. Es gribētu tomēr vismaz septiņas dzīves, lai šo planētu uzsūktu sevī pilnībā. Ēdu nesen ananāsu un man tā gribējās būt Kostarikā un elpot lietusmežu gaisu un smaržot tropu ziedus un klausīties džungļu skaņās . Savā blociņā es ierakstīju vārdus- džungļu jērs - lai ko tie arī nozīmētu - jungle lamb Lūk. Seksīgu dieniņu, kā ir -tā jādzīvo. Bučas:))
 • 7
 • 3
Senais
S
Un turpini būt tik brīva cik esi, tad neapskaudīsi nevienu(sevišķi, ņemot vērā, ka ne par vienu Tu nevari zināt tā apslēptos kreņķus)
 • 5
 • 1
Senais
S
Daudziem mutes aizbāza 90to sākumā, aizgūstot aizbāšanas metodes no iepriekšējās varas.
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Labrītiņ. Ella, varbūt Tavi pasniedzēji komunisti bija labi cilvēki, nezinu, ne man spriest. Bet ko es varu spriest - naidu pret cilvēkiem, nespēju uzklausīt un nespēju pieņemt par dzīvotspējīgu jēdzienu - godīgums, taisnīgums, atklātība -to gan tev tie komunisti mīlīe ir iedzinuši. Izlasi savus komentārus - cik reizes tu jau paspēji mani nosaukt par bābu un par pretīgu. Un vai es Tevi esmu nosaukusi kādā vārdā ar mērķi pazemot.
>ellai
&
Drudzis un Vārds ir S+S duets!
 • 0
 • 5
Vārds
V
velti centies Ella. Lieli cilvēki met lielu ēnu. Tev vienkārši nesanāk
 • 4
 • 1
ella
e
Pag, bet ne jau es visiem skaļi vēstu, ka esmu godīga, taisnīga, atklāta, zinu, kurš labais un kurš sliktais. Esmu mācījusies pie sliktajiem komunistiem un mīlējusi riebīgo komunistu un čekistu grāmatas. Esmu sistēmas upuris un neko nesaprotu no atklātības un taisnīguma. Ar šo ironiju vēlos paust maktenu nepatiku pret Skaisles melnbelto pasaules redzējumu, jo neuzskatu, ka Ziedoņa bailes, kaut vairākkārt mūžā parādījušās, ir sabojājušas visu latviešu genofondu. Un par Skaisles rakstīto esmu paudusi savu viedokli daudz un dikti. Un nekautrēšos iebilst arī pret viņas izteikšanās veidu. Skaisle ir Sandra Jansone? Es esmu Anna Pētersone. Nu, dārgais Drudzi? Nākamais jautājums?
 • 4
 • 6
Drudzis
D
Jūsu viedoklis par Skaisli mums tagad ir zināms. Vai Jums viedoklis ir arī par Skaisles rakstīto? Vai varētu būt,ka mēs uzzināsim arī Jūsu vārdu un uzvārdu un bildi ieraudzīsim. Skaisles vārdu un uzvārdu mēs zinam, bet Jūsu nē.
 • 4
 • 4
ella
e
Redzi, tu atkal spried ačgārni - tevi lamāt nedrīkst, tikai tu visus drīksti lamāt. Tipisks bābas uzstādījums - es labā un pareizā, pārējiem ar utīm pilli kažoki. es gribu, lai tu justos līdzīgi kā tie cilvēki, kurus savos komentāros pazemo. Tu pati neredzi savu naidu, kuru laiku pa laikam sauc par viedokli?Ja esi tik godīga - nāc te ar savu vārdu, bildi, savu svētās un godīgās biogrāfiju, un tad vētīsim arī tevi. Pārmaiņas pēc. Citādi uzvedies tā, it kā būtu no pasaku lugas izkāpusi. Un daudzveidīgu, pretrunīgu dzīvi mūžam nebūtu redzējusi. Komunists=sliktais? Nekomunists=labais? Naivā!
 • 5
 • 4
ella-Senajam
e
Mani pasniedzēji piedalījās manis izglītošanā - lekcijās, semināros un garās sarunās ārpus lekcijām. UN es ieguvu ļoti labu izglītību, mani kursabiedri arī. Un tagad man vajadzētu teikt: "jā, jā, bet neraugoties uz to, viņi bija komunisti un..." Tā būtu mana nodevība pret sevi un viņiem - es neesmu tam gatava, negribu. un nesaprotu, kāpēc man tas būtu jādara, ko no tā iegūtu es, sabiedrība un šie pasniedzēji.
Senais>ellai
S
Nē, tas bija mēģinājums ietekmēt un, kā liecina daža laba to laiku slavināšana, ar daudziem, pārāk daudziem, tas izdevās.
 • 7
 • 0
ella
e
Zinātniskais komunisms bija filozofijas vēsture. Jums bija citādi? Man jūsu patiesi žēl!
 • 2
 • 4
Senais
S
ella, es nedomāju , ka ne Jums, ne man un ne kādam citam vajadzētu savus pasniedzējus tiesāt, jo tiem pienākas līdzjūtība.
 • 7
 • 0
Senais>ellai
S
Turklāt par pliku velti, droši vien stipendija arī tā nekas. Tas štrunts, ka pat eksaktajās zinībās cenšļi iepina padomju sistēmas pārākumu , vismaz runājot par vēsturi, kur dominēja tikai pareizie zinātnieki un izgudrotāji(augstskolās mazāk, jo saprata, klaju melu bezcerību). Taču humanitārajā izglītībā daudzus tā nozombēja, ka šiem tagad nudien, žēl, ka vairs nav tie laiki :)) Kā Jums gāja zinātniskajā komunismā? P.S. Nav ko piebilst, vien to, ka es nenosodu tikai konstatēju faktu, ko daudzi neganti noliedz, jo laikam tomēr kauns.
 • 8
 • 2
Skaisle
S
Senais, es tev piekrītu par 101 procentu. Par pasniedzējiem. Lūk , mana pasniedzēja bija arī Dagmāra Beitnere - Galla. Viņa ir tā, kura šobrīd diezgan enerģiski aicina latviešus būt lepniem, pašapzinīgiem, runāt tiešā runā utt. - skaisti, piekrītu. Bet - kāds var būt lepnums, ja tev uz pleciem sēž vesels bars vagaru, kuri tavā vietā lemj kas ir labais, kas ir sliktais, cik tev iedot paēst, cik pasūtīt jostu savilkt - kamēr paši sev neko neatsaka. Tas ir no tās pašas sērijas par saskaņiešiem un naciķiem, kuri aicina uz tikumību - cerot, ka to panāks pieņemot likumu par tikumību. Kaut kur dzirdēju Kārļa Sebra teicienu - no sūda vasku neizspiedīsi.
Skaisle
S
Bet ko es teicu - lauku vecis tālāk par manu apgrābstīšanu netiks. Nav viņam viedokļa par to,kas notiek sabiedrībā , ir tikai naciķa cienīga pļāpāšana. Fuj, veci, vienkārši fuj!!!
 • 3
 • 3
Skaisle
S
Bet ko es teicu - lauku vecis tālāk par manu apgrābstīšanu netiks. Nav viņam viedokļa par to,kas notiek sabiedrībā , ir tikai naciķa cienīga pļāpāšana. Fuj, veci, vienkārši fuj!!!
 • 3
 • 2
lauku vecis>Senajam
l
Hm, tiešām neko neesmu dzirdējis par tādu dzīvokli...Vai Junkers nebija grafiķis ? Nu jā, vēl jau tas, kurš Žans Klods...LOL!
 • 0
 • 4
Senais>lauku vecim
S
Vēl - Šeit visi ir aicināti, kamēr pastāvēs portāls un iespējas komentēt.
 • 5
 • 0
Senais>lauku vecim
S
Un nevis es solidarizējos ar Skaisli, bet viņa ar mani, bet to ne katram lemts saprast.
 • 5
 • 4
Senais>lauku vecim
S
Bet es jau arī esmu ļoti prasts. Mani čomi arī. Man no smalkuma ne smakas. Varbūt ziniet tādu dzīvokli, ko sauca par miskasti, kur dzīvoja Junkers tēvs un dēls, toreiz Fridriha Engelsa , patiesībā Stabu ielā? Tur mēs jauki laiku pavadījām un sapratām, ka esam prasti vazaņķi, kaut diezgan tuvu daiļajām mākslām. Toties neviens no mums nesadarbojās ar toreizējo varu un saglabāja tīru sirdsapziņu, kas vislielākā vērtība. Jā, daudzi jau pagalam(fiziski) un man jau arī tā kā laiks būtu iet, vien vēl kāds nieks jāpadara.
 • 6
 • 0
lauku vecis
l
Senais,.... tikai tāpēc lai solidarizētos ar Skaisli nevajag pašam palikt prastam... Ja drīkstu, arī es atceros vienu teicienu ... tas - par inteliģentiem cilvēkiem, kuri atēdušies no estētikas ,reizēm kā sivēni grib pavārtīties dubļos.... Lūdzu atvainojiet arī mani, ka iejaucos neaicināts...
 • 4
 • 4
Senais
S
Daudziem , pārāk daudziem ir vienalga un tad es atceros citu teicienu-mīklu: Saki, kas ir vienalga? Atbilde: Kad paņem sūdu rokā un spiež, vienalga pa kuru pirkstu starpu tas iznāk. Es vēlreiz saku, ka nevienu nenosodu, jo saprotu tās alkas pēc kaut cik labākas dzīves, taču man tomēr netīk tie, kas bija gatavi pat sūdu apēst, ka tik dabūtu ko sev un tādu bija daudz to kompānijā, kuriem pirdieni smaržo pēc vijolītēm (to man personīgi pateica kāds slavens vīrs, kurš gan nesadarbojās. P.S. Lūdzu visi citi , atvainojiet , ka to smirdeklību, kas labi noder domas ilustrēšanai. pieminu.
 • 8
 • 2
Skaisle
S
KKF ekspertu argumenti -samocīti un nemākulīgi ? Starp citu - VKKF ekspertu viedoklis mums nav pieejams. Galvenā eksperte Gundega Repše medijos ir vairākkārt stāstījusi ,ka vēsturiskos romānus aicinājusi rakstīt savus draugus. Tādiem roklaižām0- bļodlaižām - kolaborācijas apoloģētiem tas varbūt ir arguments - man noteikti nē. Varbūt vari uzrakstīt - kur tad tie ekspertu viedokļi ir. Izlasīšu šovakar pat.
Vārds
V
ja valsts amatpersona bez konkursa valsts naudu piešķir draugiem,tad tā tomēr nav nevainīga draudzēšanās un tas nav nevainības vai nesavtības paraugs
 • 3
 • 0
ella
e
tas nav noziegums, ka tie viņai draugi. Tas, ka augstu vērtēju savu draugu darbus, nenozīmē, ka esmu bļoddlaiža. Un nenozīmē arī, ka visi tie darbi slikti. Skaislei patīk sazvērestības teorijas. "ja viņi savu viedokli par savu izvēli neprot pamatot, vai ja tas ir klaji pretrunīgs, tad ir tā, ka grūti tam noticēt" - sapratu, ka viņu viedokli esi iepazinusi, bet tev tie nav gana pamatoti.
 • 3
 • 5
lauku vecis
l
Čau! Skatos, ka šodien komentāros tāāādas viedokļu batālijas - S+S pret ellu....Ella, turies! Ja par Skaisles komentāru 16:49, tad nosaukt Gundegu Repši par roklaižu un bļodlaižu ir diezgan netaisni...viņas ģimene ir pietiekami cietusi no komunistu represijām...
 • 5
 • 5
Skaisle
S
nē ella, stāsts ir par to, ka tu esi gatavs otru nodot, par otru parakstīt nāves spriedumu, vai neparakstīt - nepieļaut otra izredzes izdot dzeju. Jautājums ir kam mēs ticam, kas ir mūsu varoņi , kādi viņi ir. Vai cilvēks, kas sadarbojas ar okupācijas varu - drīkst būt tautas varonis. Ja mēs šajā diskusijā iesaistām Skalbes balto kaķīti , kurš mierīgi sēdēja savā mazajā pasakā,bet tagad izvilkt dienas gaismā tiek preparēts no visām pusēm. Tā nav tik nevainīga nostāšanās pret ļaunumu ar piedošanu, tā ir pirmkārt,padošanās spēcīgajam, savas nespējas uzticēšana spēcīgajam. Un tas ir tas, ko Tu man gribi uzspiest attiecībā uz Ziedoni un tas ir tas, kāpēc latvieši pa vienām durvīm Latvijā ielaiž Putina krievus, pa otrām durvīm Nato karavīrus, pirms tam pusi latviešu izdzenot trimdā. Ja par cilvēku saka, ka viss sākas galvā, tad par sabiedrību saka to pašu - viss sākas ar galvu - ar inteliģenci. Ar varai pārdoties gatavu inteliģenci
Skaislei
S
Man tāds ar tēmu nesaistīts jautājums. Kaut kur patālu un pasen komentāros minējāt filmu par jaunu pāri, kurš pārceļas uz nomaļu vietu, lai viņus visi liktu mierā, bet izrādījās, ka nekas neiznāk un ir vēl trakāk. Vai neatgādināsiet nosaukumu? Šķiet, bija vācu? Varētu pārrakt visus komentārus un atrast, bet nav īsti laika.
>ellai
&
Visi gan, izņemot Seno!
 • 5
 • 0
ella
e
beidz cimperlēties! Te visi uz tu.
 • 4
 • 6
Cienītā ella,
C
Šis jautājums par filmas nosaukumu nebija adresēts jums, bet gan Skaislei, ar "tu" nepazīstamus cilvēkus uzrunāt nav pieklājīgi, un pavasara saasinājumus mūsdienās ārstē ļoti veiksmīgi, dodieties vien droši pie ārsta.
 • 5
 • 4
ella
e
Tev - un nav laika?
 • 2
 • 6
Skaisle
S
LNB strādā cilvēks, kuru es uzskatu par savu draugu, par inteliģentu, gudru, kristīgu cilvēku. Liels Ziedoņa kolaborācijas aizstāvis. Kad es izteicu savu šasutumu ,ka LNB nav ne Raiņa , ne Aspazijas, ka tas ir noziegums, ka tā ir klaja necieņa un kārtējais spļāviens sejā RA - tas cilvēks, Ziedoņa apoloģēts man atbildēja - visus jautājumus lemj LNB vadība, mēs esam mazi un melni darba darītāji. Ja es strādātu LNB - es nekad ne mūžam tādus vārdus neteiktu. Lai šauj gar skrundu tāda vadība! Pa nakti uztaisītu un pa dienu ienestu Raiņa un Aspazijas skulptūras bibliotēkas vestibilā un laukā nest neļautu - kaut simts armijas karavīri un 200 specvienības vīri man uzbruktu. Nepadotos kā Leonīds. Ticu,ka tas būtu iespējams. Ka es to varētu. Tas ir jautājums par vērtībām - vai mums tās ir un kādas tās ir, vai esam gatavi kaut ar vārdiem aizstāvēt tās. Un patiesībā - viss sākas ar vārdiem.
vispār
v
Senajam - Jūs sakāt, kāpēc tais valstīs nosodīja tos, kas bija nacistu partijā?.. Tāpēc, ka nacistu okupācija ilga tikai dažus gadus (nevis pusgadsimtu)!! Nebija jau grūti lielai daļai tos pāris gadiņus noturēties bez kolaborācijas un pēc tam, baltiem un pūkainiem, nosodīt tos, kas kaut kādu iemeslu dēļ bija "sadarbojušies" (kaut vai tikai tādā veidā, ka piedzimuši no vietējās sievietes un vācu karavīra)... Tas, kādā veidā tā "kolaborantu" nosodīšana notika, piem., Norvēģijā, bija kaut kas izcili pretīgs. Būtībā jau visas raganu medības, visos laikos ir bijušas pretīgas.
 • 4
 • 3
Senais>ellai
S
Spriest tiesu - labie vai sliktie nav man paredzēts un es arī nepretendēju(personīgais viedoklis vienmēr būs subjektīvs, neko darīt, bet mans tomēr tos vērtē kā smerdeļus). Taču skaidrs, ka tas kolaboracionisms, ar ko sirga tik daudzi, ka man šķiet tas pārsniedz "kritisko masu" ir rezultējies , ja tā var teikt, mūsdienu situācijā. Ziniet, ella, jā, arī Jūsu pasniedzēji tur piedalījās, ko nevar noliegt, lai cik Jums viņi simpātiski. P.S. Nez kāpēc valstīs, kuras bija okupējusi nacistiskā Vācija, strikti nosodīja tos, kas iesājās nacionālsociālistiskajā partijā un ne vien stājās, bet tikai vien atbalstīja. Atvainojiet pajautāšu: Ar ko piederība PSKP filiālē LPSR KP atšķiras?
 • 9
 • 1
ella
e
Kāpēc tavi argumenti ir lieliski un pareizi, bet KKF ekspertu argumenti -samocīti un nemākulīgi? Kāpēc tu domā, ka šis tavs vērtējums ir objektīvs?
 • 5
 • 5
ella
e
jā, kad no tevis prasa argumentus, tu aizej uz savu "sāpīgo" pagātni, vienkāršākais ceļš - tev taisnība. Kam tagad viegli? Atradi Gorbunovā ļaunuma sakni? Un tālāk? Ziedonis ir sliktais, jo neparakstīja, Gorbunovs sliktais, visi mani foršie augstskolas pasniedzēji - sliktie, jo bija KPjā? Tu esi melnbalta, man tevis nav žēl - kunksti un gaudo, ja vēlies! Tu esi tā, kura vēsturiskās šausmas nesaprot. Tu domā, ka režīmā visiem jāsadeg uz sārta vai lēni jāsapūst. Stāsts jau ir par to, ka tu zini par Ziedoņa parakstu, bet mīli viņa tekstus. Bet tu to nevari. Tu vari tikai sēdēt uz soģa postamenta. Katrs ar savu sirdsapziņu arī izrunā savas nodevības. Bet tev vajadzīgs tas viens fakts no viņa dzīves un viss. Lai varētu visu viņa uzrakstīto sviest prom tikai tāpēc.
 • 4
 • 8
Skaisle
S
Jā - es domāju , ka tā pati Zolitūde ir sabiedrības bezatbildības sekas. Un sabiedrības bezatbildība - tai muskuļus uzaudzēja kolaborācija.
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Par Jansones Insomnia esmu jau tik daudzas reizes konkrēti rakstījusi, ka pašai jau apnīk atkārtoties. Ja interesē mans vērtējums- meklē un lasi. Par tiem VKKF ekspertiem. Kā jau te augstāk minēju - ja viņi savu viedokli par savu izvēli neprot pamatot, vai ja tas ir klaji pretrunīgs, tad ir tā, ka grūti tam noticēt. Un vēl - par Insomnia - lai nu paliek mans viedoklis - tas ir tikai lasītājas- ir taču arī kādu kritiķu viedokļi - lai cik arī pievilkti un samocīti tie ka'dreiz arī būtu ...
 • 6
 • 3
Senais>ellai
S
ella, vispār jau no Ziedoņa paraksta trūkuma, pareizāk sakot no ļoti daudz ziedoņveidīgo klusās piekrišanas sabiedrībai ir vislielākais posts, kas pat vēl tagad, pateicoties domāšanas inerci, turpinās. Tas tā kad, ja liels kuģis ceļā pārcietis smagu vētru, tas vēl vairākas dienas turpina šūpoties pat ostā pie malas. Es te neiestājos kādu aizstāvēt, jo katrs pats to spēj, bet mani satriec Jūsu paaudzes tolerance pret vislielāko postu kād jelkad Latvijas tautu piemeklējis un ar to es saprotu nevis okupācijas faktu, bet milzīgo varmākām pakaļā līdēju skaitu. Nožēlojamu apstākli ko Jūs savā nezināšanā cenšaties gandrīz pilnībā attaisnot. Protams, mani neviens nav pilnvarojis kādu tiesāt, bet runāt patiesību tāpat neviens man nevar liegt, lai cik tā patiesība būtu kādam nepatīkama. Un tas nav tāpēc, ka man personīgi sanāca smagas ciešanas. Es zināju,ko daru un kas pastāvošās varas situācijā man draud, tāpēc nežēlojos un neprasu sev kaut kādas nopelnu atlīdzības, bet redzot, ka tie paši atkal "pie kloķiem" mani pārņem spēcīga skepse, jo šķiet, ka tauta degradējusies neatgriezeniski un par to sāku domāt, kad pirmajā pēcokupācijas Saeimā ievēlēja LPSR KP ideoloģisko sekretāru, kurš, starp citu, bija VDK kurators.
 • 8
 • 1
ella
e
"Pati tāda" ir, protams, visspēcīgākais tavs arguments, tā šais lapās vienmēr bijis. Nekā cit tev jau arī nav ko teikt, un labi. Tā jau tās bābas dara. Tavs viedoklis - ka Jansone raksta slikti. KKF žūrija domā, ka labi. Viņiem arī ir tiesības uz savu viedokli, tieši tāpat kā tev. Neatkāpies! Bet pierādi arī tu, ka tev taisnība! Citiem visiem jāpierāda, jāargumentē un viskas cits jādara, bet tev ne? Tu pasaki - slikts, un punkts. Sabiedrība - tie ir cilvēki. Pa vienam. No tavas bļaustīklās lamāšanās sabiedrība cieš vairāk nekā no Ziedoņa paraksta trūkuma. Atradusies sabiedrības aizgādne! Caurām dienām sēdi internetā, kāds ir tavs ekonomiskais, intelektuālais vai cits kāds pienesums sabiedrībai? Avīžu virsrakstu pārgremošana!
 • 5
 • 7
Skaisle
S
kā saka - jums miesas paliek jaunākas un jūsu šarms ir neatvairāms. Par to neviens nešaubās. Un tomēr tam ir maz sakara ar latviešu inteliģences kolaborāciju, ar tā sekām tautas dzīvē , kāda tā šodien ir. Pat ja es esmu vienīgā , kura uzskata,ka Jansones darbi ir literāri vāji, tad manu viedokli šī vienatne nekādi neieteikmē. Es savu viedokli nemainu atkarībā no tā cik manam viedoklim ir vai nav piekritēju. Es to varētu mainīt tad, ja Tu nosauktu kādus argumentus, kādus izvērstākus pamatojumus savam viedoklim. Bet ja tie nav -tad sprūk laukā tavs - tu esi prasta bāba. Pati tāda! Ko citu man tev teikt - neko. Redz - Vilis Lācis parakstīja par izsūtīšanu, Ziedonis neparakstīja par dzejas izdošanu, kāds parakstīsies par tiesībām uz vienīgo patiesību - bet cieš jau visa sabiedrība. Par to lietas būtība. Lūk. Kā es domāju. Un seksu vairāk iesaku. Tad tu citas sievietes par prastām bābām nesaukāsi, pat domas uz to pusi nenesīsies. Lūk.
 • 7
 • 4
ella
e
Nu neparakstīja. Un tagad tu būsi tā, kas viņu kārs pie lielā zvana par šī paraksta trūkumu? Kāpēc tu pieļauj, ka epifānijas mēs varam saprast dažādi, bet kritiķi grāmatas ne? Ka Jansones darbu vienīgā sapratēja esi tu un drīksti teikt, ka sūds, bet tie citi visi ir bļodlaižas un viņu viedoklis ir nepareizs? Tu esi pretīga bāba, jo visi tavi komentēšanas "jaukumiņi" balstās tikai uz citu noriešanu uz sevis cildināšanu.
 • 6
 • 6
Skaisle
S
nu redz. Es uzskatu,ka cilvēki ir dažādi. Ziedoņa Epifānijas nu nav tās, kuras ir tik viegli uztveramas un saprotamas, ja ņemam vērā,ka mēs kā cilvēki nemitīgi maināmies. Vēl. Jā -es esmu lasījusi Epifānijas tāpat kā Tu - bet kā mēs tās esam uztvērušas , katra no mums. Vai uztverei un atziņām ir jāpaliek nemainīgām. Vai ir kādi kritēriji - tu pareizi saprati , es nepareizi, vai otrādi? Vai varbūt,ka pareizi saprati tu , jo tev tā joprojām ir pareizā lietu kārtība - ar vienu roku sniegties pēc debesīm, ar otru roku rakstīt kļauzas, pagrūst malā, paironizēt. Skatījies filmu par Knutu Skujenieku - ko viņš stāstīja? Kad atgriezās no Sibīrijas un gribēja izdot savu dzeju krājumu - no RS Ojārs Vācietis parakstīja atbalsta vēstuli cekai - krājuma izdošanai - Ziedonis - debesu sludinātājs - neparakstīja. Vai mums par to klusēt , vai to pieņemt par pareizo lietu kārtību? Tad jau kāpēc mums rīkot it kā kaut kādus konkursus - tad jau lielākiem partiju sludinātājiem, lokanākiem
 • 7
 • 2
Skaislei
S
1)prastums un vulgaritāte ir tava viedokļa sastāvdaļa 2)tavi vecēt sākušie plikumi mani neinteresē 3)neesmu lezbiete 4) nākošais jautājums?
 • 6
 • 8
ella
e
Tagad publicējas daudzi, bet tik maz no viņiem uzrunā 16 gadnieku... Pirmskara bibl. manā apkārtnē nebija nevienam. Un manā skolā lit. stundās nekādas puspatiesības nemācīja. Bija normāli skolotāji un normālas stundas. Ar cieņu atceros vēl tagad. Nē, sadarbošanās ar čeku nav bijis ļauns piemērs. Kam? Man? Maniem vecākiem? Es šo piemēru nejūtu. Nejutu ne skolā, ne augstskolā. Es jūtu kā ģimenes ietekmi katra cilvēka veidošanās periodā postījušas visādas ar seksu apsēstas švilpastes, kuras ar laika nobīdi sākušas lasīt to, kas jāizlasa jau jaunīvbā.
 • 3
 • 8
Skaisle
S
Tu mani spied kļūt pavisam vulgārai. Nu bet labi. No gaisa tas nost kasāmais arī nekrīt, tas arī fakts. Kā Tev pašai ar to - nokasāmo? Vispār par diskusijas tematu ir ko teikt, vai tikai gribi manu virskārtiņu kasīt un mau kailumu ieraudzīt? Smuka esmu - ko tur liegties - jo kailāka jo smukāka. Es tevi saprotu , ka tu to gribi redzēt
 • 6
 • 3
Senais>>:))
S
Ja godīgs viedokļa izklāsts, kaut tam ne vienmēr var piekrist, ir prastums, tad es arī esmu ļoti prasts.
 • 7
 • 2
>:))
&
Skaisles dzīves kredo pamatos ir vecāku "jēru klusēšana" un pašas pārmērīgi seksualizētās intereses, kā rezultātā izveidojusies nesavaldīga, paštaisna būtne ar plānu virspusējās inteliģences slāni. Pakasi tikai to čaulu nost un parādās prastums visā krāšņumā!
 • 7
 • 7
Skaisle
S
kas tev par bēdu, ka es trakoju? Lec man līdzi.
 • 9
 • 4
:((
:
Skaisle, tu jau vēl tagad neesi "iztrakojusi to savu pubertāti"... Mums visiem par nelaimi. :(
 • 5
 • 10
Vārds ellai
V
Ja tu toreiz pamanītu, ka neviens, vai ļoti maz latviešu publicējas, iespējams, padomātu. Vairumam mājās bija pirmskara bibliotēkas un tur ļoti labi varēja izlasīt to, ko vēlāk tie padomju laika autori publicēja. Nevar būt, ka 16 gados to nezināji.
 • 8
 • 1
Skaisle
S
Man drusciņ citāda pieredze. 16 gados es dauzījos, kā saka iztrakoju pubertāti. Vispār - Ziedoni un Vācieti kaut cik nopietni sāku lasīt tikai jau pieaugušā vecumā. To ko vidusskolā mācīja - tas bija formāli un pa puspatiesības. Tas pats Čaks - man kā Dieviņš bija, bet vai tad man kāds teica, vai es nojautu, ka viņš bija partijā, mira pārdevies un par to saulauzts ... Vai mums kāds teica, vai es par to domāju - kā Skujenieks Sibīrijā karcerī ledussaukstā ūdenī stāvēja , bet Ziedonis sarkanā volgā braukāja? Puiši bija pirmā vietā, krievu vainošana visā bija otrā vietā. Kad es lasu kā Joņevs jau bērnībā Harmsu lasījis, es paklusēju - jo pasakas un stāsti par indiāņu cīņu par brīvību bija mans bērnības maksimums. Abu manu vecāku ģimenes bija repserētie - tētis klusēja, mamma aktīvi noliedza visus brīvās amerrikas radio vai sibīrijas stāstus Tāpēc mani - Ziedonis un Vācietis ir jau pieaugušas sievietes, jau PSRS sabrukumu pieredzējušas sievietes - dzejnieki. Tu nekomentēji savu viedokli par manis rakstīto , vai sadarbošanās ar asiņaino čeku nav bijis ļauns piemērs sabiedrībai, kura sekas mēs jūtam šodienas dzīvē ?
 • 8
 • 4
ella
e
Redzi, man bija 16 gadi, kad Vācietis nomira. Es daudz lasīju tajos gados un tagad arī. Toreiz es nezināju, kur un kādas asinis līst un arī par Sibīriju zināju maz. Rezēju dubulto morāli dzīvajā, bet ne savās mājās. Un literatūrā es meklēju savai dvēselei atbalstu visādos meklējumos - ko nu pusaudža gados no literatūras gaida. Un Rainis, Ziedonis, Vācietis, Ezera man daudz un labi parādīja, cik cilvēks var būt sarežģīts, interesants, daudzveidīgs, un cik daudz domājamo lietu pasaule. Toreiz man to neparādīja ne Lešinskis, ne Brodskis. Un paldies Dievam, ka Ziedonis nekur neemigrēja. Un rakstīja, nevis lepni klusēja vai ....
 • 5
 • 7
Skaisle
S
Ja Ziedonā un visu citu literātu kolaborācija ar okupāciju - 20.gadsimtam tik asiņaino un necilvēcīgo okupāciju - bija tik pareiza un veselīga, vai tad šodien - kļūstot par brīvu - kā mums tiek stāstīts, nāciju - mums nevajadzētu būt plaukstošai un ziedošai, nevis tādai,kas cīnās par izdzīvošanu? Ko mācīja tā sauktie dzelzsgriezēji - vai ne pakalpīgu, savā prātā iedomātu viltību pret stiprāko .kas nu mūsos ir dziļāk par asinīm - gēnos? Kā ebreji izdzīvoja geto grautiōs, pogromos utt. - ar viltību, ar gudrību - , bet vai viņi nodeva savu ticību, noliedza savu vēsturi? Vai tāpēc , ka no tām neatteicās - izturēja, kļuva kā tauta vājāki, vai stiprāki. Paldies, ella par viedokli , bet es nekādi tam nevaru piekrist.
Vārds
V
VĒL TAGAD NĀK VĒMIENS, ATCEROTIES TOS GLUMOS KOMJAUNIEŠU AKTĪVISTUS.
 • 10
 • 0
Skaisle
S
vēlreiz par patiesību. Noteikti daudzi no jums ir sociālajos tīklos. Kā jūs vērtējiet to,ka Nora Ikstena ir viena no visaktīvākajām valsts un ziedotāju naudas saņēmējām , bet sevi piesaka kā free lance rakstnieci? Vai par free lance tiesības sevi saukt nav tikai tiem, kuri pārtiek tikai no sava uzrakstītā, nevis no spējām sev sagādāt stipendijas? Vai nav tā,ka tā ir apzināta sabiedrības maldināšana? Jēdzienu devalvēšana, ūdeņu duļķošana? Un pēc tam paši tautu sauc par lumpeņiem un stulbeņiem , taukainos vaidziņus spīdinādami. Jā - ir tācu pētījumi par inteliģenci un Ulmaņa autoritāro režīmu. Kā būtu, ja mūsu literāti uz mirkli atlaistos no ieķeršanās Putina krievu rīklēs un atskatītos uz mūsu pagātni un šodienu. Es strīdos ar saviem draugiem , kuri saka,ka Ziedonis bija tāds ģēnijs, ka viņam viss ir piedodams. Es saku, ka tieši tāpēc ,ka Ziedonis bija ģēnijs, viņam kolaborācija nav piedodama. Jo tieši tās dēļ mēs joprojām esam vergu - vergturu sabiedrība, nevis demokrātiska brīva sabiedrība,kāda mēs varētu būt. Es labprāt lasītu - izglītotāku, inteliģentāku par mani viedokļus par Ziedoni - kolaboracionistu - nevis ar mērķi kādu nogrūst ellē vai nožņaugt, bet ar mērķi tuvoties patiesībai ,lai izprastu sevi, savu rīcību tagad un nākotnē.
Skaisle
S
Ella, es maijā iešu vēlreiz uz Ziedonis un Visums. Es gribu zināt kā es par šo izrādi jutīšos pēc Dzelzsgriezēja grāmatas izlasīšanas. Kādreiz lasīju epifānijas un bija tā sajūta - kaut kas tīrs dzidrs dziļš un es paņēmu lasīt nesen - un noliku atpakaļ - es vienkārši nespēju. Meli meli meli viss ir meli - tas bija tas,kas man lēkāja prātā un acīs ... Kādreiz bija TV bija uzvedums - RaimondaTigula mūzika, Ziedoņa dzeja un nezinu,kas bija dabas skatu operators, raidījuma redaktors , bet toreiz to klausoties man bija tā doma - jā te cilvēki zin kas ir mīlestības, kas ir dzīves būtība un jēga. Sev teicu,ka būtu ideāli tādu videokaseti dabūt. Tagad vairs man tā nav. Nu vienkārši nav.
 • 9
 • 3
ella
e
Dziļākas saknes dzinušas epifānijas.
 • 1
 • 7
ella
e
Dziļākas saknes dzinušas epifānijas.
 • 0
 • 7
Senais
S
Mani uzjautrina daudzu bijušo apgalvojums, ka ticējuši boļševiku postulātiem. Tas ir - vai nu meli, vai plānprātības apliecinājums, ļoti ticams.
 • 8
 • 2
Skaisle
S
Jautājums jau ir par to, ko Tev ella Vācietis un Ziedonis iemācīja tajā padomju skolā - tu paklanies varai - uzraksti pantiņus partijai un strādnieku šķirai un tikai tad tu drīksti attīstīt savu talantu metaforās. 50 gadi ir pusmūžs cilvēka dzīvē , bet 50 gadi ir niecība tautas dzīvē un niecība attiecībā pret mūžību. Ja Brodskis emigrēja, vai tiešām nebija iespēja ,ka arī Ziedonis būtu emigrējis? Vai tiešām Lešinskis varēja un Ziedonis nevarēja? Kas mūsos kā tautā ir dzinis dziļākas saknes - piens, leišmalīte , epifānijas - vai VDK atzinums - Imka ir labs kadrs un par to viņam visas iespējamās privilēģijas, ieskaitot ierindas latvietim nesasniedzamās kultūras citadeles.
 • 11
 • 2
Senais>ellai
S
Un ne jau tikai klusēja tie, kas nepublicējās "valsts" izdevumos, kādi toreiz bija visi. Paskatāties arhīvos cik daudzus represēja līdz pat pašām beigām .
 • 8
 • 1
Senais>ellai
S
Protams, tas nav iespējams, bet, ja neviens nesadarbotos, ja darītu tikai tik, cik nepieciešams izdzīvošanai, nevis kaut kam vairāk, ja ar visādiem vitrīnas pasākumiem nelietu ūdeni uz noziedznieku, kas toreiz valdīja, dzirnavām, ja tā darītu visi boļševiku sistēmas apspiestie, tad tie ārzemnieki neteiktu vis, cik gandrīz laba pie mums tā dzīve, un PSRS sabruktu krietni vien agrāk un tagad nebūtu tik daudz to, kas to labo dzīvi(tas nekas, ka nācās ēst garīgos sūdus) nožēlo. P.S. Vai tīra sirdsapziņa nav vērta lai tās dēļ dzīvotu pelēku dzīvi bez publiskošanās? Vai Jums ir pieredze attiecībās ar главлит, tātad ziniet, kas tika prasīts, lai publicētu kaut mazu strēmelīti(pat izstā\žu bukletus vajadzēja tur saskaņot)? Vai Jūs patiešām ticiet, ka tie sadarbnieki grāva sistēmu no iekšpuses, kā tagad taisnodamies(nez kāpēc tomēr) apgalvo?
 • 9
 • 1
ella
e
Un ko tie protestētāji-klusētāji panāca? To, ka viņu talantīgie darbi nogulēja atvilktnēs vai nemaz netika uzrakstīti? Ka par viņu talantu mēs uzzinām no Tevis kkādā anonīmā komentārā? Kāpēc viņu dzīvais, talantīgais vārds neuzrunāja mani padomju skolā tad, kad uzrunāja Vācietis un Ziedonis? Domā, visiem rakstniekiem vajadzēja visus tos padomju gadus klusēt, lai tagad, Brīvās Latvijas Brīvajos Laikos par viņi Stingro Stāju mēs glabātu sirsnīgas atmiņas? NĒ! Literatūrai jādzīvo un jārunā arī tad, kad nevar/nedrīkst. Tā nedrīkst 50 gadus klusēt un tad nākt klajā ar sen rakstītiem darbiem, kuru konteksts ir tālā pagātnē.
 • 8
 • 10
Senais
S
Daudzi, tagad vecie, izvairās no tēmas, jo paši tādi, bet jaunie nespēj saprast kolaboracionisma šausmas. Jā, Ziedonis, Vācietis u.c tamlīdzīgi talantīgie tik ļoti alka publicēties, ka rija to krupi, ko piedāvāja sistēma, viņuprāt nemainīga. Kad mainījās, centās mazināt , jo patiesībā kaunējās. Taču bija arī tādi,ne mazāk talantīgi, kas ne par ko nebija ar mieru sadarboties, pat arī tad, ja viņu darbi palika labākajā gadījumā самиздат, vai parasti miskastei. Bija ar'[i tādi, kas pat neko nepierakstīja, baidoties, ka pēkšņi nomirstot, kādam gnīdam ienāks prātā rakāties privātos dokumentos un laist klajā kamēr vēl PSRS. Tieši tā, kā tagad gnīdas izbauda mirušo intīmu vēstuļu lasī'šanu.
 • 8
 • 3
Skaisle
S
Māris Bērziņš saka - kāpēc Džanuškānam krievs Ušakovs uzdāvināja 35 000 eur. Bet nesaka - kāpēc latviete Dace Melbārde ļāva izsviest vējā, nu labi - būsim precīzāki - ielikt kabatās - tāpat par velti tos pašu 35 000 eur 100 gades filamas naudu, vai cita latviete - Reizniece kāpēc kalpo oliogarham Lembergam un kāpēc viņa ļāva cik tur simtus tūkstošus izsaimniekot expo projektā , un visi šie seksīgie e projektu miljoni un šī seksīgā Neo tiesāšana un patieso vainīgo apbalvošana ar jauniem valsts apmaksātiem projektiem? Mums ir tik maz naudas kultūrai , jā, bet - kā to naudu mēs tērējam? Vai tad tā korupcijas paraugstunda ar Riga 2014 ir vienīgais? Kāpēc kultūra, kāpēc rakstnieki nav tie,kas sāk ar drosmīgām pārmaiņām sabiedrībā, bet tikai pieprasa sev ar tām pašām vecajām blatu un glaimu metodēm savu daļu. Vai ne tāpēc,ka zin,ka sabiedrība viņus - kultūras cilvēkus nespēs atbalstīt tā kā to vajadētu - vienoti un drosmīgi , ar gatavību kaut ko ciest un kaut ko zaudēt? Es ar milzīgu interesi gaidu - vai kāds no LALIGABAS ekspertiem spēs skaidri un precīzi mums - sabiedrībai pasniegt Bankovska un Zebra romāmu vērtējumus? Tepat KD tācu bija viena recenzija, kur bija teikt - tie romāni čiks - nekas. Un tepat KD nākošais raksts, ka abi izvirzīti gada balvai. Jums tas nešķiet mazliet par traku, mazleit par slimu ? Jums nešķiet, ka mums - lasītājiem, nodokļu maksātājiem - tiem, kuru vārdā to visu te dara un organizē būtu tiesības uz kādu patiesības stundu,minūti, mirkli? Jā, ko tur teikt - seksīga dzīvošana lai tālu skan , neko citu ...
Senajam
S
Tā domā tikai cilvēki bez saknēm.
 • 2
 • 0
Senais
S
Kamēr tik daudziem nauda un manta būs tik nepārvarams kārdinājums, pat tik, ka gramstās gar tālu senču,kurus pat, iespējams, nav redzējuši, atstāto mūžībā, pieņemot to par likumīgu mantojumu, nekas nemanīsies
 • 6
 • 4
Skaisle
S
Labrītiņ. Kā es domāju. Krievija svinēs uzvaru pār nacismu. Nekur neesmu lasījusi vai dzirdējusi diskusijas - kāpēc Krievija - PSRS uzvarēja bija okupanti un spēj apdraudēt pasauli, kāpēc Latvija bija zaudētāji un jau apriori ir gatavi upura lomai - brēc kā jēri pirms kaušanas. Kāpēc par to nekur nekas netiek runāts? Pareizi saka mani visumīļie profesori Feldmanis un Stranga - nebija un nav vienādi spēku samēri. Bet - vai tas ir viss? Vai tā nav apzināta ļaunprātība noklusēt latviešu sabiedrības, latviešu tautas nespēju ne par ko vienoties, nespēju lemt godīgi, taisnīgi ,atklāti - pašiem? Vai ideja par Somijas, Baltijas un Polijas vienotību pret staļinisko PSRS bija utopija? Ja jā - tad kāpēc? Un kas notiek šodien? Somus dēvē par ziemeļu spartiešiem un kad esk o tādu lasu - vienmēr domāju -eh - jābrauc ziemeļdēli lūkoties - varbūt tur varu kādu apprecēt - kādu Leonīda garu soma miesā. Viens no vadošiem politiskiem spēkiem Latvijā ir Nacionālā Apvienība. Nekad neesmu lasījusi,ka viņi teiktu - Putins rīkojas pareizi, krievi ir malači. Vienlaicīgi - tieši NA ir tā,kura savā politikā - darbībā Latvijā vistiešāk un viskonkrētāk rīkojas ar tām pašām Putina metodēm un seko Putina idejām. Kad IR bija priekševēlēšanu intervija ar Gaidi Bērziņu - viņam jautāja - kā jūs vērtējiet 1935.g. maija puču Latvijā - ar plusa vai mīnusa zīmi - sasodīts - ko teica Bērziņš - par to vēl zinātnieki strīdoties. Bet tiem zinātniekiem tieši naciķi griež dzīvības nost. Vērojiet un vērtējiet - tiesu sistēma - to naciķi nevelk no purva laukā - kāpēc - spriediet paši, un to patiesību,kas vēl ir virs tā tiesu sistēmas purva - pār to naciķi grib savu vienīgo teikšanu. Tagad skolās mācīs tikumību. Elle un indija - saeimas deputāti -sāciet ar saviem darbiem - kā netikumīgi deputāti var pieņemt lēmumu ,ka sabiedrībai jābūt tikumīgai? Tad jau pieņemiet lēmumu,ka mēs esam laimīga vai vislaimīgākā sabiedrība pasaulē un viss beidzot būs atrisināts. Lauku vecis nekad par tādām lietām nespriedīs. Viņa laime ir kārtējo reizi iespert kreivam, uzspļaut gejam un noškaudīties uz mani. Kāpēc Rīgas Laikā ir ģeniālas intervijas ar ārzemniekiem, kāpēc ne ar mums - latviešiem? Ja mēs esam gudri un smuki un mēs tādi esam, tad,kas tomēr pietrūkst?
Senais
S
Daudziem, ja ne vairumam, pietrūkst pašapziņas(šo vārdu saprotot kā pārliecību par savām spējām, savu vērtību, kā pašcieņas jūtas) un tie, kompleksu nomocītie, meklē skaidrojumus(attaisnojumus) kāpēc tā, atrodot citus pie vainas esam.
 • 5
 • 3
Senais>lauku vecim
S
Atvainojiet, ka pievēršu Jums uzmanību, bet.. Vispirms, šeit neviens nežēlojas, turklāt es esmu dzīvojis ne vien komunālajā dzīvoklī, bet arī aukstā barakā, bez jelkādām cerībām. Man un es zinu daudzus citus arī, nekad nav bijis sapnis tas, kas Jūsuprāt esot bijis katram latvietim. Tad vēl - Man ir izdevies ļoti smagā darbā nopelnīt sev visai labu materiālās dzīves kvalitāti, bet man māja ir tikai mājoklis, kā cenu es nemaz nezinātu, nebijis nodoklis. Es netīkoju pēc savu mirušo tuvinieku mantas, kaut likums, kam es nepiekrītu, to atvēl. Iespējams, ka es būtu gatavs respektēt testamentu, bet, cik man zināms, reti kuram tas ir bijis pamatojums pieprasot patiesībā paša nenopelnīto, ja vien radniecību neuzskata par nopelnu. P.S. Komiski, bet arī par šo tēmu, Jums nav izdevies izvairīties no kādas tautas nopelšanas. Nē , veci, tā nebija krievu elle, bet boļševiku,kuru rindās netrūka latviešu, noziegums un es to zinu jo man ciešanās blakus ir bijuši daudz krievu, arī citu tautību dēli un krievs man sagādāja iespēju izdzīvot situācijā, par kuru Jums gan nav ne jausmas(es neapgalvoju, bet man tā šķiet).
Senais
S
... > Senajam, Jūs laikam nesapratāt, vai esat vienkārši nedaudz paštaisni aprobežots. Es vēlreiz - Kas tur ko pētīt, ja, mana pieticīgo ļaužu līmenī, labi zināms kopš pašiem pirmsākumiem, tātad, kopš lielā sprādziena :)) P.S. No kurienes pieņēmums,m ka esmu izglītots?
 • 4
 • 4
... > Senajam
.
Nožēlojami... Skumji un nožēlojami, ka izglītots cilvēks kā Jūs varat par savas dzimtas vēsturi pateikt "Kas tur ko pētīt?"
 • 5
 • 5
Senais>lauku vecim
S
Jāatbild, ja vaicā - Kas tur ko pētīt? Es neapzinos sevi kā vēsturisku personu, kaut gan zināmā mērā mēs katrs tāds esam. Mans vecaistēvs, kad 1940. gadā visu zaudēja(starp citu , iesaldēt viņa brango .bankas kontu pavēlēja Vadonis, latvietis) gardi pasmējās un tas mani ir iedvesmojis nepieķerties mantai. P.S. Es priecājos, ka mani bērni un bērnu bērni paši spēj nopelnīt.
 • 4
 • 7
lauku vecis>Senajam
l
Senā k- gs,gribētos jau oponēt Jums par vairākām Jūsu komentārā skartajām tēmām, bet....mēs esam pārāk atšķirīgi savos uzskatos ... Par mantošanas tiesībām... Tad kā, ja piem. manu senču īpašums paliktu kā bezsaimnieka manta un ikviens varētu to postīt, vai tas ir labāk?Vai arī , ja tas nonāktu to ļaužu īpašumā, kuri vainīgi manu senču represēšanā? Reizēm ir tādas situācijas, kad izvēloties pieņemt mantojumu, cilvēks uzņemas gan juridisku gan materiālu atbildību, es teiktu pat slogu, savas dzimtas priekšā... Kā Jums šķiet, Senā k - gs, vai vectēvi , kuri vairs nav šajā saulē, spētu piedot, ja mazdēls pa roku galam aizslaucītu viņu sastrādātās vērtības nedomājot par saviem bērniem un bērnu bērniem? Vai tas Jums arī šķiet komiski? Visnotaļ cienot Jūsu pārdzīvoto, atļausiet palikt man pie savām domām par vienu vai otru tautību, jo katrs mēs veidojam priekšstatus no konkrētām situācijām savā personīgajā dzīvē... Ne par tēmu, bet....vai esat pētījis savas dzimtas ciltskoku?
 • 3
 • 5
lauku vecis>Skaislei
l
Par Luīzi Buržuā. Vai tā ir tā uz ģenitāliju tēmu ķertā franču māksliniece,kas nodzīvoja turpat līdz 100 gadu vecumam?
rakstnieki ir
r
ko lasīt nav
Don Bazilio
D
Precīzāk nepateiksi!
 • 3
 • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja