Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Režisors Alvis Hermanis: Tas vairs nav smieklīgi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Avainojiet
A
Ne pa tēmu, bet gribas vērst uzmanību uz izdevusos fotogrāfa darbu.
K.K. bilde - veiksmīga
K
Kompozīcija, gaismas, nolupusās sienas zelta patīna u.t.j.. Bet uz ko gribas vērst uzmanību ir portretējums. Nenoliedzami personība, dominē pat uz absolūti nekomplimentējosa fona. Asprātīgi, ironiski, izteiksmīgi. Tā ir fotogrāfa meistarība.
mans viedoklis
m
Ja Alvis Hermanis rada izrādi 4,5 stundu garumā, skaidri zinādams, ka cilvēku koncentrēšanās un uztveres spēja ir katastrofāli novājinātā stāvoklī, tad ko tas nozīmē? Nozīmīga izrāde, kam adresāts būtu nekam jeb nelielai sabiedrības daļai. Sabiedrības niecīga daļa lasa grāmatas, kas lasa tam nevajadzīgs ir lasījums teātrī, bez darbības, kas ir teātra mākslas pamats. Tie, kas nelasa ir interneta un mobilo ierīču vergi, viņiem pirmavoti nav svarīgi, jo tie patērē laiku un enerģiju. Viņi kompilē no interneta, kur valda paviršība, interpretācijas seklums, faktoloģiskas kļūdas. Komiksu estētika. Līvija Dūmiņa NRA skaidri un saprotami izklāsta izrādes būtību. Pieļauju, ka daudzas mūsu postpadomisma un Lielās dāmas personības kults ir izveidojis apmātību, kas iznīcina mūsu kultūras vērtības, to izpratni dziļi pēc būtības. Politika! Un sava troņa sargāšana ar visiem pieejamiem līdzekļiem. krodera lv. institūcija, kur tiek dzēsti komentāri, kas atspoguļo teātra kritikas un tās nesto un paniski saudzēto garīgi ideoloģisko vakuumu. Meli un tendenciozi kultūras un mākslas atspoguļojumi. Melīga un netaisna Spēlmaņu Nakts, kas šim gada notikumiem metodiski laupītu godīga saprāta daļu. kam tāda vispār tad vajadzīga? Ambīciju un balvu kāres apmierināšanai? Mūsu kultūra, zinātne, māksla ir grauta, cik iespējams, mēs, veidojot, kodējot un vispārākā pakāpē cildinot tā sauktos ģeniālos notikumus, apzināti graujam to, kas pāri palicis. Hermaņa-Barišņikova brīnums ir spilgts apliecinājums kā vajag pūderēt smadzenes, ko pat par skalošanu nevar saukt, par daudz goda sanāk.
vēl
v
mūsu muļķības un degradācijas liecība- Paula kultūrai veltītās ovācijas NSO 90. gades koncertā. Sevišķi jau orķestra mūziķes ( arī koris), kam pāri 50 ir uzkrītošas savā jūsmā. Viņas, tāpat kā pūlis, ir masu kultūras pavadā. Tāpēc nav brīnums, ka orķestra sniegums ir tāds kā ir. Kāpēc šim orķestris apkaro un iznīcina katru diriģentu-personību, kas te būtu uz ilgāku laiku. Lai paviesojas un tinas! Pauls- kultūras ministrs, Pauls prezidenta padomnieks visas kultūras jautājumos, Paula neapstādināmie sadziedāšanās svētki, kur atspoguļojas viņa zemais inteliģences līmenis, bet klajā aizvien tiek merkantilas intereses un ambiciozās bagātības. Ja Hermanis un JRT rada izrādi-notikumu, kam, piemēram, Līvija Dūmiņa NRA jau tagad paredz īslaicību, tad paša Hermaņa rūpes par tautas saglabāšanos un domāšanas, izpratnes līmeņa celšanu ir MELI.
 • 3
 • 3
Zuzanna
Z
Labs vakars! Mans šīsdienas pirmais komentārs. Manuprāt, Skaisle jau visu par sevi pateikusi, dzīves problēmu nomākta sieviete, un tieši uz tādiem vislabāk arī iedarbojas Hermaņa naida ugunskurs. Jo laimīgi cilvēki dzīvo savu dzīvi un neizjūt vēlmi "meklēt ienaidnieku".
Par diskomfortu
P
Vienlaikus latvieši, būdami etniskais mazākums Rīgā, nebūt nebauda etniskā mazākuma aizsardzību, taču saskaras ar etniskā mazākuma problēmām. Piemēram, kad etniskais vairākums veido dzīves vidi saskaņā ar savu izpratni par gaumi un mentalitāti (latviešu kā valsts valodas lietojuma samazināšanās, Barona ielas «izvarošana»), un vērtībām (tramvajs pār kapiem). Vai mazākumam ir diskomforts? Protams! Bet vai etniskais vairākums ir padomājis, kā Rīgā un citās lielākajās pilsētās jūtas mazākums? Taču pilsētu mazākumam tiek uzstādīta prasība integrēt vairākumu. (I.Ostrovska)
Skaisle
S
Izrādes galvenais varonis vienu monologu velta apcerei,ka visspilgtākā no mākslām vienmēr ir bijusi literatūra. Jo tieši literatūrā notiek vistiešākie un konkrētākie kontakti jeb garīgā apmaiņa starp darba radītāju un lasītāju. Tas laikam ļoti labi izskaidro,kāpēc vara visos laikos un visās iekārtās vispirms uzpērk,nopērk literātus. Kad 1941.g. uz Sibīriju izsūtīja bagātos zemniekus ,Rīgā uz kongresu tikās rakstnieki -kā saka -pa smuko....Sibīrijas lēģerī no 60-gadu paaudzes viens Skujenieks vien pabija,viņa vienaudži un vienaudzes-visi dāsni čekas apmaksāti lidinājās uz Rietumiem... Tā arī Sorbonnas Islāma universitātes rektors Rēdigers saka kā ir -mums ir ļoti svarīgi,ka jūs mums "pakļausieties" un Fransuā arī pakļaujas... Skatiet un spriediet paši,cik lēti maksāja mūsu literāti... Jo ilgāk domāju par izrādi,jo jaunas atziņas un līdzības ar mums tur gūstu. Ģeniāla izrāde.
Jā...
J
Bija laiki, kad bez tiesas un pierādījumiem pasludināja par padomju varas ienaidniekiem, nu ir laiki, kad vienkārši un bez problēmām pasludina par nodevējiem.
 • 1
 • 2
Vārds
V
...aizrijies ar čekas upuru asinīm , lai tev VDK nomocītie sapņos rādās... Kur vēl tālāk. Te Skaisle parādās visā savā krāšņumā.
 • 3
 • 3
Skaisle
S
piedod - ja tev ir vajazīgi pierādījumi , ka sadarbību ar cilvēku šāvējiem VDK nebija noevia, tad mēs šo pasauli uztveram atškirīgi Tu te baidi ar saskaņas centru un vienlaicīgi sadarbība ar VDK - par to saņemot milzu privilēgijas - tev nav nodevība - mīļā - sarunu ar tevi atceļu - aizrijies ar čekas upuru asinīm , lai tev VDK nomocītie sapņos rādās !
 • 4
 • 1
Vārds
V
Kur ir pierādījumi viņu nodevībai? Ko viņi nodeva? Lūdzu faktus? Sarakstos varēja ielikt maldinot vai atriebjoties. Pierādījumi kur? I.Lācis par sevi izstāstīja. Kur viņa nodevība? Tas ir unikāli, ka šodien mēs dzīvojam kā uz naža asmens, kad pilnīgi atklāti ir ļaudis, kas vēlas atkal Krievijas impērijas robežu paplašināšanu. Bet ne jau par tiem Skaisle runā. Te nav jāmeklē pierādījumus, te ir kā uz delnas. A.Lembergs pret NATO, Saskaņa un N.Ušakovs ar Vienoto Krieviju. Daudz tādu, bet ne jau par tiem Skaisle runā.
 • 0
 • 5
Skaisle
S
Dzelzsgriezējā ir minēti loti konkrēti uzvārdi - dzejnieki, kuri sadarbojās ar VDK - tātad bija aģenti - tur ir viss zieds -Ojārs Vācietis, Imants Ziedonis, Jānis Peterss, Māris Čaklais , Māra Zālīte .... un mēs zinam tikai vienu šīs paaudzes dzejnieku, kurš aizbrauca klabošā vilcienā citā virzienā - uz citiem apstākļiem ...
 • 5
 • 0
Vārds
V
Tie nav pierādījumi par konkrētiem cilvēkiem. Un Dzelzsgriezēja autore tā arī atzina. Nevajag runāt riņķī. Pilni portāli par konkrētiem cilvēkiem. Kur ir fakti. Par I.Godmani jau pirms 20 gadiem runāja. Tad nu gan atklājums! Un ne par I.Godmani te runāju. Bet pakļauties Saskaņai un GKR, tas patiešām ir perversi.
 • 1
 • 2
Skaisle
S
Dzelzsgriezēja autore ļoti precīzi ir publicējusi aauces ne tikai uz arhīviem ASV bibliotēkās, bet aī uz ahīviem, kuri ir pieejami tepat Rīgā - OM, TF muzejā, preses izdevmos utt. Mīļā - lasi, pārbaudi pati - jo es Tev piekrītu - situācija nav vienkārša Meijos bija ziņa, ka Ivaram Godmani ir tiesas spriedums, ka viņš nesaarbojās ar VDK, bet nu jau vairāki liecinieki apgalvo, ka sadarbojās gan un pie tam ļoti agresīvām metodēm ...
 • 5
 • 1
Vārds
V
Dzelzsgriezēja autore skaidri un gaiši pateica, ka pierādījumu nav.
 • 0
 • 3
Skaisle
S
Mīļā - kā jau mēs smuki vienojāmies iepriekš - ir tāds akadēmisks pētījums Dzelzsgirezējs - paņem to rokās - atver atsauces uz dokumentiem - un lasi pati , citi pierādījumi ir tajos čekas maisos, kurus tādi paši asinnsuņi sargā kā tu ! Interesanti kāpēc represēto biedrība klusē - neprasa ne lustrāciju, ne VDK maisu izpēti Nu un protams, - pierādījumi ir kapos - tas uz ko cer tādi kā tu !
 • 5
 • 1
Kur ir pierādījumi?
K
Tāds bija jautājums. Lūdzu galdā.
 • 0
 • 3
Skaisle
S
nē - noziegums ir tas, ka tavi dzejnieki zem zemes tika guldīti ar to godu, ko viņi nebija pelnījuši sadarbojoties ar čeku - ar vdk - kamēr mani vecvecāki nomira un tika apglabāti kā represētie, kā tautas nodevēji - smai un sūri strādājot , dzivojot nabadzībā , kamēr pārdevušies dzejnieki baudīja privilēģijas - un tas ir galvenais cēlonis kāpēc joprojām !!!! VDK arhīva izpēte tiek kavēta, tā nenotiek - absolūti tāpat kā Putina Krievijā - un tas tev - dod iespēju mēgināt notikušo pārvērst par nenotikušo - kaut vai tāpēc, ka dzīvie liecinieki mirst - nomirst ° Mes visi zinam par "nopelniem" bagāto politiķi - kura dēļ Lasmane Doroņina atteicās no Triju Zvaigžņu ordeņa, par kuru avukārt, profesors Lācis liecināja, ka viņš ieradies LU izspiest parakstu , ka LU par velti atsakās no zemes centrā par labu čekas mafijai - visam šim pasākumam ir apakšā tik daudz asiņu, tik daudz elles smakas - un tu mani kaunini ? ...Tipiski čekas garā - tipiski ... nav šaubu!
 • 4
 • 1
No intervijas (Kas jauns)
N
Leģendārais krievu bards Rozenbaums: "Krievijai jānožēlo Baltijas valstu okupācija!" Uz žurnālista jautājumu, vai Krievijai vajadzētu atvainoties par kaut kādu savu rīcību, viņš atbildēja: „Viennozīmīgi. Protams, mēs esam Igaunijas, Latvijas un Lietuvas okupanti. Tāds bija laiks. Un tā notika. Bet tagad vajag atvainoties un to nožēlot. Tas ir cilvēku spēkos lūgt piedošanu. Tas nav nekas briesmīgs. Valdības vīri uzvedas kā no pagājušā gadsimta, valsts līmenī šo jautājumu vajadzētu slēgt un atvainoties”.
 • 2
 • 1
Vārds
V
Novirzīt uzmanību no mūsdienu realitātes, kaut vai no tā, kas notiek Rīgā, un uzbrukt konkrētiem dzejniekiem, kas zem zemes bez pierādījumiem, tas ir noziegums. Pierādījumus galdā, cik nodevību katrs konkrēti veicis, ja nav iespējams pierādīt, tad nevajag virināt muti velti. Lasīju I.Lāča interviju un ticu, ka viņš nenodeva, bet apstākļi viņam un izvēles bija ne pa jokam. Cik viegli visus portālus piebļaut. Skaisle ir pakļāvusies Saskaņas un GKR politikai, samierinājusies ar to, ko dara N.Ušakovs un A.Ameriks, kā arī viņas iemīļotā A.Cimdiņa. Politikai, kura atklāti slēdz līgumus ar Vienoto Krieviju. Ar ko šī pakļaušanās ir labāka par okupācijas laika pakļaušanos? Samierināties ar to, kas notiek 9.maijā, ar to, ka divvalodības referendums Latvijā bija, Vai tā nav pakļaušanās?
 • 1
 • 4
Zuzanna Skaislei
Z
Nē, es neuzskatu, ka Tu kurini naidu. Jo lai nodarbotos ar kaut ko tādu, ir jābūt publiskai iespējai un autoritātei kūdīt tautu. Bet ko redzu es, ir tas, ka Tu dzīvo Latvijā un esi nonākusi masu saziņas un citādu trauksmes cēlāju varā, jo pēdējā laikā vàrds bēglis tiek muļļāts pa muti kā karsts kartupelis. Bet cik tad to musulmaņu bēgļu Latvijā ir? Tiešām Latvija un latviešu tauta ir tik vārīgi un nestabili veidojumi, ka netiks galā ar pāris simtiem musulmaņu bēgļu?
Cik
C
ārzemju esi izbraukājusi? Neesi nabadze, diezgan daudz esi atklājusi, ka pietiekami nodrošināta esi.
 • 1
 • 4
Skaisle
S
ai, beidz tacu tēlot - skaties, kā risinās situācija Latvijā Es varētu iekopēt linkus, bet ne ma laika, ne tik liela inerese, bet 1. Latvijas valsij nav naudas elementārām zālēm, kuras izsniet vēža slimiekiem . Piemēram, pēc olnīcas vēža apstarošanas vēdera dobumā ārsts sievietei ievada tādas zāles, kuras ir speciāli jāsagatvo un jāievada ar īpašu aparatūru. Pasaulē un tepat Iaunijā šī metode ir izglābusi miljoniem cilvēku, Latvijā am nav zāles - toties MK noteikumi nosaka, ka bēgļi - musulmaņi visus izmeklējumus, ārstēšanu, medikametus saņem par brīvu. Sarkanā Krusta pāstāvji saka, ka visiem bēgļiem, kuri ieradās Latvijā tika atrasti dzivokļi un darbs, bet nevienu neapmierināja ne dzivoklis, ne darbs. Tagad Kučinska valdība gatavo jaunus MK noteikumus, ka paredz, ka bēgļiem būs lepni skaisti dzivokļi - par pusvelti, tik lieli pabalsti, ka vini - bēgļi - augstsirdīgi piecietīs to, ka nav iespējams strādāt. Es nevaru saņemt holteru sirdij, pameģini Rīgā ar norīkojumu dabūt kompjūtertomogrāfijas izmeklējumus , salīdzini rēķinus - NĪN man ir paaugstināmies tieši 10 x, elektrību veselu gadu maksāju tieši 50 x vairāk, rudenī celšot atkal cenas. Apsaimniekošanas rēķini palilinājās par 21% - pretī saņemot o pašu bezatbildību un bardaku likumos, kas jau ir visu laiku ... Tad par kādu bēgļu uzturēšanu var būt runa, ja tas notiek uz mana rēķina - un nevis vienkārši pasliktinot manu dzives kvalitāti, bet tieši un konkrēti apdraudot manu eksistenci . Bēgļi milzu naudas cilvēktirgotājiem nemaksāja par to , lai te Latvijā kļūtu par tādiem pašiem nabagiem kā jau esošie Latvijas 40 % sabiedribas
 • 5
 • 3
Skaisle
S
Zuzanna - manā vērtējumā būtu jābūt milzīgām protesta demonstrācijām - to arī perfketi parāda Velbeks -Hermanis - tie protesti notiek , bet tam jau vairs nav nekāda nozīme - jo demokrātija - tautas vara ir tikai uz papīra vai tā ir tikai butaforija - ilūzija - sauc kā to gribi - viss jau ir izlemts šaurā ļaužu lociņā. Vēl - zuzzaanna - tu manus tekstus par katru ccenu gribi izsludināt par naida kurināšanu - un tas ir tik absurdi un tā devalvē jebkā jēgu, ka esmu sapratusi - tā ir šīs ANO un oligarhu organizētās cilvēktirdzniecības un islamizācijas būtība, ja gribi - uzdevums. Pēdējo gadu laikā - cik nav asiņaini absurdi noziegumi allaha vārdā - neviens neiedrošinās publiski teikt , ka tā ir musulmaņu Dieva zaimošana - viņa padarīšana par asiņu upuru pieprasītāju - bailes, naidu, dusmas sēj tie, kas atnākuši uz Eiropu nevis pēc miera, bet pēc pabalstiem - kuri sēž Kalē ostā - kā pie paradīzes vārtiem - Uzraksti - cik paaudzēs Beļģijā ir bezdarbnieku ģimenes - kuri dzīvo mājās, brauc ar labiem auto, ceļo pa pasauli un tas viss - nestrādājot - bet tikai saņemo pabalstus Kā tu domā, kā es jūtos, ka katru dienu strādājot es esmu spiesta taupīt naudu un pedikīrus, manikīrus knibināt pati, kamēr bēgļu sievietes fotogrāfējas salonos sakoptas un apkoptas - un tad vīri izkārto braucienus uz lielo pabalstu zemēm un šie aizlaižas un mūs - latviešus - vaino necilvēcībā pret bēgļiem Tā - kā - negrasos te gari rakstīt - bet - Latvijas valsts un jo īpaši latviešu tauta ir starptautiski organizētas islamizācijas apdraudēta Rūpnieciba mums ir likvidēta, tagad vēl piebeigs piena ražošanas nozari un tad vara cels nodokļus musulmaniem maksās ES pabalstus , mums paziņos, ka nav ko naidu kurināt Tāpēc es esmu pret imigrantu uzņemšanu , pret kaut vienu musulmani, kurš saņem kaut vienu centu no maniem nodokļiem - man viņi nav bēgļi , bet tikai un vienīgi drosmīi un uzņēmīgi cilvēki, kuri meklē labākus dzīves apstākļus izmantojot radušo situāciju
starp citu
s
Nezinu, vai naida kurinātāja, bet pļāpīga muļķe gan.
 • 1
 • 2
Kā es jūtos
K
kad manā pagalmā treniņbiksēs uz pensionāru soliņiem katru vakaru pa logu jāraugās, kā no 2litru pudelēm sūc alus suslu un vēl stiprākus dzērienus. Kā es jūtos, kad Saskaņa un N.Ušakovs noslēguši līgumu ar Vienoto Krieviju? Ja daudzdzīvokļu māju pagalmā latviešu valodu nedzird?
 • 1
 • 0
Zuzanna
Z
Skaisle, man grūti izsekot Jūsu domai. Par kādu Latvijas islamizāciju var būt runa, ja no atvestajiem bēgļiem palikuši divi? Bet tracis sabiedrībā uzkurināts pamatīgs.
Skaisle
S
Nerri,nu dikti jau tev sāp Hermaņa ģēnijs....cilvēks vien esi,ko darīt... Tieši Hermanis ir režisors pašam spilgtākajam darbam par holokaustu Latvijā-izrāde Vectēvs. Tā vieta,kur latvietis uzmet plecos un aiznes uz mājām nošauto žīdu paklāju... Jābūt ģēnijam,lai to tā parādītu un Hermanus ir. Labi-turies,būs jau labi.
Ja kas,
J
Vilis Daudziņš parādīja, kā un cik viņš pie vectēva strādāja, Hermanis mazliet rāmi apkārt aplika, iekļaujot savas veiksmes stāstos kārtējo JRT aktiera pašaizliedzīgo un cēlo veikumu.
 • 3
 • 2
Skaisle
S
Nerri,respektēju Tavu viedokli,bet nepiekrītu ne par mata tiesu. Es esmu tik lielā sajūsmā,kaut vai par tēmas aktualitāti,viss niegu ciet vairs nevaru
Skaisle
S
Mani nosauca par žīdu šāvēju,jo esmu pret islamizāciju un tam ir gan nozīme,ka velkomisti manipulē ar tādiem jēdzieniem. Biju Ņujorkā un tur es pavisam tieši un konkrēti sapratu,ko mēs kā zeme un tauta esam zaudējuši ebrejiem aizbraucot no Latvijas. Tāpat ,pavasarī braucu cauri vairākiem muižu centriem un manī bija tāda smeldze par vācbaltiešiem. Bet - problēma jau ir tā,ka islamizācijas mērķis ir vājināt un sašķelt Eiropu. Par kādu humānismu te runā velkomisti,ja latviešu bērnys tirgo uz ārzemēm ka lopus...musulmaņiem nauda iznāk ,latviešiem nē...tas ir tas drausmīgais
Skaisle
S
nerri , nu ik dikti sāp tas Hermanis, ka tu pat nelasi, ko es rakstu Izrāde par hasīdiem bija izcila, savukārt, par žīdu šaušanu - pārmaiņas pēc uzraksti - cik latvieši , cik žīdu izglāba - kāpēc u man 3x raksti , cik Latvijā židi tika nošauti - es esmu vēsturniece, es biju Ebreu muzejā Rīgā, kad to tikko sāka veiodot Vestermanis un es šogad maijā biju tur un noklausījos vienkarsi izcilu ekskursiju Kad tu tur esi bijis? Tu izrādi Vectēvs esi redzējis?Jeb tikai sēdi un sāc grauzt nagus katru reizi, kā izlasi , ko labu atkal Hermanis ir sasniedzis?
 • 4
 • 3
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Atkārtoju: "žīdu šaušana" nav gluži tas pats, kas bailes no islamizācijas! Tā ir liela bezkaunība "žīdu šaušanu" frivoli pielīdzināt visam kam, kas tikai ienāk prātā. "Žīdu šaušanās" tika iznīcināti 85 tūkstoši LV iedzīvotāju. Latvija vēl līdz šai dienai NAV ATKOPUSIES no ši zaudējuma. Un iespējams - nekad arī neatkopsies.
 • 4
 • 4
Skaisle
S
Naida kurināšanas pārmetumus es uztveru kā sorosa un viņam.līdzīgo oligarhu apmaksātu kampaņu. Tikko noskatījos scobel tv raidījumu Ir ieliku linku-tur ir minēti fakti,ka 61 % vāciešu uzskata,ka islams ir naidīga,draudīga reliģija -ja to apgalvotu es,nevis vācu valdības pasūtīta pētījuma rezultāti -mani sauktu par naida kurinātāju,vāciešiem to nepārmet. Bet katru dienu var lasīt par musulmaņu noziegumiem un tas manas bailes un noliegumu tikai pavairo Bet stāsts nav par to,stāsts ir par geniāliem -rakstnieku un režisoru-tik spilgtai un tik aktuālai ir jābūt mākslai
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
"Ģeniālais" Alvis ir ģeniāls konjukntūrists. Un - ģeniāls latvietis. Kura reliģija viņam liekas dotajā momentā izdevīga, par to arī, kā viņš saka, "rodas interese." Ar hasīdiem gan tā kā iekrita, jo nerada atbalsi ebreju vidū. Ilfs un Petrovs arī nepadevās. Tagad kārta islāmam. Nu, islāms ir ciets rieksts. Tur ar godkārību un lecību vien nepietiek.
 • 4
 • 4
Skaisle
S
Tu Zuzanna nesaprati. Velbeks un Hermanis ģeniāli parāda,kā notiek pakļaušana ,konkrētajā gadījumā tā ir pakļaušana islāmam,bet tikpat labi tā var būt pakļaušana multikulturālismam,kad tavi jautajumi par bailēm no islamizācijas tiek pielīdzināti žīdu šaušanai Tikko VVējš rakstīja,ka kolaborācijā vainīgie bija mazie pelēkie cīvēciņi,bet Velbeks -Hermanis izcili parāda,ka jebkura vara sāk ar inteliģences pakļaušanu-vai tie ir nacisti,vai komunisti vai nultikulturālisti vai islāmisti Islāms un viņu kultūra man nav pieņemami, sieviešu puelīdzināšana mājdzīvniekiem,seju slēpšana,netiešā runa utt. utjprj.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Un - atļaušos aizrādīt - "žīdu šaušana" nav gluži tas pats, kas bailes no islamizācijas! Tā ir liela bezkaunība "žīdu šaušanu" frivoli pielīdzināt visam kam, kas tikai ienāk prātā. "Žīdu šaušanās" tika iznīcināti 85 tūkstoši LV iedzīvotāju. Latvija vēl līdz šai dienai NAV ATKOPUSIES no ši zaudējuma. Un iespējams - nekad arī neatkopsies.
 • 5
 • 3
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Bet varbūt - ja Velbeks un Hermanis ir ģeniāli - tad viņi parāda, kā notika pakļaušanās 1939.-ajā gadā, kad Latvijas valdība izvēlējās pakļauties Krievijas valdībai? Vai varbūt - par to runāt nav politkorekti?
 • 4
 • 3
Zuzanna Skaislei
Z
Paldies par iespaidiem! 1940. gada okupācijas tēma būs aktuāla līdz brīdim, kamēr komunisma noziegumi nebūs nosodīti tādā pašā līmenī kā nacionālsociālisma. Taču, vai pēc Jūsu domām, "slikto" zēnu lomā būtu jāliek kādas pavisam konkrētas relliģijas pārstāvji, tādā veidā apzināti vai neapzināti kurinot pret viņiem naidu un neiecietību? Vai tad mākslas loma nav pasniegt to pašu okupācijas ideju abstraktā formā, nevis izmantojot par spēļmantiņām citas, pasaulē plaši izplatītas reliģijas pārstāvjus? Manuprāt, Hermanis pievienojies Trumpam un citiem "modernajiem" konservatīvajiem spēkiem, kuru viena no raksturīgākajām iezīmēm ir islamofobija.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Pirmkārt, ja par "okupāciju," tad 26,000 (26 tūkstoši) Krievijas karavīru ienāca Latvijā jau 1939.-ajā gadā plus vēl karakuģis Kirovs noenkurojās Liepājas ostā - AR TOREIZĒJĀS LATVIJAS VALDĪBAS SVĒTĪBU ar Krieviju noslēgtā savstarpējās aizsardzības un neuzbrukšanas līguma ietvaros!!! Karakuģis Kirovs no Liepājas ostas devās karot somiem, kuri to izsita no ierindas, bruņojušies burtiski lokiem un bultām, milnām, šķēpiem un arbaletiem, pārvietojoties uz slēpēm un nomaskējušies ar baltiem palagiem, nevis lai padotos, bet LAI NEATŠĶIRTOS NO SNIEGA!
 • 4
 • 3

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja