Laika ziņas
Šodien
Migla

Saruna ar Mihailu Barišņikovu. Dzimtā valoda

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
[email protected]
j
Šķiet, “Jaunais teaātris "ir atradis “pieskārienu” Rīgas talantiem mākslā. Tad kāpēc to – nerisināt? Man gribētos teātrī redzēt izrādi par Mihailu Tālu. Barišņikovs man atklāja skaidru pozīciju, kas man kā LR pilsonim un rīdziniekam ir pietiekami saprotama. Lai sokas “Miš” un pārējiem rīdziniekiem pasaulē! Ar cieņu, J.A.
Rīga baletā
R
pirmkārt var lepoties ar Māri Liepu, kurš bija viens no visizcilākajiem klasiskā baleta dejotājiem PSRS un pasaulē, ja ne pats visizcilākais. Otrkārt, ar Aleksandru Godunovu, arī Rīgas baletaskolas audzēkni. Latvija var lepoties ar Jāni Zāberu, kurs gan agri nomira, bet bija spilgtāks mākslinieks nekā Pavaroti. Beet Barišņikovu es nicinu,m ne prātā ne nāk ar tādu šeftmani lepoties.
 • 5
 • 2
[email protected]
j
1981.g. stažējos ASV, kur universitātē. Profesors jūsmoja par Rīgas "Barišņikovu". Mākslinieks ir "atklāts". Malacis! Tā - turpināt! Novēlu Rīgai vairāk "barišņikovus". "tālus" un "canderus" - lai Barišņikovam un Rīgai - sokas! J.A.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Pievienojos "Barišņikovs bija" ikvienam vārdam ar piebildi par Nurejevu: arī viņš varēja izcelties ASV, kur baletā vēl valdīja baletdejotāju "sieviešķīgais" tips. PSRS valdīja Vladimirs Vasiļjevs, Māris Liepa ar vīrišķīgu atlētismu un, protams, arī Godunovs, kurš, kā zināms aizgāja pašnāvībā - vai nu tāpēc, ka Miša Barišņikovs viņu atlaida, nevaru apgalvot, bet uz laika skālas šie notikumi kaut kā sakrīt... Un Barišņikovs amerikāniskajā sevis pārdot spēšanas atmosfērā bija kā zivs ūdenī. Un to, ka viņš sev apkārt nekad nav cietis par sevi spējīgākus vīriešus un pratis izmantot sievietes tādas kā Tvaila Tārpa, Šērlija Makleina, Džesika Lange - nu, ko tur lai saka - pašas vainīgas!
 • 0
 • 0
Barišņikovs bija
B
viens no talantīgākajiem Kirova teātrī, tāpēc ka Lielais teātris savāca pie sevis visus labākos, bet Barišņikovam tas nespīdēja. Izņēmums bija Nurejevs, kuru nepaņēma tāpēc, ka šis pieprasīja milzīgu algu un luksus dfzīvokli, bet teātrim nebija rtiesību jaunajiem kaut ko tik ekstra dot. Tāplpēcarī Mišs aizmuka, jo PSRS nekad nebūtu viens no labākajiem Amerikā, kur balets daudz zemākā līmenī nekā PSRS - cita lieta. Plus biznesa iespējas. Mišs ievērojami talantīgāks biznesmenis nekā mākslinieks. Pirms aizmukšanas, lai novērstu aizdomas, viņš pat saderinājās ar vienu jaunu baletdejotāju. Kad līgavainis auizmuka, nabadzīte 10 gadus bija melnajā sarakstā, viņāi neļāva doties viesizrādēs uz ārzemēm. Mišs, protams, zināja, ka viņa pieviltajai būs lielas problēmas, bet viņam gribējās nodrošināties. te parādās Miša plēsoņas daba, ka labi noderēja biznesā. Mišs šausmīgi negribēja, ka godunovs paliek ASV, gribēja kādreizējo draugu atrunāt, jo Godunovs bija ievērojami pārāks - Lielā teātra premjers, pie pirmās izdevības atlaida viņu no sava teātra...
 • 5
 • 1
tulkots
t
Brodska dzeja par kritušiem karavīriem. Kas par to, ka uzvaras mēs nezinajām., Kas par to, ka mājās neatgriezāmies?
To
T
šis uzrakstīja par sevi. No mājām aizmuka, uzvarasa nemaz nevarēja zināt, jo karojis nebija:)))
 • 3
 • 0
ole
o
Manuprāt, laba intervija Latvju Tekstos ar Hermani. Labāka par šo.
ruksis
r
Barišņikovs: Es esmu amerikānis. Pūķins: Es esmu pērtiķis.
Ruksis nemāk atršķirt cilvēku no pē
R
Hm, man liekas, ka naturālie rukši pat to var.
 • 9
 • 1
ivars graudums
i
Latvieshi cieniis visas pasaules valodas, ja taas nesmacees latvieshu valodu. Tas noziimee, ka izgliitiibai muusu valstii jaanotiek latvieshu valodaa. Citaadi te nekaada haroshaja pagoda nekad nebuus!
Par tēmu varētu?
P
Komentārs
 • 10
 • 2
esi labs
e
Es domāju, ka esmu labs. Viņš pavēsta kaut ko tik vienkāršu – divi vārdi pārvēršas par kaut ko svarīgu un vajadzīgu. Tā ir dzīves koncepcija, kurā izpaužas attieksme pret cilvēkiem un visu pārējo. Pat par visnepatīkamākajiem cilvēkiem viņš nekad neteica neko sliktu, ja nu tikai: "Ak, zellis!" Zemāk viņš nenolaidās. Josifa vārdi – "esi labs" – ir iekrituši man atmiņā. Tie nenozīmē, ka tev jākļūst par mesiju un jāiet palīdzēt cilvēkiem dzīvot, šie vārdi ir nozīmīgi tev pašam...
to esi labs: esi saprātīgs!
t
Ko, tad, ja sagribas, var kļūt par mesiju? D D D Pseidofilozofiska pļāpāšana.
 • 8
 • 3
Cik maksā
C
Vašingtonas troļļiem, laikam jau kapeikas, ja viņi lien pie rakstiem par kultūru.
Mēs ar Alvi
M
Zāle nav smieklīga, tāda tā ir pataisīta, ja kādam tā šķiet. Tikpat smieklīgs ir premjers ar ambīcijām un visa šī pliekanā dēka JRT, kas nav p[at attaisnojuma, ja būtu nesusi materiālu izlīdzinājumu. Mums katram ir savs skata punkts, atkarībā no vēstures zināšanām, cieņas pret notikumiem vēsturē. Pārējie var iet pa*irst. Mēs nevaram un ļoti ilgi neteiksim savu vārdu valstī,kur darbosies svojaki. Trokšņotāji zina savu vietu, tas labi, sunim kauls arī jāpelna. Veltīgi žēlot neatgriežamā, NN būtum pielicis kādu pievienoto vērtību šim kārtējam pārklačojumam. Patiesībā mākslas laukā arī maz kas vērtīgs notiek, viduvējību šūmētāji cenšas. Priecīgi ir rīti, kas mūs sagaida ar sauli, tad visas lapeles ciet un ārā pie dabas!
Zāļu vecis
Z
vai būs ieņēmis uz krūti riktīgi? Dzejot sācis, ko neteiksi. DDD
 • 3
 • 0
kam kas
k
Uzskatu: Naumans bija teātra degradācijas ideologs. Kam patīk teātra degradācija, parasti patīk naumans. Kam teātra degradācija nepatīk, tam naumana raksti pārsvarā riebjas. Jerohs ir pilnīgi bezcerīgs variants. Ja cilvēks ir gudrs, viņš var iemācīties to, ko neprot. Ja dumjš, tad bēdīgi
 • 9
 • 0
Nevis emocionalitāti, bet paštaisnī
N
iemācies lasīt!
 • 8
 • 0
Marī
M
Smieklīga, demokrātiska zāle nav nievājoši teikts, kā kādam izbailēs šķiet. Un vispār nekas nav nievājoši teikts. Bet kāpēc tik daudz nievu komentāros, nesaprotu. Teātriem vienmēr pārmet, ka budžeta naudu tērē, bet Barišņikovam pat to nevarētu pārmest, kam viņam Latvijas budžeta nauda? Un pārmest NN emocionalitāti, ja tieši emocionalitātes dēļ viņa kritikas bija tik populāras, arī ir visai dīvaini.
 • 6
 • 10
diemžēl
d
bija nopietni trūkumi arī N teātra kritikās, ieskaitot pat niecības atbalstīšanu. Viņa lielākais pluss bija tas, ka viņam nevajadzēja baidīties. Līdz ar to viņš izcēlās uz citu fona.Bet tādēļ jo kliedzošāka ir viņa nepatiesība, savējos stutējot. Kas Jegoram ir no N? Pagaidām neredzu neko citu kā tikai neobjektivitāti. Bet līmenis šausmīgi zems. Šausmīgi.
 • 8
 • 3
Zāļu Vecis
Z
STULBI ir izteikt akmens viedokļus, stulbi klusēt un blenzt tāpt. Smalkjūtība un izpratne par lietām, parādībām, sekām būtu pārlūkojama, ja varētu, paralēlās pasaulēs. Nav tiesību skaļi pasacīt ,ko JRT nozīmēja Normunds, tāpat, lai piedod manas aizdomas, ka Normunds jūtās dziļi iztukšots, necienīgs pats savā priekšā, savas apjausmas priekšā, kam iespējams BŪT, kaut cik tuvoties, pa zemi un debesīm staigājot. Cūkcepure esmu, pa ko nesamaksājis jau nepalikšu, bet ļo-ti gribētu zināt, ko domāja Normunds , redzēdams nogruvumu, no kura apakaļ ņikudiš, un, ko juta sirds dziļumos. Vai tikai nebūs leģenda, kārtējais Normundam vien piestāvošais joks, ka viņa pelni izkaisīti Venēcijas kanālā ( kinofestivāla laikā), kas vētīja, to ne... Kā piešķirt mūsu sīko dvēseļu purvaāos Normunda fondam, lai tur spīgot- spīganas, prauli, nezināmas dabas parādības, lai, kamēr mūsu Tēvzemei izredzes, ne Voss, ne Kirhenšteins, ne Susaņins, ne vangas, ne džūnas kāju nespertu... Stāv pāris nesperami soļi priekšā, mazliet pesismisma, kam esmu devis loģikas apzīmējumu, ne Veļu laika tuvums vainīgs, ne apkārtējā nevīžība, nesmalkjūtība, saņemšanās trūkums, niecības apziņa. Caur vakara krēslu, caur miglām rēnām Mēs aizejam un pamazām kļūstam par ēnam... Mēs aizejam un neviens vairs mūs neredz vaigā, tikai paliek nojausma, ka kāds kaut kur garām staigā... ( I.Z.) Kaut kā trūkst un smeldz- kāda mieta, pie kā pieķerties, atbalstīties, stiprināties, noturēties... Vai tad ar dzīt zemē iekš, lai izput... Vēls sveiciens Nerrim ko šis tik luistīgs zīmējas?), Paulas-Jēger spocīgajam, iekarsīgajai Skaislei ( bez sexīgas naksniņas, skaudība nenovēl), Marī ( visnoslēpumainajai dāmai) u.c. stigras gribas turētājiem. Vīri šorei pa priekšu, lai elkoņus protas padot. Tāpat n.b. PSRS.t.sk.m. vajadzētu aktivizēties. Un vispār, lai būtu jēga rakstīt un vēlēšanās palasīt, kaut komentāru veidā, kaut KDi par spīti. Tai lapelai stingri j;āsaņemas un jābū ne tikai pasūtamai , bet nopērkamai atseviķi. :) :( Tā un šiten tā.
 • 3
 • 9
Zāļu Vecis
Z
Normunds Naumanis bija DAUDZVEIDIS. Savdabīgu jūtu dēļ nepatiess vērtējumos. Jūs NN iekšā esat bijuši. Viņa pēdējās uzslavas draugam ir godprātības un nāves kliedziena sajaukums. NN varēja būt aizskarošs, netaisns, pa baram brēcoš(reti), maigs,, kautrs, kad par niknu sastrādājies, godīgs melis- viss, tikai ne uz vistu kūts laktas. Radzobes varētu augt, Spīdolas bardzība, netaisnība, histērija būtu, maiguma maz. Valda Čaklare daudz vēl varētu, līdz šim nenojaustā atklātos. Jegors Jerohomovočs BŪS! Iemācīsies Pazemīgs būt. Pauaugstināsies un pratīs pazemojumu pārkost. Pagaidām vienīgais, ko atļaujos paredzēt tuvumā Noemonadam Naumanim esam. Atis būs sīksts melna darba darītājs sava arodā izkopšanā. MĒS visi katru dienu izsakām vērtējumus- cildinošus, noniecvinošus, bet zinām mazumiņu. Silvija bruņiniece, arhivāre, nenogurstoša, mērķtiecīga. Jābeidz ar labu- Silvijai vēlu, lai glītums, šarms, pievilcība ārēji un iekšēji biežāk uzzaigotu. Janu pasaul' s gals nav tālu, nav taču kam taupīt. Taisni vai ķēms palieku, neviemnu neesmu gaidījis tā aizbraucam. Gatavā erotika!:)
 • 4
 • 8
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nu, nu. NN bija savi trūkumi, kuri reizēm attiecās arī uz viņa teātra kritikām! Zīlēt par to, kā NN būtu reaģējis uz šo izrādi, var divās versijās: 1) viņš būtu tikpat nekritiski un lišķīgi to SLAVĒJIS kā viņa kolēģes; vai 2) būtu mēģinājis analizēt ar VĒSU PRĀTU, oponējot kolēģēm.
 • 10
 • 2
pekritējam
p
NN, protams, bija savi trūkumi, bet tas neattiecās uz viņa teātra kritikām. Tas mums ir neatsverams zaudējums. Vai tad nav jūtams?
 • 1
 • 8
Visam pekrītu, atskaitot to par NN.
V
NN tagad pataisa par mītu, nerunājot par viņa trūkumierm (kritiķa trūkumiem), kuri bija ļoti būtiski
 • 11
 • 2
.
.
okupants.
Profesionāluu argumentu nav
P
Tāpēc atgremo politiskas klišejas, turklāt drausmīgi zemā līmenī.
 • 7
 • 2
Vārds
V
Nezin vai te kāds domā, ka Barišņikovs būtu liekams vienā rangā ar Liepu? LOL Nejauc Mākslu ar politiku !
 • 5
 • 1
Vārds
V
U ir tramvaja galapunkts
 • 2
 • 7
Vienam
V
"augsti civilizēts arguments": nosaukt oponentu par idiotu:))) Nezin vai te kāds domā, ka Barišņikovs būtu liekams vienā rangā ar Liepu? Gribētos dzirdēt profesionālus argumentus, nevis lamas. D
 • 10
 • 1
to @
t
Las ir U? Ufo?
 • 8
 • 2
@.
@
U idiots
 • 0
 • 9
Pirmkārt, politka viss ir jums
P
Tāpēc apgalvot, ka tā ir krieviem, ir liekulīgi un smieklīgi. Nez kā gadījās, laikam biju neuz,manīgs, varat izlasīt manu atbild augstāk Katrā tautā ir cilvēki, kuriem jebkuru mākslu vajag iemīcīt politikas zampā, ka tādi ir starp latviski rakstošiem, to redzam pēc jūsu, atvainojiet, pliekanajiem komentiem.
 • 10
 • 3
krievijas apokalipse
k
teroristiskaas krievijas ietkmes agenti(tatad teroristi)drizuma humani,civilizeti un TIESISKI tiks neintralizeti ar kontrolshavieniem pauri,un to veiks NATO specialo uzdevumu vienibas ikviena pasaules mala,ari LV?
 • 2
 • 9
to Vārds
t
Krieviem viss bija un ir politika! Tas ir viņu piedāvājums pasaulei, tāpēc tie vārdi " nevajag jaukt mākslu ar politiku" skan visai liekulīgi un smieklīgi.
 • 6
 • 11
Vārds
V
Newvahag jaukt mākslu ar politiku, tĀ DARĪJA komunisti, tagad - Rinkevičs, Vējonis un rusofobie komentētāji
 • 11
 • 7
Vārds
V
lai nofilmējas un iznes pasaulē filmu par deportācijām tikai tad TICĒSIM ka mūsējais
 • 4
 • 12
Senais
S
Nez kāpēc šeit atkal šī intervija?
Interesanti gan, cik tas rusofobs
I
ir ataradis krievus - musulmaņus vai jūdaistus? Ja neskaita tos ebrejus, kuri uzdevušies par krieviem...
 • 10
 • 0
to senais
t
Par interviju pilnīgi jāpiekrīt. Bet par to politiku, cik redzams, bija atbilde rusofobam zemāk. Kļūdas dēļ acīmredzot trāpījās šeit.
 • 8
 • 2
Senais
S
Pirmkārt, politika viss ir jums, ja Jūs man, tad varu paskaidrot, ka es nevis par politiku, vai ko citu, bet tikai par to, ka šī intervija, manuprāt, tiek pārāk ilgi "zelēta".
 • 1
 • 3
>Pirmkārt, politika viss ir jums
&
kas ir krievs un serbs,kuri vesturiski netika kristiti,bet kuri kluva par musulmaniem un judaistiem?kreiviski un serbiski runajoshi arabi un ebreji?
 • 0
 • 11
to to pirmkārt
t
Kā jūs varat apgalvot, ka man zināšanu nav? Jums varbūt nav:)))
 • 10
 • 1
to pirmkārt.....
t
Jūs būtu labāk paklusējis,jo Jums nav elementāras zināšanas akadēmiskajā klasiskajā dejā,lai vispār te kautko vērtētu!
 • 5
 • 8
Pirmkārt, politika viss ir jums
P
Tāpēc apgalvot, ka tā ir krieviem, ir liekulīgi un smieklīgi. Brodskis nebija krievs. Barišņikiovs oficiāli skaitījās krievs, bet... Ir cilvēki, kuriem visu vajag pataisīt par politiku, bet tyādi ir visās tautās, ka tādi ir starp latviski rakstošajiem, to mēs redzam pēc taviem un varbūt vēl kāda, pardon, nejēdzīgajiem komentiem. Neesmu Brodska fans, arī Barišņikovs nebija mans mīļākais dejotājs, meistars, jā, bet līdz Māra Liepas mākslinieciskajam līmenim viņam, manuprāt, ārkārtīgi tālu, arī godunovs man patīk daudz labāk, tomēr mākslu vērtēt pēŗc primitīvām mpolitiskajām mklišejām man neļauj pašcieņa. Jums tā laikam ir tā atrofējusies, ka atļauj visu.
 • 15
 • 3
to senais, atvainojiet
t
Pierakstītājam, protams, lūdzu atvainot mani par paviršo drukāšanu
 • 11
 • 3
to senais
t
Pierkastītājam vajag piepelnīties, komentētājiem vajag pagānīties. viss ir vienkārši.
 • 13
 • 2
Vārds
V
lai izsinglotu ārā agresīvos komentātorus ?
 • 3
 • 2
tieshi ta
t
krievijas teroristi savai zveriskajai agresijai izmisigi censhas atrast civilizeetu imidzhu
 • 7
 • 15
ruski mir propaganda ir terorisms?
r
ddd
zvirbulēns
z
Apbrīnojami tukša intervija, pilnīgs tukšums, un tas pārsteidz, liek secināt: Barašņikov, Tu neesi labs!
 • 10
 • 5
loti svarigi ir identificet sarkanr
l
smagiem noziegumiem pret civleci nav noilguma,un LV okupacija,kolonizacija un rusifikacija ir ipashi smags noziegums pret latvieshu tautu?tie latviehsi,kuri varmacigi tika piespiesti karot psrs teroristu armijas rindas ir pelnijushi milizigu kompensaciju no agresorvalsts krievijas,par komunistiskaa periodaa veiktajiem noziegumiem?
 • 13
 • 10

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja