Laika ziņas
Šodien
Migla

Izstāde Ceļā. V doroge. On the Road

Izstāde Ceļā. On the Road. V Doroge - ceļojuma tērpi, dokumenti un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas (Krievija) muzeja un Ventspils muzeja krājuma, 19. gs. beigas - 20. gs. sākums.

Izstāde, kuras pamatu veido Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas eksponāti, veltīta 115. gadadienai kopš Maskavas - Ventspils - Ribinskas dzelzceļa līnijas atklāšanas 1904. gadā. Dzelzceļa līnija tika izbūvēta, lai veidotu Ventspils ostu par modernu Krievijas lauksaimniecības produktu eksporta vietu. Uzplaukuma periods gan bija ļoti īss, tikai desmit gadi - līdz Pirmajam pasaules karam.

Izstādē eksponēti vairāk nekā 50 ceļojuma tērpi no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, kā arī bagātīgs daudzums īpašu ceļojuma aksesuāru. Senākais izstādē redzamais ceļojuma tērps ir no 1870. gada – tā ir vilnas auduma ketaveja, bet jaunākais - tērps pastaigām pludmalē ar zīda auklu apdari no 1916. gada.

Izstādi bagātina arī Ventspils muzeja krājuma priekšmeti – ceļojuma somas un sakvojāži, kā arī vizuāli informatīvais materiāls – Ventspils dzelzceļa stacijas attēli un ceļojuma dokumenti. Vizuāli informatīvo sadaļu papildina materiāli no Ribinskas muzeja (Krievija). Izstādes
ievadu veido virtuāla mūsdienu ceļotāja dienasgrāmata, kas tapusi 2018.gada augustā, pārvarot attālumu no Ventspils līdz Ribinskai.

Kur?

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Kad?

23. jūlijs, 2019 – 20. oktobris, 2019

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja