Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstāde Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks

13. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta izstāde Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks.

Vērtībām un to nozīmei ir mainīgs raksturs, bieži vien attiecīgā laikmeta izcilības tiek novērtētas nevis to radīšanas laikā, bet daudz vēlāk. Mūsdienās vērtību vērtēšana nereti notiek like un dislike līmenī – simboli, kuru nozīme kopš Senās Romas gladiatoru cīņām arī mainījusies. Līdzību varam saskatīt tikai filozofiskajā aspektā, kas liek aizdomāties par izklaides vienu no sastāvdaļām – vērtējumu. Arī mākslā uzskati par vērtīgs/nevērtīgs mainās, atbilstoši laikmetam, varas lēmumiem, stilistiskajai ievirzei vai aktuālajām tēmām. Mākslas dienas Latvijā, kas aizsākušās 1959. gadā, ir atskaites punkts, lai varētu aptvert gandrīz 60 gadu garumā mākslas attīstību, nozīmi un to, kas māksliniekam un sabiedrībai šķiet vērtīgs vai interesants.

Biedrība Latvijas Mākslinieku savienība, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, vēlas izcelt un atzīmēt mākslas festivāla Mākslas dienas nozīmību Latvijas kultūrtelpā gan pagātnes kontekstā, gan mūsdienās. Kopš saviem pirmsākumiem Mākslas dienas, kas no gada gadā pilnveidojās, attīstījās un aptvēra visdažādākos iedzīvotāju slāņus, deva ieguldījumu tautas apziņas stimulēšanā un kopības izjūtas stiprināšanā, uz mākslas svētku fona radās latviskās vienotības izpausmes un pirmie brīvdomības iedīgļi.

Veidojot izstādi Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks, Latvijas Mākslinieku savienība aicinājusi māksliniekus domāt par mūsdienu vērtībām un šī gada Mākslas dienas ekspozīciju veltīt Latvijas valsts simtgadei. Izstādē piedalīsies profesionāli mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi. Nozīmīgi ir akcentēt, ka šī ir Latvijas Mākslinieku savienības ikgadēja izstāde, kurā profesionālu meistaru (Skaidrīte Cihovska, Gunārs Krollis, Leo Preiss u.c.) darbiem līdzās redzams arī jauno mākslinieku sniegums. Ekspozīciju veidos glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbi, kurus piedāvās vairāk kā 50 autori.

Izstādes rīkotāji atklāšanas laikā paziņos autoru, kurš, izvērtējot māksliniecisko sniegumu, kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2019./2020. gadā.

Kur?

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11. novembra krastmalā 35

Kad?

13. aprīlis, 2018 – 13. maijs, 2018

Pr. -Pk. 10 -17

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 183

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja