Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Jāņa Purcena personālizstāde Celiņš

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā no 19. maija līdz 17. jūnijam būs skatāma mākslinieka Jāņa Purcena personālizstāde Celiņš.

Izstādi Celiņš veidos divas gleznotāja Jāņa Purcena ekspozīcijas - LMS galerijas lielajā zālē izstādes apmeklētāji varēs apskatīt ekspozīciju Celiņš un LMS galerijas izstāžu zālē Medene iepazīt ekspozīciju Laka. Krāsa. Papīrītis.

Ekspozīcijā Celiņš redzamos darbus Jānis Purcens aizsāka radīt 2010. gadā un pabeidza 2017. gadā. Mākslas darbu krāsas un burti tuvina tos tai robežai, kur sastopas krāsaina grafika ar glezniecību. “Teksts atkārtojas – lapa beidzas, tas atsākas nākamajā. Ceļš vai celiņš var virzīties no punkta A uz punktu B, virzība telpā, tāpat kā rakstāmspalva virzās no rindiņas sākuma uz beigām, līdzīgi kā cilvēka dzīve virzās cauri laikam no viena punkta uz otru. Svarīgākais ir mirklis, kad māksla tiek aplūkota. Skatītājs un darbs. Mēs tagad skatāmies, un tas, ko redzam, ietekmē sajūtas un/vai domas,” ekspozīciju raksturo mākslinieks.

Otrajā izstādes daļā, ekspozīcijā Laka. Krāsa. Papīrītis gleznotājs piedāvā apskatīt darbus, kas tapuši laika posmā no 2009. līdz 2018. gadam un uzrāda mākslinieka meistarību un pārliecību, izmantojot un apvienojot dažādus materiālus - krāsu, papīru, stiklu un netradicionālus rastos priekšmetus. Jānis Purcens ir reliģiskās glezniecības pārstāvis. Raksturojot savus darbus viņš saka: “Ir cilvēki, kuri tūlīt gribēs jautāt: „Ko tad tie vēsta?”. To, ko nevar pastāstīt - Dievs ir. Sāls ir tajā, ka Viņš var radīt kosmosus veseliem dučiem, kāliem un vagoniem tikpat nepiespiesti un bez piepūles, kā sanāk tie papīriņi un krāsiņas trauciņos, un Viņš piedalās tajā kā šļakstās krāsa, vai dalās amēba.”

Mākslinieks Jānis Purcens beidzis Stikla izstrādājumu dizaina nodaļu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tag. PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) 1996. gadā. 2008. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā ieguvis Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā (diplomdarbs: Izstāde Paēdis, padzēris Nr. 2, Galerija Bastejs, vad. K. Zariņš, N. Brasliņš, J. Jurjāns).

Jānis Purcens ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 2012. gada. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada, rīkojis vairākas personālizstādes (Galerija Daugava, Rīga, 2015.g., Mākslas galerija MANS'S, Jēkabpils, 2017.g., Mūsdienu mākslas galerija, Līvāni, 2017.g., Siguldas pagasta Kultūras nams, Sigulda, 2018.g. u.c.) un piedalās dažādās grupu izstādēs. Veiksmīgi piedalījies atsevišķos konkursos, tajā skaitā 2017. gadā Latvijas Mākslinieku savienības izstādes Mākslas dienas 2017. Revolūcijai 100 žūrija piešķīrusi iespēju 2018. gadā rīkot personālizstādi LMS galerijā. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā un privātkolekcijās.

 

Kur?

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11. novembra krastmala 35

Kad?

19. maijs, 2018 – 17. jūnijs, 2018

Pr. -Pk. 10 -17

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 386

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cik ilgi var raudāt? Mūžīgi

Agrāk manu darbu dēvēja par grēksūdzes mākslu, visi uzsvēra, cik vaļsirdīga esmu. Pašlaik esmu tūkstoš reižu atklātāka nekā jebkad agrāk! Saruna ar laikmetīgās mākslas klasiķi Treisiju Eminu viņas ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja