Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pauļus Lileiķa fotogrāfiju izstāde Fotoamnestija 1988-1999

Sagaidot Lietuvas simtgadi, no 13. februāra līdz 11. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks eksponēta Pauļus Lileiķa fotogrāfiju izstāde Fotoamnestija 1988-1999. Fotogrāfa Pauļus Lileiķa zinātkāre un jauneklīgā nekaunība spēj radīt emocionālu un individualizētu vēsturisko notikumu dokumentējumu. Katrs no mums pagātnē atgriežas pa individuālu, iztēles sagrozītu atmiņu taku, tāpēc tik nozīmīgi šobrīd ir Pauļus Lileiķa centieni noķert tā laika kolektīvās pieredzes mirkļus.

Fotoizstāde ir atdzimstošās Lietuvas skatu, kas iemūžināti  no 1988. līdz 1999. gadam, inventarizācija. 50 darbi ir kā 50 lietas, kas fiksējušas Lietuvas notikumu attīstību un transformāciju no vienas politiskās sistēmas uz citu periodu. Pārskatījis savus arhīvus, Pauļus Lileiķis it kā pasludina amnestiju tā laika posma portretiem, notikumu acumirkļiem, attēliem. Viņa fotogrāfijas rāda īpašo lietuviešu tautas garu un daudzus politisko  sistēmu maiņas kontrastus.

Pauļus Lileiķis bija arī Atmodas notikumu vērotājs un dalībnieks, kurš prata īpašos mirkļus ne tikai atpazīt, bet arī piefiksēt jaunas īstenības zīmes. Viņa fotogrāfijas izraisa interesi ar necerētiem mākslinieciskiem, dokumentāliem, reportāžas fotogrāfijas savienojumiem. Viņa veidotajās Lietuvas Atmodas perioda fotogrāfijās pulsē spriegums un karnevāla enerģija, intensīva izdzīvošana un rūgts komiskums, strauji rakursi un emocionāls vērīgums.

 

Kur?

Rīgas Sv. Pētera baznīca, Reformācijas laukums 1

Kad?

13. februāris – 11. marts

Ot. -Se. 10 -18 Sv. 12 -18

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Teātrim ir jāpalīdz cilvēkiem dzīvot(2)

Mēs vēlamies piedāvāt jauniestudējumus, kas palīdz cilvēkiem dzīvot, nevis rāda tikai drūmu un depresīvu ieleju, – Jaunā Rīgas teātra jaunajai sezonai veltītajā preses konferencē sacīja tā mākslinie...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja