Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lielais Kristaps: Gada labākā filma - Melānijas hronika

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
"Melānijas hronikai" būtu pilnīgi pieticis ar vienu Lielo Kristapu - kā veicināšanas balvu par DŪŠU pieķerties vēsturiski svarīgam tematam! Bet nu tipiski latviskā pieeja un attieksme: ja filma par Sibīriju, tad tai, saprotiet jel, pēc defolta iešķiebj pekeles visās iespējamās kategorijās - pat, vai zināt, TĒRPU kategorijā - par vateņu, priekšautu un galvas lakatiņu dizainu!!! Filma diemžēl garlaicīga; mizanscēnas statiskas; no galvenās lomas tēlotājas arī, gribot negribot, es kā skatītājs gaidīt gaidīju to augstāko aktiermeistarības pilotāžu, kādu Kairišaprāt neaizsniegt NEVIENAI latvju aktrisei, - bet - nesagaidīju...
spekulācija
s
ar svētu tēmu, ar jūtu stāvokļiem, ilgi un dikti rādot ciešanu izpausmes seju tuvplānos, Timoteo vislaik vienāda ( sākot no brīža, kad vēl nekas nav noticis), vācieša ģenitāliju izrāde morgā a la Kairišs... protams, ka Ēķa pasaku filmas arī nekas laps nava.. Nu tad jau ar vienu balvu patioesi būtu gana,. bet tagad Kairišs kinoteātra klubbeņķi iešļūcies tvīkst, jo viņš patiesi domā, ka sasniedzis kalngalus. Kā aprobežotajā animācijas lentītē Zelta zirgs.
  • 7
  • 0
to vilšanās
t
Timoteo bija izcila, īsts atradums! Zariņas vieglās pajolītes tēls jau apnicis.
skatītāja
s
Ļoti laba filma - pavērsiens latvju kinovēsturē, salīdzinot ar Graubas primitīvo holivudisko skatījumu.Gan estētiski, gan emocionāli. Nevajag visu rādīt reālistiski, tas ir parastas sievietes skatījums un izjūtas uz notiekošo. Ar visām krāsām, vizuālO un skanisko noformējumu.Protams, protams, ja ķidātu kritiski, atrastu vainas. Bet, manuprāt, godīgs darbs, Paldies!
OO
O
Nebeidzu jūsmot par Timoteo. Par pašu filmu ne, lai gan tās rāmais plūdums, kas daudzus tracina, ir lielisks. Šī aktrise apbur.
vilšanās
v
Man gan nav skaidra režisora izvēle. Lai arī vizuāli interesanta un pievilcīga, tomēr kā aktrise viņa likās pabāla, it sevišķi, ja salīdzina ar Zariņu vai Broku. Nav skaidrs arī, kāpēc viņa netika dublēta, jo akcents retajās reizēs, kad viņa runāja latviešu valodā bija labi dzirdams. Un zīmīgi, ka vienīgā epizode ar izvērstiem galvenās aktrises dialogiem (ar slimo vācieti Sibīrijā) notika viņas dzimtajā vācu valodā. Iespējams, šāda izvēle ir dēļ Kairiša kārotajiem starptautiskajiem festivāliem, kur šī aktrise droši vien ir labāk pazīstama par mūsējām.
  • 17
  • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja