Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pats vainīgs

Pievienot komentāru

Komentēšanas iespēja Jums ir liegta.
Gaismas stars
G
Kaut kas traks! Kāds atļāvās nepiekrist pašas Lūsiņas viedoklim. Ko lai es tagad daru, ja man bija interesanti tajā izrādē? Man kaut kas jāpārskaita tiem, kuriem negāja pie sirds?
Buks
B
Visnotaļ pieļauju, ka nelāgā tendence sajūsmā pieņemt un cildināt jebkuru Latvijas simtgades mākslas produktu ir gluži vienkārši pretreakcija tendencei nogānīt absolūti visu jauno, kas nav domāts apēšanai.
Eh
E
Diemžēl mūsu mūzikas kritiķu vide ir tik sastāvējies dīķis, ka tā pozitīvo ietekmi sabiedrībā laikam gan jūt vienīgi viņi paši- slavē "savējos"- gadiem ilgi savu personīgo draugu lokā esošos uzvārdus vai arī tādus, kas ārzemēs dabūjuši kaut kādu atzinību, un nu tad jau arī latviešu kritiķiem jāprotas būt tik pat eiropeiskiem.Tas attiecas gan uz Znotiņu(no viņa vispār pārsvarā nāk tikai sliktas atraugas), gan uz augstprātīgo Lūsiņas kundzi, gan Silabriedi, kurš savā atzinumā par Dzenīša pirmo simfoniju bija tik eksaltētas un pārspīlētas sajūsmas pilns (šis darbs ne ar ko neatšķiras no citiem līdzīgiem savārstījumiem, kuros daļām ir doti ārkārtīgi nozīmīgi un pat pretenziozi nosaukumi, taču skaņā tas ir vienāds murgojums no pirmās līdz pēdējai notij). Kritikas vēstījums atstāja nešaubīgu pārliecību, ka Dzenīša darbs ir jāizbīda saulītē un varbūt jānominē kādai balvai, neskatoties uz to, ka pēc tā pirmatskaņojuma zālē bija stulbs klusums un, kad publika attapās,visai šķidri aplasi.
mg
m
Vienīgais kritiķis, kas pēdējos gados atļāvies neiet pret savu profesionalitāti un sirdsapziņu, ir Vilnis Vējš. Bet Lūsiņas kundze... kas slavināja aizgūtnēm "Valentīnu" Berlīnē, kas nebija nekas cits kā Berlīnes teātra noīrēšana vienam vakaram par valsts naudu, aizsedzoties ar Latvijas prezidentūras vīģes lapu? Kaut kā sajūsmu par šo izrādi varēja lasīt tikai Latvijā, Vācijā šis "unikālais kultūras notikums", kā mums to pasniedza, vispār palika nepamanīts. Kas sajūmsā spiedza par extrēmi dārgo, bet mākslinieciski vairāk nekā viduvēko "Dzimuši Rīgā" koncertu, ko? Tā gadījumā nebijāt jūs? Kas pēc pagājušajiem dziesmu svētkiem, kuru 6 stundas garais, samocītais noslēguma koncerts atstāja ne to labāko pēcgaršu, uzskatīja, ka svarīgāk par koncerta kritiku ir biedēt ar to, ka tie bija bezmaz pēdējie, mēs būsim nākamā Krima? Vēl kaut ko atsaukt atmiņā? Lūsiņas kundze, jums sen laiks nolikt spalvu un pievērsties kam citam. Ar kritiku lai nodarbojas tie, kas nav komformisti.
Anna - taisnībai
A
Precīzs komentārs pie šī raksta, tieši par raksta tēmu: " "Dzimuši Rīgā" bija provinciāls koncerts, un tiem , kuriem tas patika (bet tādu nav mazums), tie ir idioti, kas nezin , kā izklausās laba mūzika "
 • 6
 • 3
Gm
G
Par Vēju gan grūti piekrist ... Bet varbūt citi sirdsapziņas kritēriji.
 • 4
 • 0
taisnība
t
Dzimuši Rīgā bija viens no provinciālākajiem pasākumiem, kāds var būt , ja nu vienīgi Lemberga sļāģerfesti un Paula krievisko ziņģu Līgo svētki vēl apdraud šo godu.
 • 11
 • 7
Anna
A
Kā reiz "Dzimuši Rīgā" priekš manis un domāju, priekš daudziem citiem bija un ir viens fantastisks notikums Rīgas kultūras dzīvē. Noskaņa, TV kvalitāte,skatuves dizains, repertuārs un mākslinieki.. Georga Pelēča "Plaukstošais Jasmīns" vien bij ko vērts... kur tur viduvējība?? Kaut kas diametrāli pretējs tam lv100 bibliotēkā.. Eh, bija laiki..
 • 14
 • 10
Agnese
A
Pie Melbārdes citādi nedrīkst. Citādi būs jālido.
Kā tad
K
šoreiz Lūsiņai izgadījies uzrakstīt kaut ko kritisku? ietiekmīgu draugu pasūtījums? Jo faktiski visa viņas līdzšnēja "kritika "bijusi pielīšana pie varas esošajiem unto apriešana, kuri pie varas esošajiem traucējuši. Un te kādi naivuļi uzreiz gatavi ;šai personai visu piedot un briesmīgi slavēt par vienu kritiku gandrīz 30 gadu laikā? tad nav brīnums, ja daži uzskata, ka stulbā tauta neko nesaprot, paši vien esat vainīgi...
Inese L
I
Piedodiet, bet uz "Valentīnu" Berlīnē es nebraucu. Brauca un vēstīja citi žurnālisti no vairākiem medijiem. Dziesmu svētku garo koncertu ar slaveno "Mistēriju" recenzēju. Tas tik tā, zināšanai. ☺
 • 20
 • 0
Varat likt
V
cik vien mīnusu gribat, tā ir patiesība:))))
 • 7
 • 6
Mākslinieks
M
Un vai Kulturas Ministrija var atbildēt, - uz 'gaismas rakstu' pasākumu bija 400 ielūgumi par brīvu? Ja jā, tad pēc kādiem kritērijiem šie ielūgumi tikai izdalīti? Un kā lai jūtas tie , es atvainojos, kas pirka biļetes par 30 eur? Jeb tās ir tikai baumas?
Mākslinieks
M
Ir pagājušas 3 nedēļas kopš 'gaismas' rakstu pasākuma, un jāatzīst, ka nelāgā pēcgarša ir tikai pastiprinājusies. Pievienojos kritiķei- pasākumā iesaistīto personu un viņa draugu arogance soctīklu komentāros izbrīna. Savukārt Kultūras Ministrija klusē. Vai Latvijā nav izveidojusies tāda kā izredzēto 'kulturas' darbinieku kliķe, kas kopā ar KM un VKKF 'apēd' kulturas budžetu, bez lieka saspringuma, daudz nedomājot, vai kādam patiks ? Sak' stulbā tauta jau tāpat neko nesaprot.
Mākslinieks - Reptīlim
M
Nu salīdzinājums ar Rotko te nav vietā. Rotko ir izcils! Un 'gaismas rakstu' mūzikai arī nav ne vainas. Problēma manuprāt ir režijā uc lietās ap uzvedumu. Šis lietas var izlasīt kritikās presē. Un vēl problēma ir autoru un viņu draugu augstprātigajā attieksmē. Un nedaudz arī Kultūras Ministrijas attieksmē gan šeit, gan arī citos ar LV100 saistītos pasākumos. Viņi nedzird...
 • 24
 • 2
reptilis
r
Tieši tā arī viņi domā - stulbā tauta....nesaprot Rotko smērējumus...sūdu kaudzi,kā instalāciju...atpakaļrāpuļi:))))
 • 8
 • 5
Viens no tautas
V
Noskatījāmies Gaismas rakstus TV, kā to skatījās lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju. (Vai neskatījās, jo tad tiešām prasīja izturību. ) Vismaz ar TV auditoriju pamatoja lielos ieguldījumus un to, ka klātienē tik šaura publika. Domas sakrita ar kritiku. Šajā gadījumā sanāk, ka tumsoņas, nejēgas utt.ir lielākā daļa tautas. Vai to pierādīt bija 100 gades atklāšanas pasākuma mērķis? Paldies kritiķei par drosmi izteikties!
Tikai
T
vai Lūsiņa pati nav bijusi vislielākā slavinātāja? kaut ko kritisku viņa atļaujas uzrakstīt tikai par tiem nelaimīgajiem, kuriem nav varenas aizmugures:))))
Gunta
G
Paldies par precīzajiem secinājumiem un tiešo valodu! Zīmīgi, ka simtgades svinēšanas laikā visvisādu dīvainu aktivitāšu rezultātus "neizglītotajai"tautai MĒĢINA IESTĀSTĪT KĀ AUGSTO MĀKSLU. Vienkāršā tekstā runājot, to varētu dēvēt par NAUDAS APGŪŠANAS MĀKSLU...
precīzi teikts
p
Gunta, Jūs domājat pareizi, ir vesela draugu kopa, kas lieliski "apgūst" naudu. Mūzikā tie ir - Kļava, Putniņš, Ķirsis, Brikmanis(ar savām "režijām"),Zaļupe (KKF 20 tūkstoši par Nameja tipa mūziku), utt. Gaismas raksti Putniņa kampšana vienkārši pārsniedza arī viņu pieņemtās sarkanās līnijas grābšanā, tāpēc tāda brēka sacēlās. Putniņš droši vien nepadalījās. Kļavas tikpat murgainie "gredzeni" vēl tika norīti, bet daudz jau tie par Gaismas rakstiem nebija labāki. Tagad savējie kliedz lai ķer zagli
 • 28
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 742

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vientulības maršruti

Autoostas man vienmēr ir atgādinājušas vietas, kur tu ej gaidīt vai ierasties, bet tā ir arī vienīgā vieta, kur neviens ilgi neuzturas.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja