Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta recenzija. Beidzot mājās

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
nevaru pierast pie meliem
n
Cik zemu jākrīt, lai slavētu Zilvera pavisam nejēdzīgo dziesmu? Un Karlsonu, Tigulu, Menci...
Zemu
Z
krist "savējo vircas bedrē" nav kauns - ka tik "miers" un nauda ķešā skan. A tur to visu -sonu dziesmu kvalitāte - principā jau "tautu" tāds jautājums neinteresē, jo svarīga taču kulmines piesauktā "patriotisma šprice" un iespēja "atrasties nozīmīgā pasākumā". Vien terminoloģija tāda mazliet mulsinoša - ja jau "šprice", tad jau "tauta klausās oflainā" un tad jau "kritikas" vispār pie vienas vietas...... :D
 • 6
 • 2
lūgums KNABam
l
Lūdzu, iesākumam pasekojiet, vai lūsiņa un silabriedis nesaņem "pateicības" par darbu mēdijos, silabriedis arī - lai iekļautu koncerta programmā savējo vājus skaņdarbus (te laikam jau vilciens būs aizgājis)! Jo bez neatkarīgas preses demokrātijas būt nevar...
Mīnusotāja baidās no KNAB?
M
DDD
 • 7
 • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Apbrīnojami - Dz SV piedalījās REKORDLIELS dalībnieku skaits: 43 129, 65-os pasākumos, 25-ās vietās, ko apmeklēja pusmiljons (tik vien?) skatītāju, bet Lūsiņas "acīs tas tomērt neesot MASU pasākums"?!? - - - Toties - visā tajā ne-masu pasākumā Lūsiņa sakās saskatījusi kaut ko tik MONOLĪTU kā "kristiešu svētā trejādība"... Monolīta var būt VIENĀDĪBA nevis trejādība; trejādību jau tāpēc sauc par trejādību, ka tā nav vienādība. Bet nu, tas tā. Galvenais - kāds sakars latviešu dziesmu svētkiem ar kristietību? Šķebinoši lasīt vāvuļojumu, kur autore cenšas būt "politkorekta", izpatīkot visām LV sastopamajām ideoloģijām. Tādā ziņā padomju laikā bija vienkāršāk. Un, starp citu, padomju laikos Lūsiņas pieminētās cenzūras žņaugos dziesmu svētku dziedāja VISAS TĀS PAŠAS dziesmas, ko šodien, izņemot Garūtas lūgšanu, jo LPSR skaitījās sekulāra valsts un pie tā strikti pieturējās.
lust
l
Tieši tā - padomju laikā PAT zemākminētā Ļeņinam veltītā divu Imantu (Kalniņa un Ziedoņa) dziesma bija tik augstā mākslinieciskā līmenī, ka varbūt derētu vārdus nedaudz parediģēt [ar Ziedoņa autortiesību mantinieku atļauju, jo nelaiķis pats vairs nevar tā kā Petters - drusku pielāgot savējos pantus tekošā momenta ideoloģiskajām prasībām] un dziedāt atkal! Jā, un kas ir noticis ar Barisona fanfārisko "Dziesmai šodien liela diena"? Tā arī vairs neder?
 • 8
 • 1
Pat
P
padomju laikos nelika tik vājas un formālas dziesmas kā šajos (Karlsons, mence, Tiguls, Brauns ar pētera vārdiem), atskaitot R. Paulu.
 • 14
 • 4
Ja
J
KNAB kaut vienreiz korumpētu žurnālisti par kukuļa ņemšanu ietupinātu līdz ar kukuļa devēju, citi uzreiz pierautos. Jo, ja mēs, latvieši, Latvijas mēdijos patiesībunevar lasīt, tad mēs nevaram būt saimnieki savā zemē. Ļoti bēdīgi, bet fakts.
par patriotismu
p
Patriotisms nav vienotībā ar kangariem un korumpētiem žurnālistiem. Tā drīzāk ir savas tautas un valsts nodevība - jūsmot par visu negqtīvo. Tagad būs jājūsmo par tiem, kas kaitē latviešu dziesmu svētkiem?
Neslāvs
N
Varena nedēļa, kas apliecināja, ka latvieši ir un būs saimnieki savā zemē...
Redz ko, nerris
R
parādīja savu īsto seju! Būt latvietim ir ļoti slikti, bet ebrejam - vai, kāds kompliments:)))
 • 7
 • 5
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Ak jel vai patiesi maskats, karlsons, tiguls un brauns pelnījuši tādu komplimentu kā būt pieskaitīti ebrejiem?
 • 4
 • 6
Tas neslāvs
T
vispār Dziesmu svētkus ne klausījās, ne skatījās? cIK MAKSĀ TĀDA "JŪSMA" - uzrakstīt vienu komentu internetā? DDD
 • 6
 • 1
Diemžēl tā
D
apliecināja, ka ebreji, salikdami savējo sliktu mūziku, bojā latviešu dziesmu svētkus? Nu kam vajadzēja maskatu un vēl dažus vokāli simfoniskajhā koncertā, karlsonu, tigulu, brauna "Visu mums var atņemt' noslēguma koncertā?
 • 8
 • 5
asni saknes akmenī dzen
a
Vēl tagad glabāju savu skolas laika dienasgrāmatu ar piezīmi-'Bezatbildīgi kavēja kora stundu,kur mācīja dziesmu 'Leņinam'.
par asniem
p
Dziesma muzikāli ir laba, vienkārši skaistam dzejolim beigās piekarināts vārds Ļeņins. Konformisms? Bet pamēginiet paši padzīvot tajos laikos, tagad gan visi gudri. Bet tagad - ja jau mums tik brīva valsts ar vienādām tiesībām visiem, kāpēc žurnālisti nevar patiesību mūsu "brīvajās avīzēs" uzrakstīt?
 • 16
 • 1
"Visiedvesmojošākais"
&
( I. Lūsiņas vārdiņš!) visa un visu pieminējums. Superlatīvam par mūsu iedvesmojumu atļaujos likt pretim sīku faktiņu - kāpēc nepieprasījām Gaismaspils atkārtojumu? Bijām pārāk nosaluši? Kaut kā par daudz?
Atkārtojumus
A
pieprasīja tiem darbiem, kuriem lika koncerta vadītāji? Par daudz bija silabrieža varmācīgi uzspiestās koncepcijas, kurai nevarēja atbilstošas dziesams piemeklēt, lika savējo vājus "sacepumus". Brauna "Visu mums var atņemt" vietā daudz labāk iederētos Im. Kalniņa "Varoni gaidiet" - manuprāt, ģeniāla kora dziesma, viena no mūzu kordziesmu zelta fonda, bet kur nu..
 • 13
 • 1
Pārdomu
P
teksts nav peļams. Vien valodas konstrukcijās gluži neslēpti lien ārā oficiālo kultūrnostādņu mitologēmas formulējumu mehāniska atražošana. Nekādas vēlmes un varbūt arī vairs prasmes (?) distancēti analītiski paraudzīties uz pārdzīvoto un novēroto, lai piedāvātu gan savas oriģinālas, pārdomu rosinošas atziņas, gan arī lasītāju rosinātu tās meklēt. "Izrakstīšanas" ir slimība, kas dažkārt gandrīz vairs nav ārstējama, diemžēl.......
Patriota rokasgrāmata?
P
Mēslu, par ko daudz maksāts, obligāti jāslavē!!! Tas ir katra latvieša vissvētākais pienākums pret dārgo Tēviju!!! Jo citādi iznāk, ka mēs visi esam muļķi un nesaprotam, kas ir patriotisms... Ņemiet piemēru no Lūsiņas? Tāda pieeja ļoti labi nodrošina rakstītāja ilggadīgu publicēšanos un tiek papildus finansiāli atalgota?
Kāpēc KNAB
K
nevarētu pārbaudīt žurnālistu iespējamo korumpētību? Jo, ja tiek nozagta ceturtā vara, tad tas nozīmē, ka mums ir masu dezinformācijas līdzekļi? KNAB taču varētu pasekot, vai Lūsiņa gadījumā nesaņem kukuļus, lai slavētu tos, kuri ar māksliniecisko kvalitāti nevar lepoties?
hahā
h
Vienai personai. kas ielikusi mīnusu, nepatīk, ja pieķer korumpantus?
 • 11
 • 2
Kā tad -
K
noslavējusi gandrīz visus vājdarbus:))) Karlsons jāslavē, jo bijis konservatorijas rektors. Mence jāslavē, jo māca citiem kompozīciju, kaut gan pati neko ievērības cienīgu nav uzrakstījusi:))) Visi, kam aizmugure, ietekmīgi radi vai draugi, jāslavē, jo citādi skribente var krist nežēlastībā:)))
mh
m
Par lūsiņu visi smejas. Vai viņa pati jūtas ērti, zinot, ka nevins viņu neciena? Vai - nauda nesmird? DDD
Pravietisnejaukais
P
Tas Kungs dzirdēja lūgšanu, ko Viņa Dēls pats mums novēlējis. Biju pārsteigts, ka repertuāra sastādītāji izrādījuši šādu drosmi. Lai Dievs jūs visus svētī bagātīgi!
paskaidroju iespējami īsi
p
"Pravietis" vai kaut reizi ir lasījis kaut vai vienu nodaļu no Jāņa Evaņģēlija , proti pašu pirmo? Ja ir lasījis, tad neko nav sapratis, kas ir Dieva Vārds, t. i., ka tas nav teksts, nav arī lūgšana "Mūsu Tēvs", kaut gan, protams, tā sastāv no vardiem, un to ir devis Dieva Vārds, Dieva Dēls - Jēzus Kristus. Dieva Dēls Pats ir teicis par farisejiem, ka viņu lūpas godā Dievu, bet viņus sirds stāv tālu no Dieva. Šeit es nerunāju par tiem tiešām ticīgiem cilvēkiem kopkorī, kuri dziedāju Tā Kunga lūgšanu, bet par programmas satādītajiem - silabriedi & Co, kuri gan savadzīvē Dievu negodā umn Garūtas darbu programmā iekļāva tādēļ, lai apmānītu naivos? Ja "pravietis"vel pat nesaprot, ko viņam pārmet, tad ļoti iespējams, ka viņa gadījums ir bezcerīgs: augstprātīgi citus pamācīt un familiāri uzrunāt uz "tu", kaut pašam galvā liels jukums...
 • 7
 • 0
Pravietisnejaukais > Par
P
Pastāsti par "kristīgās ticības pamatiem"! Pastāsti, ko tieši es "nezinu"! Vai norāde uz to, ka "Mūsu Tēvs" lūgšana ir vissvarīgākā, vai tas ir "nezināšana"?
 • 1
 • 6
Par
P
mūsdienu luteriem nerunāsim: vai tur vispār no kristietības kas ir palicis? Bet "pravietis" patiešām nezina kristīgās ticības pamatus. tomer augstpratīgi pamāca gudrakus cilvekus> putra galvā nabagam...
 • 6
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Esmu atskatījies gana daudz trijās priedēs aizmaldījušos indivīdu ar "teoloģisko izglītību". LELB "liberāļiem" taču arī ir diplomi, dažiem pat vairāki. Ko tas dod? Pajautājiet viņu draudžu locekļiem elementāras lietas par bauslību un Evaņģēliju... .
 • 1
 • 4
ieteikums
i
Cilvēkiem, kuriem nav teoloģijas izglītības, nevajadzētu piemerot Sv. Rakstus savai nesaprašanai, kur nu vēl par "praviešiem" uzdoties. Tā viņi tikai kompromitē īstos kristiešus.
 • 6
 • 2
Viņa (Dieva) Vārds ir Jēzus
V
Kristus. "Pravieti", vai Jūs Svētos Rakstus nemaz nezināt? Ejiet, lūdzu, pamācieties. Citādi var iznākt pēc teiciena - ar labiem nodomiem ceļš uz elli bruģēts. Lai Dievs apskaidro Jūsu prātu!
 • 7
 • 2
Pravietisnejaukais
P
Boļševiku gigantiskais represiju aparāts Dieva Vārdam neko nevarēja padarīt..."prettautiskie politiķi un kangari" arī nepadarīs. Pats fakts, ka "Mūsu Tēvs" lūgšana izskanēja... . Saproti, Dievs IR APSOLĪJIS, ka Viņa Vārds neatgriezīsies tukšā, pirms nebūs paveicis savu darbu. Vai Dievs būtu melojis?
 • 4
 • 6
Taču jau
T
prettautiskie politiķi un kangari uzskata, ka Dieva vārda piesaukšana dos viņiem popularitāti. Aklam jābūt, lai to neredzētu. Bet pēc tam tūlīt ar kaut ko jāneitralizē - ar pagāniskā komponista Brauna (kurš komponēja "pērkons (nezin kādēl ar lielo burtu), velna spērējs - tas mūsu tēvs", tad jau labāk būtu otrādi: pērkons , mūsu spērējs - tas velna tēvs:))) - viens no Raiņa sliktākajiem darbiem ), ar paula pliekano šlāgeri - "iesim strēlniekos, asins lietus līs". T. i., tūlīt pēc tam kristietībai uzgāzt mežonīgo pagānismu, lai aizslaucīto visu labo, ko lūgšana izraisījusi....
 • 7
 • 1
Pravietisnejaukais > Kas nu
P
Miers ar Tevi! Paldies, ka neesi vienaldzīgs! No kādu faktu kopuma Tu izdari secinājumu, ka " tagad ir modē iet uz baznīcu"?
 • 6
 • 6
Pravietisnejaukais
P
Es nezinu aizkulises un mani tās neinteresē. Bet, lai "Tēvreize " tiktu atskaņota sabiedrībā, kur praktiski visi saziņas līdzekļi "niekojas" ar horoskopiem, un bieži pat dod padomus okultu darbību veikšanā, sabiedrībā, kur trīsdesmit gadus pēc PSRS sabrukuma skan poļitruku līmeņa ateistiski izsaucieni... te drosme ir vajadzīga labi vien. Miksējumam nav vairs lielas nozīmes. Pašu "Tēvreizes " atskaņošanas faktu šādā situācijā es vērtēju kā VĒSTURISKU NOTIKUMU.
 • 15
 • 6
Kas nu
K
tagad par drosmi? ir modē iet uz baznīcu un aiz liekulīgas ticības slēpt savus ļaunos darbus:))) Bet pēv Tēvreizes uzreiz iebāzt Braunu un Paulu - lūk, kur parādās āža kāja?
 • 15
 • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sākas 70. Berlīnes kinofestivāls(1)

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdien, 20. februārī, sākas jubilejas, 70. starptautiskais kinofestivāls, kas divu nedēļu garumā tradicionāli ir aktīvs darba laiks arī Latvijas kinoprofesionāļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja