Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Izrādes Heda recenzija. Šāviens stiprāks par motīvu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Režģis
R
Domāju, ka skatītājam jādomā un jāvērtē aizvien patstāvīgāk. Nenormālas plaisas, aizas, bezdibeņi izrādes veidotāju, skatītāju, kritiķu starpā. Reizēm izprast būtību kļūst neiespējami. Skatītājs top pieradināts, radītāji pakļauti emocijām, kas nebūt nav tikai tēliem nepieciešamās, oficiālie vērtētāji, kā šķiet, mēdz lietot ar konkrēto izrādi nesaistāmas manipulācijas, it kā pilda kādas pašradītas varas uzdevumus. Skatītāji ( skat. koment. kroderā ) nonāk pilnīgā pretrunā, viņiem gaidāmas nesaprašu lomas.
sanāca Lieldienu dāvana
s
Hedu, protams redzējis neesmu, bet nupat pārraidīto Mēdeju gan. Abās JRT aktieri- atlaistie un otrā "ņesravņņenije". Hedai nav režisora, jo...ja es gribu, tad es varu, ko es daru, tas man īsti nesanāk. Mēdejai slavenais Nastavševs. Ja var ticēt, tad no sākta gala iniciatore Mēdejai bijusi Guna Zariņa, lai gan intervijas pacieš visu un teiktais savā starpā atšķiras. Izrāde pierāda, ka Guna Zariņa ir kļuvusi par pašpietiekamu būtni, kam ar pašrealizāciju (?), manuprāt pilnīgi nepiemērotā lomā ir gana. Spīdola, Dieviņš pillā, Mēdeja... Kas vēl gaidāms? Nenormālie slavinājumi, šķiet, būs savu padarījuši. Tādus lomu aprakstus, kā mūsu kritiķes sacerējušas, reti kurš spētu izturēt bez nobīdēm. Nepietiek, ka traģēdija, vēl nabadzīgā teātra estētikā staipīšanās starp diviem beņķīšiem. Vai man jānonāk katarsē no šīs vienveidīgās staipīšanās. Tēlam jau attīstības nav, nekādu lūzumu, pagriezienu. Kādu mēs saspringtu galējā pakāpē, vienas idejas aprobežotā pārņemtībā aptrakušu, Mēdeju ieraugām
atvainojos
a
aktiera vārds ir Igors Čerņavskis
  • 1
  • 0
turpinājums
t
sākumā, tā arī līdz beigām iet. Milzu pārdzīvojums jāpiedomā pašam. ( Varbūt tāds bijis kādā no pašām pirmajām izrādēm, kad palīdz subjektīvais satraukums.) Izrādes bezjēdzību glābj Andris Keišs ( fiziskā nozīmē arī jaunais Krievu teātra aktieris Čerņakovs (?), piedodiet neatminu, spēlē ar morzes karodziņiem). Viņa tēlojumā pārdzīvojums ( līdzās fiziskai darbībai) rodas uz vietas, konkrēti redzamajā brīdī, situācijā, raisot līdzpārdzīvojumu. G.Z. gatava līdzīgi pieminētajai Hedas pistolei. Tā arī raugāmies nemainīgi savilktajā sejā ( ceptajā ābolā), šļūkāšanā, klausāmies kliegšanā, lūk, kā es varu, jo esmu pasludināta ārpus un pāri iespējamam. Vai tāds bijis vērtētāju mērķis? Tagad Ģetrūdes ielas apkopotā grupa rāda savu klasi. Tāds laiks un tādi pašapliecināšanās paņēmieni. Tādi pat viebsti slavenībām kā noraidītajiem. Kāpēc tad U. Adamatei bija turp jāiet? Darba pienākums? Tad lai cieš.Ģertrūdes ielā paši gādās par publiku. Savējiem. Priecīgas Lieldienas! Ar olām, vai pa Krusta ceļu.
  • 9
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja