Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izrādes Jaunības putns ar saldo balsi recenzija. Kritiens tukšā baseinā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Žēl
Ž
Diemžēl šajā T.Viljamsa izrādes Nastavševa variantā abi galvenie aktieri ir neatbilstoši dramaturga iecerei - Broka, lai kā arī censtos - un viņa to dara, tomēr neizdodas pārliecināt skatītāju par vecējošas dīvas pārdzīvojumiem, savukārt Krasta Šāns neatbilst tēlam - kā var aseksuāls aktieris spēlēt eskorta vīrieti. Vienīgais, ka JRT nav liela aktieru izvēle - kurš no esošajiem JRT aktieriem būtu atbilstošs Šānsa lomai? Varēja pieaicināt no citiem teātriem - teātri tā dara.
piekrītu
p
Krasts tiešām nav seksīgs aktieris, vien izskatīgs remdens miera mika. Labi teikts par galveno lomu aktieriem. Šajā izrādē.
 • 1
 • 0
Hmm
H
Tam, kas raksta ar vārdu "Rēgam" - "Optimāli - piektā izrāde ir tas brīdis :) Ne velti kritiķi nereti skatās divreiz, pirms raksta recenzijas. " 1) šīs recenzijas autors nav skatījies divreiz. Tikai vienreiz un pa pusei gulējis. Ne velti viņš piemin princesi Kosmonopolisu, kuras te nemaz nav. Otrreizēja skatīšanās palīdzētu pamanīt Kosmopolisu.. 2) negatavās , "neiespēlētās" izrādes ir veca sāpe:( 3) un rokas nost no baseina! Tas ir perfekts izdomājums, lai paceltu darbību pusotru metru virs skatuves grīdas un cilvēki no zāles pēdējām rindām varētu netraucēti skatīties, nevis locīties starp priekšā sēdošo pakaušiem.
"Rēgam"
&
Es vispār uzskatu, ka rakstīt recenzijas pēc pirmizrādēm ir nekorekti. Pirmizrādes lielākā vai mazākā mērā tomēr tāds publikas zīmēšanās pasākums vien ir. Arī aktieri intervijās atzīst, ka iespēlējoties izrādes kļūst pilnvērtīgākas. Piemēram, pat tādām iecienītām izrādēm kā Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu pirmajās izrādēs kaut kā pietrūka, bija zināma nedrošība. Aizgāju otrreiz un - o! - viena no DT zelta fonda izrādēm.
 • 1
 • 0
Clementine
C
Tie, kas būs redzējuši Lidiju Freimani un Juri Lejaskalnu, nekad to neaizmirsīs. Savukārt, šeit, B. Broka ir pārlieku jauna un dzīvelīga Kosmonopolisas lomai, bet Krasts atkal par vecu un kaut kā neatbilst Šānsa tēlam. Vilis Daudziņš ir labs, cik nu loma atvēl, bet visideālāk strādā Jana Čivžele kā Hevenlija. Pārējie - viduvēji. Diemžēl, šoreiz tukšais baseins un "plānās" dekorācijas kaitināja.
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
Bez tam - šajā izrādē ir jābūt precīzai lomu sadalei - Čānss Veins ir žigolo (vīriešu dzimtes prostitūta) - skaists, neatvairāms, uzbudinošs. Varbūt, ka režisoram vajadzēja sākt ar to, ka piemeklē atbilstošu aktieri, ja tāds vispār LV būtu atrodams. Neaizmirsīsim, ka filmā Čansu atveido ... Pols Ņūmens jaunībā. Varbūt, ka luga nav par konservatīvismu politikā, u.t.t., bet par to, ka cilvēks iztirgo savu jaunību un skaistumu, no kurienes arī nosaukums "JAUNĪBAS putns ar saldo balsi." Sweet Bird of Youth.
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
Tukšais, bezūdens baseins kā metafora? Liktos, ka tāpat kā vienā upē nevar divreiz iekāpt, (jo viss plūst un mainās), tāpat arī tukšā baseinā nevar divreiz ienirt, jo pēc pirmā mēģinājuma jau būs jāsauc ātrie, kuri nekavējoties pārbaudīs ne tikai nirēja fiziskās traumas, bet arī ... garīgo veselību. [Starp citu, vienīgais, ar ko asociējas šī tukšā baseina "metafora", ir kāda visai nežēlīga anekdoti par tukšu baseinu psihiatriskajā slimnīcā.]
Sazinkas
S
Izrādei ir potenciāls, tā ir emocionāli smaga un ārdoša. Kādā citā recenzijā gan bija teikts, ka to ir vērts redzēt Baibas Brokas dēļ, kam piekrītu, aktrise burtiski uzmirdz šajā lomā. Lieliski arī Vilis Daudziņš un Ivars Krasts. Par izrādi kopumā vēl var diskutēt, jo jaušams, ka nepieciešams iespēlēties. Man tā šķita stilizēti savdabīga, pārdomas rosinoša, režisora talantu apliecinoša.
Rēgam
R
Es eju uz pirmajām izrādēm, lai neietekmētos no recenzijām, un man nav pretenziju.
 • 5
 • 0
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
Ja "piektā (5.) izrāde ir tas brīdis", tad, ko darīt pirmo četru (4) izrāžu apmeklētājiem? Prasīt naudu atpakaļ? ("Ne velti kritiķi skatās divreiz pirms raksta recenzijas" - - - - Vai izrādes taisa kritiķiem vai tomēr skatītājiem???)
 • 7
 • 2
Rēgam
R
Zināšanai - JRT nav abonementu :D
 • 4
 • 1
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
Ja "piektā (5.) izrāde ir tas brīdis", tad, ko darīt pirmo četru (4) abonementu īpašniekiem? Prasīt naudu atpakaļ? ("Ne velti kritiķi skatās divreiz pirms raksta recenzijas" - - - - Vai izrādes taisa kritiķiem vai tomēr skatītājiem???)
 • 5
 • 0
Rēgam
R
Optimāli - piektā izrāde ir tas brīdis :) Ne velti kritiķi nereti skatās divreiz, pirms raksta recenzijas.
 • 3
 • 1
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
Tieši tā. Skatītājs, kurš, izrādi IR REDZĒJIS un saka: "... jaušams, ka nepieciešams iespēlēties..." Nu, tad es kā potenciālais skatītājs, gribētu uzzināt TIEŠI TO brīdi, kad aktieri būs IESPĒLĒJUŠIES, lai mierīgu sirdi pirktu biļeti un dotos baudīt IESPĒLĒTU izrādi.
 • 5
 • 0
Rēgam
R
Bet to jau raksta skatītājs, kas atšķirībā no Jums izrādi redzējis.
 • 3
 • 1
Paulas Jēger Freiman rēgs
P
" ... jaušams, ka nepieciešams IESPĒLĒTIES... " - - - Nu, un, ko darīt tiem skatītājiem, kuri pasteigušies noskatīties izrādi PIRMS aktieri paguvuši, saprotiet jel, IESPĒLĒTIES? Varbūt, ka tad vajag tirgot biļetes ar iespēju par to pašu naudu atnākt vēlreiz - TAD, kad aktieri būs IESPĒLĒJUŠIES, ne? Un izlaist preses relīzi - "aktieri nu ir IESPĒLĒJUŠIES; tāpēc aicinām visus, kuri noskatījās izrādi pirms IESPĒLĒŠANĀS, nākt atkal ar to pašu biļeti, lai gūtu cerēto teatrālo baudījumu!"...
 • 8
 • 1
.
.
Izrāde nav redzēta, bet ja par Viljamsu, tad patīk visi viņa darbi, bez izņēmuma.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja