Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izrādes Vidzemnieki recenzija. Blaumanis virpuļu virpuļiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Mīļie cilvēki, nu, kas tur virpuļot virpuļu virpuļiem un nezin kā iztaisīties? - Paņem veco labo Blaumani un tad paskaties tikai sev visapkārt - tipāži burtiski virsūm krīt: LTV šļupstošie ziņu boksterētāji; LV ministri - kas par karakteriem! - kultūras ministre ar mūžīgo smirdējumu zem nāsīm; ārlietu ministris - komentāri lieki; izglītības ministris ar pusaizmigušiem acu plakstiem un allaž negatīviem pareģojumiem un/vai paziņojumiem; aptaukojies ruksītis ekonomikas ministris - žiperīgās silmačantonijas tipa provinces teātra direktrises vīrs; visas tās sarkanmatainās Trīnes; tad tās pindacīšas un tomulīšas - kalnietes, vaideres, demakovas, tad svētulīgās Oļņietes, u.t.t. un tā joprojām...
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Nu, Lūriņdita taču sevi ir pasludinājusi par latviešu tejātera "aristokrāti" - viņas priekšā mēs visi pārējie, cik nu tie latvieši te ir palikuši, esam "m a z i e" cilvēki, ko viņa arī gribēja uzskatāmi parādīt Blaumaņa Trīni traktējot kā PUNDURĪTI, jo, kā gan vēl citādi aristokrātei nodemonstrēt savu nolaišanos līdz m a z ā cilvēciņa līmenītim! Tā kā nu jāsaprot mums tiem m a z a j i e m cilvēciņiem pašiem, vai tērēt vai netērēt savu naudiņu un 2, 3 vai (nupat Valmierā pat visas) 4 stundas no savas dzīves, lai paskatītos, kā Dita Lūriņa mūs traktē un interpretē uz NACIONĀLĀ teātrja skatuves!...
  • 1
  • 1
< rēgam un spokam
&
Neiziet no prāta Ditas Lūriņas teiktais, ka tik daudz ticis runāts par m a z o cilvēku, ka viņa teikusi Seņkovam, lai ļauj Trīni spēlēt uz ceļiem, kā pundurīti. Tātad burtiski. Kam tāda kalpone saimei vajadzīga, loģika nav no svara. Šā laika aktieri ir apbrīnojami ar savu fizisko varēšanu, bet nepārtraukti iedziļinoties un padarot par savām galēji saķēzītas gara pasaules, ka pats gars staigā ar pārlauztu mugurkaulu.
  • 4
  • 0
Birzgaļa-Lapiņa spoks
B
Rēg, ir būtiska atšķirība- tipi no šīs dzīves, sadomāti vai izfantazēti no literārā materiāla savas izpratnes robežās. Lai virpuļo, lēkšo,klūp, lauž kaklu, augšāmceļas un paštīksmē trīs, bet... Mani satrauc liekulīgā goddevība, kas adresēta Blaumanim. No Rūdolfa mantojuma- ētiskās, morālās, pasaules uzskata dziļumiem, jūtu pasaules skrandas vien pajukušas. Vecie aktieri daudzināja- jūs redzēsit, būs meklējumi formā, bet nāks paaudzes, kam cilvēka iekšējās pasaules atklāsme paliks otrajā plānā vai pat kļūs par neatšifrējamu dārgumu. Dzīvē, līdz ar to arī skatuves mākslā. Ja atkal rīkotos pēc Tavas receptes, tad jau būtu Žurka 2018, ne?
  • 1
  • 1
bet viedoklis man ir...
b
...ja neņem vērā pārspīlējumu ar apjomu... Un kā,lūdzu, to var neņemt vērā- lakstojoties ar blakussēdētāju, ieraujot no blašķītes? ...aktieriem dota iespēja kārtīgi izspēlēties, vienlaikus tiek atsegtas arī trupas vājās vietas... Ar līdzīgiem spēles noteikumiem j e b k u r a s trupas, ne jau nu tikai valmieriešu. Nastavševs DT krietni "atsedza" i' ceļojošos, i' peldošos. man domāt, ka pienācis laiks uztaisīt vienu krietnu komēdiju, kases gabalu ar Ilzi Pukinsku. par reklāmu jau samaksāts.
nepārprotiet
n
Par Ilzi Pukinsku teicu no sirds, brīnišķīga raksturotāja. Par reklāmu patiesi bija domāts kā joks, tikai laikam vajadzēja to paskaidrot, vismaz galā pieliekot "ceļa" zīmi :) :) :)
  • 6
  • 1
Tāds kā
T
N. Akots: Elmāra Seņkova "piģermiģeris" acīmredzot būs izsitis kādu spundi tai mucai, kurā teātri līdz šim cītīgi uzglabāja Blaumaņa izcili latviskos "brūvējumus"... E. Tišheizerei gribas ticēt, ka tikai spēlējot iespēlēsies. Iespējams. I. Roga saka, mēs spēlējam, spēles teātris, galējībās saasināta rādīšanas māksla. Citu, neparastu izteiksmes līdzekļu lietojums. Nelaimīgais "piģermiģeris" atnesis brīvību,izsists caurums sienā. Vai tur saule arī iespīdēs vai vējš vien pūtīs. Bildes. Kā, piemēram, "Laimi pirtiņā" šādā paņēmienā nospēlēt? Varbūt, ka še domāts atainot kā vecos laikos teātri spēlēja. Kas to ir redzējis, tad dvaša viņā saulē.
nav trafareti, bet stipri garlaicīg
n
Domāju, ka savā ziņā laimīgi jūtas tie aktieri, kas šajā 4 mēnešu meistarklasē neiekļāvās. Neviens neatzīsies, katram gribas iztapt jaunai varai. Nesaku, ka tur nekā laba nav un nevar būt, tomēr visi pārspīlējumi uz pašmērķības robežas kļūst apnicīgi, tad vēl tās četras stundas. Ziedojums pa stundai katram mēnesim. Žēl, ka triki ir bet dvēsele ālavās, arī šķietami komiskajā. Ne velti skatītāji smej, kur nemaz neklātos. "Skroderdienas" dillēs, "Trīne" de lartos. Mūsu iesīkstējušie priekšstati vainīgi, par vari uzspiestās jaunās klišejas- prīmā!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 149

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Saulesbrilles un saulespuķes

Izstādes apmeklētājus sagaida Mr. McCabe ar cigāru zobos un katliņu galvā, kuru māksliniece Kristiāna Dimitere uzgleznojusi pirms pāris gadiem.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja