Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

Lemjot par izmaiņām, deputāti secinājuši, ka vispārējās vidējās izglītības pakāpē atsevišķās izglītības iestādēs ir vērojams būtisks izglītojamo skaita samazinājums. Neskatoties uz to, ka ir Tukuma novada vidusskolas, kurās skolēnu skaits vidējās izglītības pakāpē pieaug, kopumā izglītojamo skaits, kuri apgūst vispārējo vidējo izglītību Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādēs, no 2013. līdz 2017.gadam ir samazinājies par 69 izglītojamajiem.

Vismazāk vidusskolēnu ir Irlavas vidusskolā. Nepietiekamā skaita dēļ 2016./2017.mācību gadā un 2017./2018.mācību gadā Irlavas vidusskolā netika nokomplektēta 10.klase. 2017./2018.mācību gadā Irlavas vidusskolā vidusskolas posmā ir tikai 12.klase ar septiņiem skolēniem, kuri apgūst vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu. Nelielā izglītojamo skaita dēļ ir sarežģīti nodrošināt finansējumu kvalitatīvam izglītības procesam, skaidroja domē.

Tāpēc pēdējā domes sēdē pieņemts visu deputātu vienbalsīgs lēmums par Irlavas vidusskolas reorganizāciju. Ar 31.augustu Tukuma novada pašvaldības padotībā esošā Irlavas vidusskola tiks reorganizēta par Irlavas pamatskolu, kas nozīmē, ka, sākot ar nākamo mācību gadu, bērni un jaunieši Irlavā turpinās apgūt vispārējo pamatizglītību. Savukārt jaunieši, kuri šajā mācību gadā absolvēs Irlavas vidusskolas 9.klasi un būs izvēlējušies savu izglītošanos turpināt vidusskolā, to varēs īstenot kādā no citām Tukuma novada pašvaldībā esošajām vispārējās vidējās izglītības iestādēm.

Jauniešiem, kuri savas izglītības gaitas turpinās kādā no izglītības skolām, ir iespēja izmantot Tukuma novada pašvaldības atbalstu sabiedriskā transporta izdevumu kompensēšanai. Pašvaldība paredz transporta izdevumu kompensāciju 100% apmērā pagastu teritorijā dzīvojošajiem skolēniem, kuri mācās vidusskolas klasēs un kuru dzīvesvietā nav atvērta vidusskola vai nav izglītojamā mācību vajadzībām atbilstoša vidusskolas klase.

Tāpat ir iespēja vispārējo vidējo izglītību apgūt Zemgales vidusskolā, kas piedāvā izmantot skolas internāta pakalpojumus, vai Tukuma Raiņa ģimnāzijā, kur var izmantot dienesta viesnīcas pakalpojumus.

Jau vēstīts, ka Tukuma, Kandavas, Jaunpils un Engures novados būtu reorganizējamas piecas vidusskolas, ieteikts pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā.

Depopulācijas, nepietiekamā vidusskolēnu skaita un zemā obligāto centralizēto eksāmenu indeksa dēļ Irlavas vidusskolu ieteikts reorganizēt par sākumskolu, jo pamatskolas posmā izglītību apgūst 44 skolēni, kas ir vairāk nekā trīsreiz mazāk nekā nepieciešams. Pētnieki paredz, ka vidusskolēni mācības turpinās kādā no skolām Tukumā, līdz kurām 19 minūtēs var tikt pa asfaltētu ceļu.

Tāpat ziņots, ka Tukumā tuvākajos gados plānots reorganizēt divas vidusskolas.

No nākamā mācību gada statusa maiņa gaidāma Irlavas vidusskolā, kuru šajā mācību gadā absolvēs pēdējā vidusskolas klase.

Savukārt vēl pēc gada līdzīgas pārmaiņas varētu gaidīt arī Tumes vidusskolu, kurā šogad netika uzņemta 10.klase. Plānots, ka skola statusu mainīs tad, kad to absolvēs jaunieši, kas šogad sākusi mācības 11.klasē.

 

Top komentāri

Kad
K
tiks samazināts izglītības ministrijas un ar to saistīto dažādo kontrolinstitūciju darbinieku skaitu vismaz uz pusi? Ja izglītības iestāžu skaits nepārtraukti tiek samazināts, jautājums cik reizes šo gadu laikā ir pieaudzis izglītības regulatorierēdņu skaits?
Cik
C
,,jauki", pēc tam varēs viegli slēgt pavisam. Urrā!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai šīs nedēļas laikā tiksim pie jaunas valdības?

Kopā nobalsojuši: 485

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas