Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Gāztā Ragaiņa vietā par Jēkabpils novada mēru ievēl Krapu

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieka amatā otrdien tika ievēlēts līdzšinējais pilsētas mēra vietnieks Aivars Kraps (GKML), bet uzreiz pēc tam par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējā mēra Raivja Ragaiņa (LZP) vietniece Līga Kļaviņa (LZS), aģentūra LETA uzzināja domē.

Kraps amatā uzreiz pēc Ragaiņa gāšanas tika ievēlēts ar septiņām deputātu balsīm, bet Ragainis, kurš arī tika virzīts amatam, saņēma piecu kolēģu atbalstu. Kraps pirms ievēlēšanas izteicās, ka viņš ir komandas spēlētājs.

Uzreiz pēc balsošanas rezultātu paziņošanas Kļaviņa informēja, ka neredz iespēju strādāt jaunajā koalīcijā, kas grasās mainīt pilsētas filozofiju un attīstības kursu. Pēc svētkiem viņa gatavojas domē iesniegt oficiālu iesniegumu.

Ragainis no amata atbrīvots ar septiņu deputātu balsīm "par". Domes sēdē neuzticību izteikušie deputāti mēram pārmeta nespēju komunicēt, deputātu priekšlikumu ignorēšanu.

Savukārt bijušais domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija) apgalvoja, ka pēc tam, kad astoņi deputāti iesnieguši pieprasījumu sasaukt ārkārtas sēdi Ragaiņa atbrīvošanai, mērs nevis sasaucis deputātus pie viena sarunu galda, bet gan mēģinājis noturēt savu amatu, piedāvājot citiem amatus pašvaldības kapitālsabiedrībās.

Pats Ragainis pārmetumus domes sēdē nosaucis par meliem, uzsverot, ka deputātu grupa darbojas nevis deputātu, bet iedzīvotāju interesēs. Viņš arī pateicās domes un kapitālsabiedrību darbiniekiem par 22 mēnešu laikā paveikto, īstenojot dažādus projektus.

Sēdē izskanēja arī atzinības vārdi Ragainim un pārmetumi Salceviča vadītajai domei gan no deputātu, gan sanākušo iedzīvotāju puses. Tāpat vairākkārt izskanēja aicinājums balsot pēc sirdsapziņas.

Savukārt Kļaviņa deputātus aicināja balsot tā, lai nenogalinātu savu reputāciju.

Rezultātā mērs no amata tika gāzts ar septiņām balsīm "par" un piecām "pret".

Jau vēstīts, ka sēdi pieprasījuši sasaukt astoņi Jēkabpils deputāti, pārmetot domes priekšsēdētājam bezdarbību saistībā ar plānoto pašvaldību reformu un nespēju komunicēt. Ar mēra darbu nav apmierināti Jēkabpils reģionālās partijas pārstāvji, tostarp bijušais domes priekšsēdētājs Salcevičs, nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, Latgales partijas, partijas KPV LV deputāti, no Saskaņas ievēlētais Broņislavs Ivanovskis un Ragaiņa vietnieks Aivars Kraps (GKML).

"Šo divu gadu laikā es neredzēju, kādā virzienā mēs ejam, kā pašvaldība attīstās. Bet domes priekšsēdētāja uzdevums ir parādīt vīziju," aģentūrai LETA pārmaiņu nepieciešamību pamatoja Kraps.

Lai arī bijušais pilsētas mērs Salcevičs neplānojot kandidēt uz mēra amatu, pēc Ragaiņa teiktā, "vecās varas" principus varēs īstenot Salceviča "labā roka" Kraps, ko arī plānots ievēlēt par domes priekšsēdētāju.

Savukārt Jēkabpils uzņēmēju biedrība, paužot atbalstu Ragainim, uzskata par nepieņemamu, ka domes vadība varētu tikt uzticēta cilvēkiem, par kuru reputāciju ir šaubas, attiecīgi traucējot veidot sadarbību un uzticību jēkabpiliešu, arī uzņēmēju vidū, kā arī valstiskā līmenī pārstāvot pilsētas intereses.

Pēc pašvaldību vēlēšanām 2017.gadā balsojumam uz priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti Ragainis un Salcevičs, bet Salcevičs savu kandidatūru neuzturēja, tāpēc balsojums notika par vienu kandidātu. Ragaini amatā atbalstīja 11 deputāti, bet divi - Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija) - bija pret.

Papildināta visa ziņa

Top komentāri

KLT
K
Nu, nesaprotu es tos novadu vēlētājus: Kā par deputātiem var ievēlēt cilvēkus, kurus paši labi zin kā pašlabuma meklētājus? Nu, nesaprotu es to....
skolotāja
s
Kauns! Čurātājam jau ir sekotāji... Vai tiešām mafija tagad saucas demokrātija? Kas notiek Jēkabpilī?
Mērunomaiņasmēris
M
Jaunais mēris ir nedaudz līdzīgs Hermanim Gēringam savos labākajos gados
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas