Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Saeimas komisija noraida Sēlijas novada izveidi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
reforma kā apgūšanas nozare
r
Administratīvā reforma ir ļoti ienesīgs pasākums. Vajag sagatavoties dažādu "reformas fondu" apgūšanai un tad sākt pašu reformu un apgūt šos fondus. Taču administratīvo iedalījumu nedrīkst noteikt tādu, kas saglabātos ilgi. Tam ir jābūt tādam, lai pēc 10 gadiem varētu veikt kārtējo reformu un apgūt kārtējos fondus.
bet
b
Latvijā ir 76 pilsētas. Būtu loģiski, ka būtu arī 76 novadi.
Pietiek Latviju drumstalot !
P
Labāk izlietot savu enerģiju apvienojot abas skolu sistēmas vienā, ar valsts valodu kā mācībvalodu. Būs vienotāka sabiedrība.
optimizācijai novadus nevajag
o
Viesīte ir tieši pašā Sēlijas centrā un jau ir Sēlijas kulturālais centrs. Ieteikt Aizkraukli vai Jēkabpili nav īsti loģiski un Aizkraukle un Krustpils varbūt arī atrodas seno sēļu vēsturiskajā apdzīvotajā areālā - kopā ar Gulbeni, bet šo pilsētu piederība mūsdienu Sēlijas novadam ir strīdīgs jautājums - viss kas atrodas kreisajā Daugavas krastā ir Sēlija, bet labajā krastā ir vai nu Vidzeme vai Latgale. Bez tam Viesītes izveidošana par novada centru dod iespēju Viesītei attīstīties, bet Aizkrauklei vai Jēkabpilij Sēlijas novada centra statuss absolūti neko nemaina - šīs pilsētas jau atrodas uz ceļa, kas savieno Rīgu ar Daugavpili. Un vai tiešām Saeimai ir jābūt tiesībām lemt par to kādai galvaspilsētai ir jābūt novadam - tas tak nav republikas līmeņa jautājums, bet tikai pašu Sēlijas novada ļaužu ziņā. Saprotams, ka šis ir kārtējais "optimizācijas" kritērijs, bet tāpēc jau ir tas rezultāts, kas ir - lielākā daļa Latvijas ir "nooptimizējusies" ap Rīgu.
Irlielāmērāticams
I
ka jābeidz izlikties par muļķiem un jāatjauno Jējabpils rajons.
reptilis
r
..jā,var ieiet SS.LV un redzēt Latvijas reālo sadalījumu...:)))
  • 1
  • 0
reptilis
r
...tieši tā...padomju birokrāti jau visu bija ,kā tagad moderni teikt, -optimizējuši:)))
  • 2
  • 2
Juris
J
Lībiešus jau esam veiksmīgi likvidējuši. Tagad kārta ir Sēļiem!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(18)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Atdzīvina mūžīgo likumu(1)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas